Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 12e2e187-5ddc-46f3-88de-16a55aca7d7a-02Zobacz poprzednią wersję
AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Remont drogi powiatowej (dawniej droga wojewódzka 366) w km 0+000 ÷ km 3+974 oraz km 7+505 ÷ km 24+176 o łącznej długości 19 505 (z wyłączeniem odcinka km 13+500 ÷ km 14+640)

Zamawiający Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze (Jelenia Góra, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Remont drogi powiatowej (dawniej droga wojewódzka 366) w km 0+000 ÷ km 3+974 oraz km…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 10:00. Wadium: 100 000 zł.

Otwórz na TED

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Wadium
100 000 zł
Termin składania ofert
8 września 2026, 10:00
7d 13h
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej dawnej DW 366 oraz obiektów inżynierskich na odcinkach o łącznej długości 19 505 m, z wyłączeniem odcinka km 13+500 ÷ km 14+640.

  • 2

    ZakresZamawiający wymaga, aby pierwszym etapem był Etap III obejmujący odcinek km 7+505 ÷ 8+955 przez Zachełmie i Podgórzyn.

  • 3

    ZakresZakres robót jest podzielony na etapy prowadzone w latach 2026-2029 i obejmuje roboty drogowe, mostowe oraz instalowanie znaków drogowych.

  • 4

    ZakresWykonawca ma realizować równolegle ustalone etapy tak, aby dotrzymać terminu zakończenia umowy i nie powodować kolizji z innymi inwestycjami drogowymi.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Firma Usługowa Artur Dobrowolski przy 4 ofertach.
  • W tej branży w województwie dolnośląskim konkurencja jest mniejsza niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 3,9 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze

NIP

6112503548

Adres

ul. Kochanowskiego 10, 58-500 Jelenia Góra

Region (NUTS)

PL515 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Remont drogi powiatowej (dawniej droga wojewódzka 366) w km 0+000 ÷ km 3+974 oraz km 7+505 ÷ km 24+176 o łącznej długości 19 505 (z wyłączeniem odcinka km 13+500 ÷ km 14+640)

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Dodatkowe kody CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg; 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych; 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100) - na zasadach określonych w Dziale XXVII Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-08 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

1. Zamawiający informuje o skorzystaniu z procedury określonej w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej „ustawą Pzp”), tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawcy nie są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp – Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, zwanego dalej: JEDZ. 3. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie: 1) art. 108 ust. 1 oraz 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7-8 i 10 ustawy Pzp; 2) art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514); 3) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 4. Dla potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Zamawiający zażąda: 1) oświadczeń i dokumentów, o których mowa w par. 2 ust. 1 pkt 1 lit. a-b, pkt 2, pkt 6 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 z późn. zm.) zwanego dalej „rozporządzeniem ws. dokumentów”; 2) dokumentów i oświadczeń, o których mowa w par. 4 ust. 1 pkt 1, pkt 3 lit. b -z zastosowaniem ust. 2 i 3 rozporządzenia ws. dokumentów; 3) oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ); 4) oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynikać będzie, które roboty budowlane lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy; 5) oświadczenia, o którym mowa w par. 2 ust. 1 pkt. 7 w zakresie podstaw wykluczeń, o których mowa w lit.: a, d, i rozporządzenia ws. dokumentów; 6) oświadczenia z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833 /2014 oraz z art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu Platformy zakupowej, która jest dostępna pod adresem https://powiatkarkonoski.ezamawiajacy.pl. 6. Wybrany Wykonawca - w okresie trwania umowy - zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną w wysokości co najmniej 1.000.000,00 zł.

Podana w ogłoszeniu przewidywana data początkowa dot. terminu realizacji zamówienia nie jest wiążąca, tzn. może ulec zmianie i zależy od zakończenia procedury przetargowej. Wiążąca jest podana w ogłoszeniu data zakończenia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Firma Usługowa Artur Dobrowolski851 tys. zł4 ofertywynik →
  2. 2025wygrał(a): Biuro Inżynierii Lądowej K-b Krzysztof Bijak325 tys. zł10 ofertwynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 08.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jelenia Góra.
Tak. Wadium określono na 100 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.