Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 493109-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa samochodu lekkiego rozpoznania chemicznego

Zamawiający Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Dostawa samochodu lekkiego rozpoznania chemicznego”. Termin składania ofert minął 24 sierpnia 2026, 11:00. Wadium: 20 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 268 500 zł
Wadium
20 000 zł
Termin składania ofert
24 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki samochodu lekkiego rozpoznania chemicznego.

  • 2

    ZakresZakres wymaga, aby pojazd był fabrycznie nowy, zgodny z normami i odpowiadał cechom określonym w SWZ oraz specyfikacji technicznej.

  • 3

    ZakresCzas realizacji zamówienia przypada na okres 21.11.2026, 11.12.2026, a postępowanie nie jest podzielone na części.

  • 4

    ZakresZamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu, ale zastrzega możliwość unieważnienia postępowania, jeśli środki publiczne nie zostaną przyznane.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 53% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 2,0 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Krajowa Izba Odwoławcza

NIP

5262239325

Adres

ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa samochodu lekkiego rozpoznania chemicznego

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

34144200-0 - Pojazdy służb ratowniczych

Dodatkowe kody CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Wadium powinno być wniesione przed upływem terminu składania ofert. Wysokość wadium: 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych) Ustala się zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% całkowitej ceny ofertowej podanej w ofercie. Zabezpieczenie zostaje wniesione przed podpisaniem umowy.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-24 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu:I.w oparciu o przesłanki, o których mowa w art.108 uPzp,tj. Wykonawcę:1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a)udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego,o którym mowa w art.258 Kodeksu karnego,b)handlu ludźmi,o którym mowa w art.189a Kodeksu karnego,c)o którym mowa w art.228-230a, art.250a Kodeksu karnego,w art.46-48 ustawy z 25 czerwca 2010r.o sporcie (Dz.U.2026 poz.95 i 615)lub w art.54 ust.1-4 ustawy z 12 maja 2011r.o refundacji leków,środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2026r.poz.253), d)finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym,o którym mowa w art.165a Kodeksu karnego,lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia,o którym mowa w art.299 Kodeksu karnego,e)o charakterze terrorystycznym,o którym mowa w art.115§20 Kodeksu karnego,lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,f)powierzenia wykonywania pracy
małoletniemu cudzoziemcowi,o którym mowa w art.9 ust.2 ustawy 15 czerwca 2012r.o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U.z 2025r.poz.1567), g)przeciwko obrotowi gospodarczemu,o których mowa w art.296-307 Kodeksu karnego,przestępstwo oszustwa,o którym mowa w art.286 Kodeksu karnego,przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art.270-277d Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe,h)o którym mowa w art.9 ust.1i3 lub art.10 ustawy z 15 czerwca 2012r.o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej-lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;2)jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego,wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo,o którym mowa w pkt1);3)wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków,opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne,chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków,opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;4)wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;5)jeżeli zamawiający może stwierdzić,na podstawie wiarygodnych przesłanek,że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji,w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16 lutego 2007r.o ochronie konkurencji i konsumentów,złożyli odrębne oferty,oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu,chyba że wykażą,że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;6)jeżeli,w przypadkach,o których mowa w art.85 ust.1uPzp,doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu,który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16 lutego 2007r.o ochronie konkurencji i konsumentów,chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.II.w oparciu o przesłanki dodatkowe,o których mowa w:1)art.109ust.1pkt1uPzp,tj.Wykonawca,który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków,opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne,z wyjątkiem przypadku,o którym mowa w art.108 ust. 1pkt3,chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków,opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności oraz 2)art.109ust.1pkt4uPzp,tj.Wykonawca,w stosunku do którego otwarto likwidację,ogłoszono upadłość,którego aktywami zarządza likwidator lub sąd,zawarł układ z wierzycielami,którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.III.W oparciu przesłanki wskazane w art.7 ustawy 13 kwietnia 2022r o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego(Dz.U.2025.514),tj:1)wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art.1pkt 3 ustawy; 2)wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z2023 r.poz.1124,z późn.zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;3)wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r, o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy.Do oferty każdy Wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie JEDZ sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z 5 stycznia 2016r Wykonawca składa JEDZ w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę upoważnioną do reprezentowania wykonawcy zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie.JEDZ stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu,na dzień składania ofert oraz stanowi dowód tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty,wezwie Wykonawcę,którego oferta została najwyżej oceniona,do złożenia w wyznaczonym terminie, aktualnych na dzień złożenia n/w podmiotowych środków dowodowych w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia:1)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art.108 ust.1 pkt1 i 2 oraz 4 uPzp,sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;2)oświadczenia Wykonawcy w zakresie określonym w art.108 ust.1 pkt5 uPzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16 lutego 2007r.o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2020.1076 i 1086),z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową,albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;3)zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego,że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat,w zakresie art.109 ust.1 pkt1 uPzp,wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem,a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających,że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 4)zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego,że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne,w zakresie art.109 ust.1 pkt1uPzp,wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem,a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających,że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;5)odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,w zakresie art.109 ust.1 pkt4uPzp,sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem,jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;6)oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania,o których mowa w:a)art.108 ust.1 pkt3 uPzp,b)art.108 ust.1 pkt4uPzp,c)art.108 ust.1 pkt5uPzp,d)art.108 ust.1 pkt6 uPzp,e)art.109 ust.1 pkt1uPzp,f)art.7 ustawy z 13kwietnia2022r.(Dz.U.2025.514)

Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie żąda, przedmiotowych środków dowodowych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w okolicznościach przewidzianych w art. 257 uPzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144200-0Pojazdy służb ratowniczych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
268 500 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 252 zł1 243 894 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 040 642 zł
Źródło próbki
CPV 34144200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 252 zł
Mediana
268 500 zł
Górny kwartyl
1 243 894 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 24.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Tak. Wadium określono na 20 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144200-0 - Pojazdy służb ratowniczych. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.