Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Drzonowo Gmina Kołobrzeg
Zamawiający Gmina Kołobrzeg (Kołobrzeg, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Drzonowo Gmina Kołobrzeg”. Termin składania ofert upływa 16 września 2026, 11:00. Planowany budżet: 1 016 260 zł. Wadium: 30 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 1 016 260 zł
- Wadium
- 30 000 zł
- Termin składania ofert
- 16 września 2026, 11:0015d 16h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=506, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
13 sierpnia 2026
Termin ofert: 16 września 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa nowego średniego samochodu strażackiego ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 dla OSP w Drzonowie wraz z zamontowaniem wyposażenia.
- 2
ZakresSzczegółowy opis i wymagania techniczne znajdują się w Załączniku nr 1 do SWZ.
- 3
RyzykoWadium wynosi 30 000,00 zł i trzeba je wnieść przed upływem terminu składania ofert; dopuszczono pieniądz, gwarancje bankowe, gwarancje ubezpieczeniowe oraz poręczenia z art.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Kołobrzeg |
| NIP | 6711787463 |
| Adres | ul. Trzebiatowska 48A, 78-100 Kołobrzeg |
| Region (NUTS) | PL426 – Zachodniopomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Drzonowo Gmina Kołobrzeg |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34144210-3 - Wozy strażackie |
| Dodatkowe kody CPV | 34114000-9 - Pojazdy specjalne |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 1 016 260 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Warunkiem przystąpienia do postępowania jest wniesienie wadium przed upływem terminu składania ofert, w wysokości 30 000,00 zł (słownie złotych: trzydzieści tysięcy) 2. W zależności od woli Wykonawcy, wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujący formach: 2.1. pieniądzu na rachunek bankowy Zamawiającego na następujący numer konta 54 8581 0004 0015 0819 2000 0009 2.2. gwarancjach bankowych, 2.3. gwarancjach ubezpieczeniowych, 2.4. poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2024 r. poz. 419). 3. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. 4. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczeniu, o których mowa w pkt. 2.2. – 2.4.SWZ wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej. Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty zamawiającemu pełnej kwoty wadium w sytuacjach określonych w ustawie Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-16 11:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.