Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
796 528 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    ALTO COMPUTERS M. BOROWIAK, R. WRÓBEL S.J.· ZABRZE
    Cena wybranej oferty
    531 360 zł
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    ALTO COMPUTERS M. BOROWIAK, R. WRÓBEL S.J.· ZABRZE
    Cena wybranej oferty
    265 168 zł
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Zakup sprzętu komputerowego dla Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Zamawiający Miasto Gliwice (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup sprzętu komputerowego dla Urzędu Miejskiego w Gliwicach”, wybierając ofertę wykonawcy Alto Computers M. Borowiak, R. Wróbel S.j. Łączna wartość ofert: 796 528 zł.

Zamawiający: Miasto GliwiceGliwice, Śląskieopublikowano 11 sierpnia 2026
Łączna wartość ofert
796 528 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Alto Computers M. Borowiak, R. Wróbel S.j. (ZABRZE).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 796 528,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miasto Gliwice

NIP

6311006640

Adres

ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice

Region (NUTS)

PL229 – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Zakup sprzętu komputerowego dla Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

Dodatkowe kody CPV

30213000-5 - Komputery osobiste; 30213100-6 - Komputery przenośne; 32420000-3 - Urządzenia sieciowe; 30233160-0 - Jednostki pamięci taśmowej; 30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID); 48822000-6 - Serwery komputerowe

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część LOT-0001 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca

ALTO COMPUTERS M. BOROWIAK, R. WRÓBEL S.J., ZABRZE (NIP: 6480001272)

Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty

531 360 PLN

Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-09Z

Część LOT-0002 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca

ALTO COMPUTERS M. BOROWIAK, R. WRÓBEL S.J., ZABRZE (NIP: 6480001272)

Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty

265 168 PLN

Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-09Z

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Wykaz przedmiotowych środków dowodowych składanych na potwierdzenie, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria wskazano w Rozdziale 10 pkt 4) SWZ:
Do części 1: w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia do oferty należy załączyć: Dla komputera opisanego w pkt 1 ZAŁĄCZNIKA NR 7a do SWZ należy załączyć:
a) Prezentację oferowanego towaru: 1 sztuki komputera opisanego w pkt 1 ZAŁĄCZNIKA NR 7a do SIWZ "Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia" , dla której Szczegółowy opis sposobu przygotowania i oceny prezentacji oferowanego towaru zawiera ZAŁĄCZNIK NR 12 do SIWZ.
b) Certyfikat jakości: CE

Do części 2: w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia do oferty należy załączyć:
Dla Laptopa opisanego w pkt 1 ZAŁĄCZNIKA NR 7b do SWZ należy załączyć:
a) Certyfikat jakości: CE
Dla Laptopa opisanego w pkt 2 ZAŁĄCZNIKA NR 7b do SWZ należy załączyć:
a) Certyfikat jakości: CE".

Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający jednokrotnie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez siebie terminie.

Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

  1. 1)
    postępowanie prowadzone jest w języku polskim,
  2. 2)
    w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami (z zastrzeżeniem sposobu przygotowania i złożenia oferty) odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej,
  3. 3)
    korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne,
  4. 4)
    adres strony prowadzonego postępowania (link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-zamówienia):
    https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-69c6718a-78d0-4748-a44a-74dd43e979d5
    Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk "Przeglądaj postępowania/konkursy"),
  5. 5)
    Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia:
    ocds-148610-69c6718a-78d0-4748-a44a-74dd43e979d5,
  6. 6)
    Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”,
  7. 7)
    przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania,
  8. 8)
    Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: or@um.gliwice.pl (nie dotyczy składania ofert),
  9. 9)
    termin wykonania zamówienia: do 6 tygodni od dnia zawarcia umowy dla każdej części,
  10. 10)
    obowiązującą formą zapłaty za przedmiot zamówienia będzie wynagrodzenie ryczałtowe,
  11. 11)
    Wykonawca jest związany ofertą do dnia 24-08-2026 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30236000-2Różny sprzęt komputerowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
413 911 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
135 201 zł613 156 zł
Rozstęp międzykwartylowy
477 955 zł
Źródło próbki
CPV 30236000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
135 201 zł
Mediana
413 911 zł
Górny kwartyl
613 156 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Gliwice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 796 528 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Alto Computers M. Borowiak, R. Wróbel S.j. (ZABRZE). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.