Ubezpieczenie mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie
Zamawiający Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie (Krosno, Podkarpackie) prowadzi postępowanie „Ubezpieczenie mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Wojewódzkiego Szpitala…”. Termin składania ofert upływa 30 września 2026, 11:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 30 września 2026, 11:0026d 14h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 509 123 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=230, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
18 sierpnia 2026
Termin ofert: 30 września 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie w 2 częściach.
- 2
WarunkiWykonawcy mają spełniać warunki udziału dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, uprawnień do prowadzenia określonej działalności oraz zdolności technicznej lub zawodowej w postaci posiadania potencjału technicznego.
- 3
ZakresCzęść 01 obejmuje ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, a część 02 obejmuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością i posiadanym mieniem, obowiązkowe OC podmiotu wykonującego działalność leczniczą oraz dobrowolne OC tego podmiotu.
- 4
ZakresUmowa trwa 24 miesięcy i obejmuje realizację w województwie podkarpackim.
- 5
WarunkiDo oferty składa się JEDZ oraz oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu w zakresie sankcji na rosyjskich wykonawców i ustawy sankcyjnej; szczegóły dokumentów i wykluczeń są opisane w SWZ.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie: podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w 2025 r.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie |
| NIP | 6842120222 |
| Adres | ul. Korczyńska57, 38-400 Krosno |
| Region (NUTS) | PL821 – Podkarpackie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Ubezpieczenie mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe |
| Dodatkowe kody CPV | 66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów; 66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty; 66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-30 11:00 |
Informacje dodatkowe
I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z
postępowania na podstawie tzw. przesłanek obligatoryjnych z art. 108 ustawy Pzp oraz tzw. przesłanki fakultatywnej z
art. 109 ust 1 pkt 4) ustawy Pzp a także na podstawie ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich wykonawców
oraz ustawy sankcyjnej. Przesłanki wykluczenia z postępowania zostały opisane w Specyfikacji Warunków
Zamówienia. II. O udzielenie zamówienia określonego w niniejszej SWZ mogą ubiegać się wykonawcy, którzy
spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego, dotyczące zdolności do występowania
w obrocie gospodarczym, uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile
wynika to z odrębnych przepisów) oraz zdolności technicznej lub zawodowej w postaci posiadania potencjału
technicznego do realizacji zamówienia na odpowiednim poziomie jakości. Przesłanki dotyczące spełniania
warunków udziału w postępowaniu zostały opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia. III. W postępowaniu o udzielenie zamówienia zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw
wykluczenia zgodnie z właściwym rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych
dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. Szczegółowe wymogi w tym
zakresie znajdują się Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ). IV. Do oferty Wykonawca powinien dołączyć
oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym
przez zamawiającego. Oświadczenie Wykonawca powinien złożyć na formularzu jednolitego europejskiego
dokumentu zamówienia (dalej JEDZ). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia,
spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane
przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez
wykonawców JEDZ, składa każdy z wykonawców. Do oferty wykonawca dołącza także oświadczenie o niepodleganiu
wykluczeniu w zakresie wskazanym przez zamawiającego w pkt. 9.2. i 9.3. SWZ, tj. oświadczenie w zakresie
ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich wykonawców oraz ustawy sankcyjnej. V. Zamawiający nie stosuje
poziomu zdolności, ponieważ dla przedmiotu niniejszego zamówienia nie został on określony. VI. Ocena w zakresie braku
podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie według formuły
„spełnia", „nie spełnia" z zastrzeżeniem art. 128 ust 1 ustawy Pzp na podstawie podmiotowych środków dowodowych,
innych dokumentów i oświadczeń przedstawionych przez Wykonawcę. VII. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu
środków komunikacji w ramach Platformy zakupowej EIB: https://eibpzp.logintrade.net/oraz poczty elektronicznej.
Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.eib.com.pl#Przetargi, gdzie znajduje się specjalny odnośnik do niniejszego postępowania zawierający również
link do Platformy Zakupowej EIB, dzięki której wykonawca może uzyskać dostęp do części poufnej SWZ oraz złożyć
ofertę. VIII. Wykonawca informacje o charakterze poufnym (Część poufną SWZ) może uzyskać poprzez Platformę
zakupową EIB. Wykonawca uzyskuje dostęp do Platformy zakupowej EIB poprzez rejestrację konta lub zalogowanie,
jeżeli posiada wcześniej zarejestrowane konto. Rejestracja Wykonawcy na platformie odbywa się poprzez wypełnienie
odpowiedniego kwestionariusza dostępnego pod adresem: https://eibpzp.logintrade.net/rejestracja/rejestracja.html.
IX. Umowy ubezpieczenia będące przedmiotem niniejszego postępowania zostaną zawarte i wykonywane przy
udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. z siedzibą w Toruniu, ul. Jęczmienna 21. X.
Klauzula informacyjna zgodnie z art. 13 ust. 1 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w
sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej RODO) jest dostępna pod
adresem: www.eib.com.pl/#Przetargi. W celu zapewnienia, że wykonawca wypełnił obowiązki informacyjne wynikające
z RODO, w szczególności obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 RODO względem osób fizycznych,
których dane osobowe dotyczą i od których dane te wykonawca bezpośrednio pozyskał oraz obowiązek informacyjny
wynikający z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazuje zamawiającemu i których dane
pośrednio pozyskał, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o ich wypełnieniu. Wzór
oświadczenia ujęty jest w formularzu ofertowym. XI. Zamawiający, zgodnie z art. 91 ust 3 informuje, że nie ogranicza
liczby części na jaką wykonawca może złożyć ofertę.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.