AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa oraz montaż agregatów prądotwórczych przeznaczonych do zasilania rezerwowego obiektów technologicznych wybranych obiektów technologicznych w Pionie Ścieków w przypadku braku zasilania ze strony Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD)

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000146138 (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Dostawa oraz montaż agregatów prądotwórczych przeznaczonych do zasilania rezerwowego…”. Termin składania wniosków upływa 14 września 2026, 11:00. Wadium: 350 000 zł.

Otwórz na TED

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
Wadium
350 000 zł
Termin składania wniosków
14 września 2026, 11:00
10d 12h
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    14 sierpnia 2026

    Termin ofert: 14 września 2026 11:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż agregatów prądotwórczych do zasilania rezerwowego obiektów technologicznych w Pionie Ścieków w przypadku braku zasilania ze strony OSD.

  • 2

    RyzykoDokument wskazuje też inne gwarancje, o których mowa w IDW, oraz warunek udziału dotyczący art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp.

  • 3

    ZakresZamówienie obejmuje 1 część i ma trwać 9 miesięcy, a miejsce realizacji wskazano w woj. mazowieckim.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 11,9 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 22% miało jedną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000146138

REGON

015314758

Adres

pl. Starynkiewicza 5, 02-015 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa oraz montaż agregatów prądotwórczych przeznaczonych do zasilania rezerwowego obiektów technologicznych wybranych obiektów technologicznych w Pionie Ścieków w przypadku braku zasilania ze strony Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD)

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Dodatkowe kody CPV

51111200-5 - Usługi instalowania generatorów

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert, wadium w wysokości 350 000,00 złotych. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. Szczegółowe informacje o wadium zawiera IDW. 2. Wybrany wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie (z naliczonym podatkiem VAT). Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku formach. Szczegółowe informacje o zabezpieczeniu należytego wykonania zawiera IDW. 3. Inne gwarancje, o których mowa w IDW.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Neg W Call

Termin składania wniosków o dopuszczenie

2026-09-14 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do przedmiotowego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych, na zasadach określonych w IDW OPIW (z uwzględnieniem obowiązku złożenia dokumentów tam wskazanych).
  2. 2.
    Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu powinien być sporządzony w języku polskim. Dokumenty w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
  3. 3.
    Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z wymaganymi dokumentami należy sporządzić i złożyć zgodnie z zasadami określonymi w ogłoszeniu, IDW OPIW oraz w obowiązujących przepisach prawa, w tym w Rozporządzeniu wskazanym w pkt 1.2.2. IDW OPIW.
  4. 4.
    Wraz z zaproszeniem do negocjacji Zamawiający przekaże zaproszonym Wykonawcom adres strony internetowej (Platformy Zakupowej Spółki) na której jest dostępny rozszerzony OPZ. Zamawiający zastrzega, że na podstawie art. 18 ust. 2 ustawy Pzp w związku z art. 133 ust. 3 ustawy Pzp informacje zawarte w rozszerzonym OPZ mają charakter poufny. Wykonawcy, przed otrzymaniem ww. informacji, będą obowiązani podpisać oświadczenie o zachowaniu udostępnionych informacji w poufności. Wzór „Oświadczenia o zachowaniu poufności” stanowi załącznik nr 8 do IDW (część I OPIW).
  5. 5.
    „Oświadczenie o zachowaniu poufności” musi zostać podpisane przez osobę/osoby umocowane do reprezentowania Wykonawcy. Przedmiotowe oświadczenie musi być złożone w oryginale tj. opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli umocowanie osoby podpisującej Oświadczenie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych Wykonawcy – razem z dokumentami należy przekazać stosowne pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo powinno być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Oryginał oświadczenia wraz z ewentualnym pełnomocnictwem Wykonawca zamieszcza na Platformie Zakupowej Zamawiającego (w zakładce „Pytania/Informacje”).
  6. 6.
    W związku z poufnością informacji zawartych w rozszerzonym OPZ, Zaproszenie do składania ofert będzie zawierało adres strony internetowej, na której jest dostępna SWZ oraz jej ewentualne zmiany i wyjaśnienia treści SWZ, a także inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia, z tym zastrzeżeniem, że rozszerzony OPZ i jego ewentualne zmiany będą udostępnione na podstawie art. 18 ust. 2 ustawy Pzp w związku z art. 133 ust. 3 ustawy Pzp tylko Wykonawcom zaproszonym do składania ofert ostatecznych.

Do ustalania w trakcie negocjacji.

Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie sektorowych negocjacji z ogłoszeniem na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania wniosków upływa 14.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000146138 prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 350 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.