Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość wybranych ofert
2 783 344 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 16
    CIRRO Sp. z o.o.· Białystok
    Cena wybranej oferty
    1 051 120 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 17
    FABIMEX Więcek Sp. j.· Warszawa
    Cena wybranej oferty
    138 300 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 18
    EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o.· Wrocław
    Cena wybranej oferty
    1 392 817 zł
    1 oferta
  4. Umowa zawarta
    Część 19
    Bio-Rad Polska Sp. z o.o· Warszawa
    Cena wybranej oferty
    201 107 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 4 części)
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Sukcesywne dostawy odczynników do: diagnostyki chorób autoimmunologicznych, alergologicznych i infekcyjnych, badań chromatograficznych oraz w zakresie wewnątrzlaboratoryjnej kontroli jakości wraz z oprogramowaniem i z dzierżawą sprzętu”

Zamawiający Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu (Kalisz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywne dostawy odczynników do: diagnostyki chorób autoimmunologicznych,…”, wybierając 4 wykonawców. Łączna wartość ofert: 2 783 344 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w KaliszuKalisz, Wielkopolskieopublikowano 13 sierpnia 2026
Łączna wartość ofert
2 783 344 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~4,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)

    22 czerwca 2026

    Termin ofert: 22 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    13 sierpnia 2026

    4 oferty4 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano 4 wykonawców: CIRRO Sp. z o.o. (Białystok), FABIMEX Więcek Sp. j. (Warszawa), EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o. (Wrocław) oraz Bio-Rad Polska Sp. z o.o (Warszawa).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 2 783 343,78 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu

Adres

ul. Poznańska 79, 62-800 Kalisz

Region (NUTS)

PL416 – Wielkopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Sukcesywne dostawy odczynników do: diagnostyki chorób autoimmunologicznych, alergologicznych i infekcyjnych, badań chromatograficznych oraz w zakresie wewnątrzlaboratoryjnej kontroli jakości wraz z oprogramowaniem i z dzierżawą sprzętu”

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część LOT-0016 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0016 – Wybrany wykonawca

CIRRO Sp. z o.o., Białystok (NIP: 5420201357)

Część LOT-0016 – Wartość wybranej oferty

1 051 120 PLN

Część LOT-0016 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0017 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0017 – Wybrany wykonawca

FABIMEX Więcek Sp. j., Warszawa (NIP: 1130041096)

Część LOT-0017 – Wartość wybranej oferty

138 300 PLN

Część LOT-0017 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0018 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0018 – Wybrany wykonawca

EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o., Wrocław (NIP: 8992364659)

Część LOT-0018 – Wartość wybranej oferty

1 392 817 PLN

Część LOT-0018 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0019 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0019 – Wybrany wykonawca

Bio-Rad Polska Sp. z o.o, Warszawa (NIP: 9510028953)

Część LOT-0019 – Wartość wybranej oferty

201 107 PLN

Część LOT-0019 – Liczba złożonych ofert

1

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę na podstawie art. 108 ust.1 z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp.
  2. 2.
    Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się:
  3. 2.1.
    Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy
  4. 2.2.
    Wykonawcę którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy
  5. 2.3.
    Wykonawcę którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy
  6. 3.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę który należy do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w art. 5k ust. 1 rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz jeżeli, którykolwiek z jego podwykonawców, dostawców i podmiotów, na których zdolności wykonawca polega - w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia - nie należy do żadnej z powyższych kategorii podmiotów.
  7. 4.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę, który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy chyba, że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
  8. 5.
    W przypadkach, o których mowa w ust. 4, zamawiający może nie wykluczać wykonawcy, jeżeli wykluczenie byłoby w sposób oczywisty nieproporcjonalne, w szczególności, gdy kwota zaległych podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne jest niewielka.
  9. 6.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który nie spełnia warunków udziału w postępowaniu dotyczących: uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
    Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że posiada aktualną koncesję, zezwolenie lub licencję na obrót hurtowy produktami leczniczymi.
    gdy ze względu na rodzaj oferowanych artykułów koncesja na obrót hurtowy produktami leczniczymi nie jest wymagana, Zamawiający uzna za spełnienie warunku posiadania uprawnień, złożenie oświadczenia, że ustawy nie nakładają obowiązku posiadania koncesji, zezwolenia lub licencji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obejmującym przedmiot zamówienia.
  10. 1.
    Zamawiający żąda aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych składanych na wezwanie zamawiającego:
  11. 1.
    1 na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia:
  12. 1.1.1.
    informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie
    a. art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11września 2019r. – ustawy;
    b. art. 108 ust.1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
    – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  13. 1.1.2.
    oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2021 r. poz. 275 tekst jednolity) z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, lub oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
  14. 1.1.3.
    zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust.1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
  15. 1.1.4.
    zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
  16. 1.1.5.
    Oświadczenie/a wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia oraz oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby, których/którego treść odpowiada oświadczeniom stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
  17. 1.1.6.
    oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o niepodleganiu wykluczeniu - zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ
  18. 1.
    Wykaz aktualnych na dzień składania ofert oświadczeń i dokumentów składanych wraz z ofertą:
  19. 1.1.
    Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) zgodnie z wzorem określonym w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z 05.01.2016 r. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z wykonawców;
  20. 1.2.
    Formularz Oferty, którego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku, gdy wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu Ofertowym;
  21. 1.4.
    Oświadczenie Wykonawcy dotyczące SWZ – Załącznik nr 3
  22. 1.5.
    Formularz Cenowy stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ;
  23. 1.6.
    Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
  24. 1.7.
    Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
  25. 1.8.
    oświadczenie Wykonawcy o braku podstawach wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
  26. 1.9.
    następujące przedmiotowe środki dowodowe: NIE DOTYCZY

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33600000-6Produkty farmaceutyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 304 112 zł
Próbka: 259 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
466 666 zł9 752 135 zł
Rozstęp międzykwartylowy
9 285 469 zł
Źródło próbki
CPV 33600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
466 666 zł
Mediana
2 304 112 zł
Górny kwartyl
9 752 135 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kalisz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 783 344 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CIRRO Sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.