Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice
Zamawiający Gmina Swarzędz (Swarzędz, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz…”. Termin składania ofert upływa 23 września 2026, 10:00. Wadium: 1 500 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- Wadium
- 1 500 000 zł
- Termin składania ofert
- 23 września 2026, 10:0021d 6h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
17 sierpnia 2026
Termin ofert: 16 września 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
27 sierpnia 2026
Nowy termin: 23 września 2026 10:00Zmienia wersję 568428-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 23 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 600 dni.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul….
- 5
RyzykoWadium: 1 500 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2026 r. wygrał INKO Consulting Sp. z o.o., który złożył jedyną ofertę.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 4,4 ofert na postępowanie przy 45 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Swarzędz |
| NIP | 7770003274 |
| Adres | ul. Rynek 1, 62-020 Swarzędz |
| Region (NUTS) | PL418 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Budowa układu drogowego łączącego ul. Antoniego Tabaki z ul. Tysiąclecia w Swarzędzu wraz z budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na wysokości ul. Tabaki w Swarzędzu w km 292,400 linii kolejowej nr 3 Warszawa Zachodnia-Kunowice |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie:1.500.000,00 PLN. Szczegółowy opis zawarto w SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-23 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
- 1)aktualne na dzień składania oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego rozporządzeniu wykonawczym komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia.
Zamawiający informuje, iż instrukcję wypełnienia oraz edytowalną wersję formularza JEDZ można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument zamówienia. JEDZ można wypełnić za pomocą serwisu dostępnego pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/ postępując zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją
z zastrzeżeniem poniższych uwag:
- w Części II Sekcja A (Informacje dotyczące wykonawcy: jeżeli dotyczy, czy wykonawca jest wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców lub posiada równoważne zaświadczenie) podaje szczegóły wpisu lub certyfikatu umożliwiające:
• identyfikację certyfikatu;
• ustalenie podmiotu certyfikującego;
• odnalezienie certyfikatu w bazie;
• ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać;
- w Części II Sekcji D (Informacje dotyczące Podwykonawców, na których zdolności Wykonawca nie polega) Wykonawca oświadcza, czy zamierza zlecić osobom trzecim podwykonawstwo jakiejkolwiek części zamówienia (w przypadku twierdzącej odpowiedzi podaje ponadto, o ile jest to wiadome, wykaz proponowanych Podwykonawców), natomiast Wykonawca nie jest zobowiązany do przedstawienia w odniesieniu do tych Podwykonawców odrębnych, zawierających informacje wymagane w Części II Sekcja A i B oraz w Części III;
- w Części IV Zamawiający żąda jedynie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji (sekcja α), bez wypełniania poszczególnych Sekcji A, B, C i D;
- Część V (Ograniczenie liczby kwalifikujących się kandydatów) należy pozostawić niewypełnioną.
Celem ułatwienia Wykonawcy sporządzenia JEDZ Zamawiający przygotował Formularz JEDZ, który został załączony na stronie prowadzonego postępowania. Formularz JEDZ, wstępnie przygotowany przez Zamawiającego, zawiera tylko pola wskazane przez Zamawiającego. W przypadku gdy Wykonawca korzysta z możliwości samodzielnego utworzenia nowego formularza JEDZ/ESPD, aktywne są wszystkie pola formularza. Należy je wypełnić w zakresie stosownym do wymagań określonych przez Zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu. Przy wszystkich podstawach wykluczenia domyślnie zaznaczona jest odpowiedź przecząca. Po zaznaczeniu odpowiedzi twierdzącej Wykonawca ma możliwość podania szczegółów, a także opisania ewentualnych środków zaradczych podjętych w ramach tzw. samooczyszczenia.
JEDZ nie należy wypełniać w części II sekcji D, w części IV sekcji od A-D i części V. W części II sekcja A w miejscu, gdzie żąda się informacji dotyczącej VAT należy wpisać numer NIP i/lub PESEL. - 2)oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 8 do SWZ;
- Wykonawca może złożyć ważny certyfikat wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania w zakresie wymaganym przez Zamawiającego, a dane zawarte w JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają Zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie, - 3)odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
- Wykonawca może złożyć ważny certyfikat wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania w zakresie wymaganym przez Zamawiającego, a dane zawarte w JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają Zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie, - 4)oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu,
o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 Pzp oraz art. 109 ust.1 pkt 5 i 7 Pzp- wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ.
- Wykonawca może złożyć ważny certyfikat wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania w zakresie wymaganym przez Zamawiającego, a dane zawarte w JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają Zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie – dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3-5, oraz art. 109 ust.1 pkt 5 i 7 Pzp - 5)oświadczenie, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 11 do SWZ oraz Załącznik nr 12 (jeżeli dotyczy);
- 6)Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
- Wykonawca może złożyć ważny certyfikat wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania w zakresie wymaganym przez Zamawiającego, a dane zawarte w JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają Zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie, - 7)wykaz robót budowlanych wykonanych, w okresie ostatnich 10 lat w zakresie warunku określonego w Rozdziale VII ust. 1 pkt 4 lit. a SWZ i 5 lat w zakresie warunku określonego w Rozdziale VII ust. 1 pkt 4 lit. b-d SWZ , a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty budowlane zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie – wzór wykazu stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. Dowodami, o których mowa powyżej są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy.
- 8)wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie roboty budowlanych, kontrolę jakości wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 4 do SWZ;
- 9)informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzonej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
- Wykonawca może złożyć ważny certyfikat wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie braku podstaw wykluczenia z postępowania w zakresie wymaganym przez Zamawiającego, a dane zawarte w JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają Zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie, - 2.Wykaz dokumentów składających się na ofertę.
- 1)formularz ofertowy - zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ,
- 2)wypełniony i podpisany kosztorys ofertowy - zgodnie z Załącznikiem nr 15 do SWZ,
- 3)Wykaz doświadczenia wymaganego Personelu Wykonawcy– wzór zawarto w załączniku nr 5 do SWZ (jeżeli dotyczy).
- 4)zobowiązanie innego podmiotu – zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ (jeżeli dotyczy);
- 5)oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp (dotyczy wyłącznie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 i 3 Pzp) - wzór oświadczenia Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – zgodnie z Załącznikiem nr 13 do SWZ,
- 6)Dowód wniesienia wadium, jeżeli wnoszone jest ono w inne formie niż pieniądzu.
- 7)wyjaśnienia dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa, jeżeli Wykonawca składa wraz z ofertą informacje / dokumenty stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa,
- 3.Pozostałe wymagania dot. składanej oferty zawarto w SWZ, Rozdział XIII.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.