Utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej – odcinek południowy, z podziałem na dwie części zamówienia, zwane również „Zadaniami”.
Zamawiający Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-Białej (Bielsko-Biała, Śląskie) prowadził postępowanie „Utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej – odcinek…”. Termin składania ofert minął 19 grudnia 2025, 10:00. Wadium: 230 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 456 635 zł
- Wadium
- 230 000 zł
- Termin składania ofert
- 19 grudnia 2025, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 września 2025
Termin ofert: 9 października 2025 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
29 września 2025
Nowy termin: 17 października 2025 10:00Zmienia wersję 574207-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
10 października 2025
Nowy termin: 24 października 2025 10:00Zmienia wersję 635271-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
17 października 2025
Nowy termin: 30 października 2025 10:00Zmienia wersję 668129-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
24 października 2025
Nowy termin: 13 listopada 2025 10:00Zmienia wersję 684537-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
07 listopada 2025
Nowy termin: 26 listopada 2025 10:00Zmienia wersję 704765-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
21 listopada 2025
Nowy termin: 2 grudnia 2025 10:00Zmienia wersję 738095-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
24 listopada 2025
Nowy termin: 16 grudnia 2025 10:00Zmienia wersję 774332-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
11 grudnia 2025
Nowy termin: 19 grudnia 2025 10:00Zmienia wersję 778294-2025
- Wynik: wybrano wykonawcę
15 czerwca 2026
7 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej |
| Miejscowość | Bielsko-Biała |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej – odcinek południowy, z podziałem na dwie części zamówienia, zwane również „Zadaniami”. |
| Główny Kod CPV | 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych |
| Część nr LOT-0001 | Zadanie 1 – Rozbudowa drogi wojewódzkiej 942 ulicy Partyzantów i Bystrzańskiej oraz drogi powiatowej 7479S ul. Bystrzańskiej |
| Część nr LOT-0002 | Zadanie 2 – Budowa krajowej trasy rowerowej VeloBiała (RTR 17) wzdłuż rzeki Białej w systemie „zaprojektuj i wybuduj” |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wymagania dotyczące wadium: 1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: dla Zadania 1: 230 000,00 zł (słownie: dwieście trzydzieści tysięcy złotych 00/100), dla Zadania 2: 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy: a) pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: Dane do przelewu: PKO BP S.A., numer: 39 1020 2313 0000 3702 1091 8912. Adres: Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, ul. Michała Grażyńskiego 10, 43-300 Bielsko-Biała; Uwaga: Za termin wniesienia wadium w pieniądzu zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. UWAGA: Jeżeli wadium jest wnoszone w pieniądzu, przelew na rachunek bankowy winien być oznaczony tytułem: - Dla Zadania 1: „25/IZ/22/B/Z1”, - Dla Zadania 2: „25/IZ/22/B/Z2”. 3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt. 21.2. lit. b) – d) Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ), Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 4. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. W przypadku, gdy wadium wnoszone jest w postaci gwarancji bankowej lub gwarancji ubezpieczeniowej, zaleca się, aby zawierało zapisy jak w załączonych projektach formularzy wadium stanowiących załączniki nr 2 i 3 do Rozdziału III niniejszej SWZ. Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe gwarancje bezwzględnie uwzględniały treści podane poniżej, tj. że: Zamawiający nie wyraża zgody, aby żądanie zapłaty musiało być przekazane za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek beneficjenta gwarancji lub jakiegokolwiek innego banku. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z gwarancji (poręczenia) winno wynikać, że dotyczy ona (ono) wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; przedmiotowe gwarancje podlegają prawu polskiemu i winny być sporządzone w języku polskim. 5. Wadium wniesione w pieniądzu, Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 6. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy zostanie odrzucona. 7. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 1) upływu terminu związania ofertą; 2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego; 3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 8. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium Wykonawcy: 1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2) którego oferta została odrzucona; 3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 9. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w pkt. 21.8. Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział i SWZ) powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w dziale IX ustawy Pzp. 10. Zamawiający zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 11. Zamawiający zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium. 12. Zgodnie z art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt. 21.2. lit. b–d Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ), występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: 1) wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 ustawy Pzp, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2) Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; 3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, którego oferta została wybrana. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie eZamówienia; g) wszystkie wiadomości wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy eZamówienia widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”; h) Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików; i) Wykonawca dodaje wybrany z dysku i uprzednio podpisany „Formularz oferty” w pierwszym polu („Wypełniony formularz oferty”) – jedynie jeden plik. W kolejnym polu („Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”) Wykonawca dodaje pozostałe pliki stanowiące ofertę lub inne pliki składane wraz z ofertą. W przypadku, gdy formularz oferty opatrzony jest podpisem generującym oddzielny plik podpisu („xades”), plik podpisu należy przekazać poprzez dodanie go do pola „Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę”; j) Zamawiający nie udostępnia interaktywnego formularza ofertowego na platformie eZamówienia i należy zignorować komunikat pojawiający się przy składaniu oferty, iż „Postępowanie nie posiada opublikowanego formularza do tego etapu postępowania. Plik nazwa_pliku.pdf nie jest poprawnym formularzem interaktywnym wygenerowanym na Platformie”; k) Wykonawca, po upływie terminu do składania ofert, nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty; l) komunikacja w postępowaniu – inna niż składanie ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub poczty elektronicznej odbywa się w szczególności składanie wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, przekazywanie wezwań i zawiadomień oraz udzielanie odpowiedzi na przesłane wezwania. Formularze do komunikacji umożliwiają dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”); ł) minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. (II) Informacje dotyczące sporządzania Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej zwanego "JEDZ"): a) Wykonawca składa JEDZ w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podst. art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE; b) JEDZ przygotowany wstępnie przez Zamawiającego jest dostępny na stronie internetowej prowadzonego postępowania, w miejscu zamieszczenia SWZ; c) szczegółowe informacje dotyczące wypełnienia JEDZ, znajdują się także w wyjaśnieniach Urzędu Zamówień Publicznych dostępnych na jego stronie internetowej, w Repozytorium Wiedzy; d) JEDZ należy sporządzić w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. e) oświadczenia podmiotów składających ofertę wspólnie na formularzu JEDZ powinny mieć formę dokumentu elektronicznego, podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez każdego z nich w zakresie w jakim potwierdzają okoliczności w zakresie podstawy wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu.
a) na odcinku zlokalizowanym pomiędzy ulicą Chabrową a węzłem Mikuszowice, od km 0+105.90 do km 0+966,91, w terminie do 190 dni od zawarcia umowy,
b) na odcinku zlokalizowanym od skrzyżowania w obrębie ulicy Bora Komorowskiego do skrzyżowania z ulicą Bystrzańską w okolicy hotelu Vienna, od km 0+015.30 do km 1+192.11, w terminie do 360 dni od zawarcia umowy.
Szczegółowe informacje w zakresie terminów realizacji zamówienia zostały zawarte w Rozdziale V SWZ – odpowiednio dla każdego z Zadań.
(II) Uwaga do Sekcji 5., pkt. 5.1.12. Warunki udzielenia zamówienia, Opis gwarancji finansowej: Jeżeli okres, na jaki ma zostać wniesione zabezpieczenie, przekracza 5 lat, zabezpieczenie w pieniądzu wnosi się na cały ten okres, a zabezpieczenie w innej formie wnosi się na okres nie krótszy niż 5 lat, z jednoczesnym zobowiązaniem się
wykonawcy do przedłużenia zabezpieczenia lub wniesienia nowego zabezpieczenia na kolejne okresy. W przypadku nieprzedłużenia lub niewniesienia nowego zabezpieczenia najpóźniej na 30 dni przed upływem terminu ważności dotychczasowego zabezpieczenia wniesionego w innej formie niż w pieniądzu, zamawiający zmienia formę na zabezpieczenie w pieniądzu, przez wypłatę kwoty z dotychczasowego zabezpieczenia. Wypłata, o której mowa w zdaniu poprzednim, nastąpi nie później niż w ostatnim dniu ważności dotychczasowego zabezpieczenia.
Szczegółowe informacje w zakresie terminów realizacji zamówienia zostały zawarte w Rozdziale V SWZ – odpowiednio dla każdego z Zadań.
(II) Uwaga do Sekcji 5., pkt. 5.1.12. Warunki udzielenia zamówienia, Opis gwarancji finansowej: Jeżeli okres, na jaki ma zostać wniesione zabezpieczenie, przekracza 5 lat, zabezpieczenie w pieniądzu wnosi się na cały ten okres, a zabezpieczenie w innej formie wnosi się na okres nie krótszy niż 5 lat, z jednoczesnym zobowiązaniem się
wykonawcy do przedłużenia zabezpieczenia lub wniesienia nowego zabezpieczenia na kolejne okresy. W przypadku nieprzedłużenia lub niewniesienia nowego zabezpieczenia najpóźniej na 30 dni przed upływem terminu ważności dotychczasowego zabezpieczenia wniesionego w innej formie niż w pieniądzu, zamawiający zmienia formę na zabezpieczenie w pieniądzu, przez wypłatę kwoty z dotychczasowego zabezpieczenia. Wypłata, o której mowa w zdaniu poprzednim, nastąpi nie później niż w ostatnim dniu ważności dotychczasowego zabezpieczenia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.