Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 543351-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 143 na odcinku Wrocław Psie Pole – Wrocław Sołtysowice”

Zamawiający PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. Prace na linii kolejowej nr 143 na…”. Termin składania ofert minął 25 sierpnia 2026, 10:00. Wadium: 667 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.Warszawa, Mazowieckieopublikowano 13 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Wadium
667 000 zł
Termin składania ofert
25 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

9 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa modernizacja dwutorowej zelektryfikowanej linii kolejowej nr 143 na odcinku od km 152,720 do km 155,974.

  • 2

    ZakresPo modernizacji przewidziano prędkość maksymalną dla pociągów pasażerskich docelową 160 km/h, dla pociągów pasażerskich wprowadzoną w ramach kontraktu 120 km/h oraz dla pociągów towarowych docelową 120 km/h, a długość peronów ma wynosić min. 200 m i wysokość 0,76 m.

  • 3

    ZakresZamówienie trwa 24 miesięcy i obejmuje także roboty przygotowawcze takie jak wycinka drzew i krzewów, geodezyjna obsługa budowy, zagospodarowanie terenu po robotach oraz certyfikacja.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje prace przygotowawcze i towarzyszące, układ torowy i odwodnienie torów, obiekty inżynieryjne, układy drogowe, obiekty obsługi podróżnych, obiekty kubaturowe, sieć trakcyjną, sterowanie ruchem kolejowym, telekomunikację, elektroenergetykę, instalacje sanitarne oraz usunięcie kolizji z projektowaną infrastrukturą.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 61 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 30 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 11 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 24 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

NIP

1132316427

Adres

ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 143 na odcinku Wrocław Psie Pole – Wrocław Sołtysowice”

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Dodatkowe kody CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę; 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne; 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu; 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych; 45234000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy kolei i systemów transportu; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

WADIUM: Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swą ofertę wadium w wysokości: 667 000,00 PLN (słownie: sześćset sześćdziesiąt siedem tysięcy zł 00/100). Wadium musi być wniesione w formie zgodnej z art. 97 ust.7 Ustawy. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert, wskazanym w pkt. 17.1 IDW i utrzymane nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w pkt 11.11 ppkt 2 i 3 IDW oraz pkt 11.12 IDW. Zamawiający ustalił Zabezpieczenie Wykonania w wysokości 5% wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 3 ust. 2. Zabezpieczenie Wykonania, o którym mowa, służy do pokrycia roszczeń Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy, w tym w szczególności kar umownych, kwot zapłaconych bezpośrednio Podwykonawcom oraz roszczeń wynikających z rękojmi i gwarancji. Wnoszone zabezpieczenie musi być zgodne z postanowieniami § 7 Umowy oraz z postanowieniami Instrukcji dla Wykonawców (Tom I SWZ) dotyczącymi zabezpieczenia należytego wykonania Umowy. Szczegóły dotyczące Zabezpieczenia należytego wykonania Umowy znajdują się w Tomie II SWZ - Warunki Umowy w § 7.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-25 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 25.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 667 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.