Bieżące czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzów
Zamawiający Miasto Chorzów – Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie (Chorzów, Śląskie) prowadzi postępowanie „Bieżące czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzów”. Termin składania ofert upływa 17 września 2026, 09:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 17 września 2026, 09:0014d 13h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1336, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
17 sierpnia 2026
Termin ofert: 17 września 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
28 sierpnia 2026
Zmienia wersję 568213-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest bieżące i awaryjne czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzowa przez 24 miesiące, z podziałem na 2 części obejmujące łącznie część dotyczącą urządzeń odwodnienia ulicznego oraz część dotyczącą separatorów.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje część 1 z przewidywanym jednokrotnym czyszczeniem około 4300 wpustów ulicznych, około 900 mb odwodnienia liniowego i około 100 studni odwodnienia liniowego oraz część 2 dotyczącą bieżącego i awaryjnego czyszczenia separatorów.
- 3
ZakresOferty można składać na jedną część, a zlecenia interwencyjne i awaryjne są przekazywane elektronicznie z podaniem zakresu, miejsca, sposobu i terminu wykonania.
- 4
RyzykoWynagrodzenie za część 1 jest rozliczane po wykonaniu usługi dla całego ciągu danej ulicy, faktury wystawiane są nie częściej niż jeden raz w miesiącu, a gwarancja na wykonane usługi wynosi 6 miesięcy od odbioru; przed zawarciem umowy dla każdej części wymagane jest zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej brutto.
Kontekst Atlasu
- Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2024); ostatnie postępowanie (2024) zakończyło się unieważnieniem.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 3 orzeczenia KIO. Dla skali: 42 rozstrzygnięcia tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miasto Chorzów – Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie |
| REGON | 000166249 |
| Adres | ul. Bałtycka 8A, 41-500 Chorzów |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Bieżące czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzów |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90641000-2 - Usługi oczyszczania kanałów ściekowych |
| Dodatkowe kody CPV | 90640000-5 - Usługi czyszczenia i opróżniania kanałów ściekowych; 90642000-9 - Usługi opróżniania kanałów ściekowych |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — Część 1 zamówienia: Bieżące i interwencyjne/awaryjne czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzowa | 1. Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie. 2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 3. Zabezpieczenie może być wnoszone, według wyboru Wykonawcy, w jednej lub w kilku |
| Wadium — Część 2 zamówienia: Bieżące i awaryjne czyszczenie separatorów zlokalizowanych na terenie miasta Chorzowa | 1. Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie. 2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 3. Zabezpieczenie może być wnoszone, według wyboru Wykonawcy, w jednej lub w kilku |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-17 09:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy.
- 2.Zakres robót polegać będzie na powtórzeniu podobnych usług, co w zamówieniu podstawowym i zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego w pełnym zakresie rzeczowym określonym w niniejszej SWZ.
- 3.Warunki świadczenia przyszłej usługi będą przedmiotem rokowań z Wykonawcą i będą obejmowały wymagania nie gorsze niż ustalone względem zamówienia podstawowego.
- 4.Zamówienie, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt. 7 ustawy zostanie udzielone na warunkach określonych w ustawie PZP w trybie zamówienia z wolnej ręki.
- 5.Wykonawca przystąpi do wykonania usługi wyłącznie po zawarciu umowy pod warunkiem zaistnienia przesłanek o których mowa w art. 214 ust 1 pkt. 7 ustawy. Przystąpienie przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, bez uprzedniego zawarcia umowy z Zamawiającym nie uprawnia Wykonawcy do żądania od Zamawiającego zapłaty wynagrodzenia za wykonanie/ częściowe wykonanie usług.
- 6.Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy określono w rozdziale XXIV. SWZ
- 7.Zamawiający, zgodnie z art. 455 ust. 1 ustawy PZP, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego, w sposób i na warunkach określonych w projekcie umowy.
Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →