Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie 2 szt. macierzy wraz z oprogramowaniem na potrzeby rozbudowy ośrodków przetwarzania danych MRPiPS
Zamawiający Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie 2 szt. macierzy wraz z oprogramowaniem na…”. Termin składania ofert minął 25 sierpnia 2026, 11:00. Wadium: 200 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 192 708 zł
- Wadium
- 200 000 zł
- Termin składania ofert
- 25 sierpnia 2026, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1861, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
24 lipca 2026
Termin ofert: 24 sierpnia 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
12 sierpnia 2026
Nowy termin: 25 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 514983-2026
- Sprostowanie
21 sierpnia 2026
Nowy termin: 28 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 559652-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
26 sierpnia 2026
Nowy termin: 3 września 2026 11:00Zmienia wersję 579436-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie 2 szt. macierzy wraz z oprogramowaniem na potrzeby rozbudowy ośrodków przetwarzania danych MRPiPS.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje też usługi wdrożenia i wsparcia technicznego, a szczegółowy zakres opisują PPU oraz Specyfikacja Techniczna.
- 3
ZakresZamawiający nie dopuszcza oferowanych switchy pochodzących z państw trzecich niebędących stronami porozumień WTO GPA ani innych wskazanych umów międzynarodowych.
- 4
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia wynosi 12 195 122 zł.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie (wcześniej: 2025), ale ostatnią edycję (2026) unieważniono.
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 8 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 3 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono. Dla skali: 141 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej |
| NIP | 5262895101 |
| Adres | ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie 2 szt. macierzy wraz z oprogramowaniem na potrzeby rozbudowy ośrodków przetwarzania danych MRPiPS |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych |
| Dodatkowe kody CPV | 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne; 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania; 72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 12 195 122 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-25 11:00 |
Informacje dodatkowe
- 2.3.2.6.w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o których mowa w pkt 1.3.1 SWZ:
a) pełnomocnictwa, o których mowa w pkt 1.3.1 ppkt 2 SWZ;
b) oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które usługi/dostawy wykonają poszczególni wykonawcy – w przypadku, gdy w odniesieniu do warunków udziału określonych w pkt 7.1.6.4 SWZ wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia polegają na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi/dostawy, do realizacji których te zdolności są wymagane. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 10 do SWZ. - 10.1.Przystępując do postępowania wykonawca obowiązany jest wnieść wadium w wysokości 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100).
- 10.2.Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach:
Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.