Usunięcie jemioły metodą cieniowania oraz wykonanie cięć sanitarnych w koronach drzew rosnących w granicach administracyjnych Miasta Gdańska - 5 zakresów
Zamawiający Gdański Zarząd Zieleni (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Usunięcie jemioły metodą cieniowania oraz wykonanie cięć sanitarnych w koronach drzew…”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 12:00. Wadium: od 3800 zł do 8400 zł (zależnie od części).
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 363 184 zł
- Wadium
- od 3800 zł do 8400 zł (zależnie od części)Zakres I - Dzielnica Aniołki: 5500 zł · Zakres II - Park Salwator/Oliwa/VII Dwór: 3800 zł · Zakres III - Park Oliwski: 4200 zł · Zakres IV - Parki i zieleńce: 8400 zł · …
- Termin składania ofert
- 11 września 2026, 12:009d 3h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=244, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
12 sierpnia 2026
Termin ofert: 11 września 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest usunięcie jemioły metodą cieniowania oraz wykonanie cięć sanitarnych w koronach 583 drzew rosnących w granicach administracyjnych Miasta Gdańska w 5 zakresach.
- 2
ZakresZakres podzielono na 5 części obejmujących: Dzielnicę Aniołki, Park Salwator/Oliwa/VII Dwór, Park Oliwski, parki i zieleńce oraz pasy drogowe.
- 3
ZakresWykonawca podlega wykluczeniu także na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r.
Kontekst Atlasu
- Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 54% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).
- Lokalny rynek tej branży: w województwie pomorskim postępowania przyciągały średnio 3,2 ofert, w całym kraju 4,8.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usunięcie jemioły metodą cieniowania oraz wykonanie cięć sanitarnych w koronach drzew rosnących w granicach administracyjnych Miasta Gdańska - 5 zakresów |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wadium 6900,00 zł Zabezpieczenie należytego wykonania umowy 4% ceny oferty brutto |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-11 12:00 |
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności.
8) Z udziału w postępowaniu wyklucza się również wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych:
a) w art. 109 ust. 1 pkt. 4 Pzp, tzn.:
w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury,
b) w art. 109 ust. 1 pkt. 5 Pzp, tzn.:
który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów;
c) w art. 109 ust. 1 pkt. 7 Pzp, tzn.:
który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady.
- 3)Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy)
Dokumenty składane na wezwanie: - 1)aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia - JEDZ), które składa się na formularzu JEDZ sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2026 str. 16).
- 2)oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1497 z późn. zm.)
- 3)odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
- 4)informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
– sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - 5)oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1689), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej
- 6)oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp
e) art. 109 ust. 1 pkt 5 i 7 Pzp - 7)wykaz usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku opisanego w Rozdziale 4 pkt 2 ppkt 4 lit. A
- 8)wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego w zakresie niezbędnym to wykazania spełnienia warunków opisanych w Rozdziale 4 pkt 2 ppkt 4 lit B
- 9)wykaz osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunków opisanych w Rozdziale 4 pkt 2 ppkt 4 lit. C
- 1)1 osobę do stałego nadzoru merytorycznego w miejscu prowadzenia prac oraz do kontaktu z Zamawiającym, z wykształceniem co najmniej średnim ogrodniczym bądź w zakresie architektury krajobrazu lub urządzenia i pielęgnacji terenów zieleni lub leśnym, z co najmniej 3-letnią praktyką zawodową przy realizacji prac związanych z utrzymaniem drzew, która musi posiadać następujące aktualne kwalifikacje: Certyfikowany Inspektor Drzew i/lub inspektor nadzoru prac w drzewostanie i/lub European Tree Technician i/lub European Tree Worker i/lub certyfikację VETcert lub inny certyfikat równoważny wydany w okresie ostatnich 5 lat lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania ryzkiem w otoczeniu drzew
- 2)1 ekipę roboczą, w skład której wchodzą co najmniej:
• 1 pilarz - osoba wykonująca samodzielnie prace w koronach drzew związane z usuwaniem jemioły oraz cięciami sanitarnymi, która posiada uprawnienia do obsługi pilarek spalinowych oraz jest przeszkolona do prac wysokościowych z użyciem technik linowych, ze stażem pracy nie krótszym niż 1 rok oraz spełnia warunki określone w art. 37b ust. 3 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U.2024.1292) dla prac o charakterze technicznym, tj. posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach związanych z pielęgnacją zieleni, albo przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w tego rodzaju pracach prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru lub była zatrudniona przy tych pracach w muzeum będącym instytucją kultury.
• 1 pomocnik
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić każdy z powyższych warunków w sposób następujący: wykonawcy mogą spełnić ten warunek łącznie
- 1)1 osobę do stałego nadzoru merytorycznego w miejscu prowadzenia prac oraz do kontaktu z Zamawiającym, z wykształceniem co najmniej średnim ogrodniczym bądź w zakresie architektury krajobrazu lub urządzenia i pielęgnacji terenów zieleni lub leśnym, z co najmniej 3-letnią praktyką zawodową przy realizacji prac związanych z utrzymaniem drzew, która musi posiadać następujące aktualne kwalifikacje: Certyfikowany Inspektor Drzew i/lub inspektor nadzoru prac w drzewostanie i/lub European Tree Technician i/lub European Tree Worker i/lub certyfikację VETcert lub inny certyfikat równoważny wydany w okresie ostatnich 5 lat lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania ryzkiem w otoczeniu drzew
- 2)1 ekipę roboczą, w skład której wchodzą co najmniej:
• 1 pilarz - osoba wykonująca samodzielnie prace w koronach drzew związane z usuwaniem jemioły oraz cięciami sanitarnymi, która posiada uprawnienia do obsługi pilarek spalinowych oraz jest przeszkolona do prac wysokościowych z użyciem technik linowych, ze stażem pracy nie krótszym niż 1 rok oraz spełnia warunki określone w art. 37b ust. 3 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U.2024.1292) dla prac o charakterze technicznym, tj. posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach związanych z pielęgnacją zieleni, albo przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w tego rodzaju pracach prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru lub była zatrudniona przy tych pracach w muzeum będącym instytucją kultury.
• 1 pomocnik
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić każdy z powyższych warunków w sposób następujący: wykonawcy mogą spełnić ten warunek łącznie
- 1)1 osobę do stałego nadzoru merytorycznego w miejscu prowadzenia prac oraz do kontaktu z Zamawiającym, z wykształceniem co najmniej średnim ogrodniczym bądź w zakresie architektury krajobrazu lub urządzenia i pielęgnacji terenów zieleni lub leśnym, z co najmniej 3-letnią praktyką zawodową przy realizacji prac związanych z utrzymaniem drzew, która musi posiadać następujące aktualne kwalifikacje: Certyfikowany Inspektor Drzew i/lub inspektor nadzoru prac w drzewostanie i/lub European Tree Technician i/lub European Tree Worker i/lub certyfikację VETcert lub inny certyfikat równoważny wydany w okresie ostatnich 5 lat lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania ryzkiem w otoczeniu drzew
- 2)1 ekipę roboczą, w skład której wchodzą co najmniej:
• 1 pilarz - osoba wykonująca samodzielnie prace w koronach drzew związane z usuwaniem jemioły oraz cięciami sanitarnymi, która posiada uprawnienia do obsługi pilarek spalinowych oraz jest przeszkolona do prac wysokościowych z użyciem technik linowych, ze stażem pracy nie krótszym niż 1 rok oraz spełnia warunki określone w art. 37b ust. 3 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U.2024.1292) dla prac o charakterze technicznym, tj. posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach związanych z pielęgnacją zieleni, albo przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w tego rodzaju pracach prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru lub była zatrudniona przy tych pracach w muzeum będącym instytucją kultury.
• 1 pomocnik
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić każdy z powyższych warunków w sposób następujący: wykonawcy mogą spełnić ten warunek łącznie
- 1)1 osobę do stałego nadzoru merytorycznego w miejscu prowadzenia prac oraz do kontaktu z Zamawiającym, z wykształceniem co najmniej średnim ogrodniczym bądź w zakresie architektury krajobrazu lub urządzenia i pielęgnacji terenów zieleni lub leśnym, z co najmniej 3-letnią praktyką zawodową przy realizacji prac związanych z utrzymaniem drzew, która musi posiadać następujące aktualne kwalifikacje: Certyfikowany Inspektor Drzew i/lub inspektor nadzoru prac w drzewostanie i/lub European Tree Technician i/lub European Tree Worker i/lub certyfikację VETcert lub inny certyfikat równoważny wydany w okresie ostatnich 5 lat lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania ryzkiem w otoczeniu drzew
- 2)1 ekipę roboczą, w skład której wchodzą co najmniej:
• 1 pilarz - osoba wykonująca samodzielnie prace w koronach drzew związane z usuwaniem jemioły oraz cięciami sanitarnymi, która posiada uprawnienia do obsługi pilarek spalinowych oraz jest przeszkolona do prac wysokościowych z użyciem technik linowych, ze stażem pracy nie krótszym niż 1 rok oraz spełnia warunki określone w art. 37b ust. 3 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U.2024.1292) dla prac o charakterze technicznym, tj. posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach związanych z pielęgnacją zieleni, albo przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w tego rodzaju pracach prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru lub była zatrudniona przy tych pracach w muzeum będącym instytucją kultury.
• 1 pomocnik
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić każdy z powyższych warunków w sposób następujący: wykonawcy mogą spełnić ten warunek łącznie
- 1)1 osobę do stałego nadzoru merytorycznego w miejscu prowadzenia prac oraz do kontaktu z Zamawiającym, z wykształceniem co najmniej średnim ogrodniczym bądź w zakresie architektury krajobrazu lub urządzenia i pielęgnacji terenów zieleni lub leśnym, z co najmniej 3-letnią praktyką zawodową przy realizacji prac związanych z utrzymaniem drzew, która musi posiadać następujące aktualne kwalifikacje: Certyfikowany Inspektor Drzew i/lub inspektor nadzoru prac w drzewostanie i/lub European Tree Technician i/lub European Tree Worker i/lub certyfikację VETcert lub inny certyfikat równoważny wydany w okresie ostatnich 5 lat lub dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie zarządzania ryzkiem w otoczeniu drzew
- 2)1 ekipę roboczą, w skład której wchodzą co najmniej:
• 1 pilarz - osoba wykonująca samodzielnie prace w koronach drzew związane z usuwaniem jemioły oraz cięciami sanitarnymi, która posiada uprawnienia do obsługi pilarek spalinowych oraz jest przeszkolona do prac wysokościowych z użyciem technik linowych, ze stażem pracy nie krótszym niż 1 rok oraz spełnia warunki określone w art. 37b ust. 3 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U.2024.1292) dla prac o charakterze technicznym, tj. posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej zawodowej oraz tytuł zawodowy albo wykształcenie średnie lub średnie branżowe i dyplom zawodowy albo dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodach związanych z pielęgnacją zieleni, albo przez co najmniej 9 miesięcy brała udział w tego rodzaju pracach prowadzonych przy zabytkach wpisanych do rejestru lub była zatrudniona przy tych pracach w muzeum będącym instytucją kultury.
• 1 pomocnik
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia mogą spełnić każdy z powyższych warunków w sposób następujący: wykonawcy mogą spełnić ten warunek łącznie
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).