Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w obrębie sektora VIII Gminy Rybno i Gminy Grodziczno w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2029 r.
Zamawiający Związek Gmin "działdowszczyzna" w Działdowie (Działdowo, Warmińsko-Mazurskie) prowadzi postępowanie „Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w obrębie sektora…”. Termin składania ofert upływa 15 września 2026, 10:00. Wadium: 90 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
- Wadium
- 90 000 zł
- Termin składania ofert
- 15 września 2026, 10:0011d 19h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=576, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
11 sierpnia 2026
Termin ofert: 15 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w obrębie sektora VIII Gminy Rybno i Gminy Grodziczno w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r.
- 2
ZakresZakres obejmuje sukcesywny odbiór odpadów z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, w tym papieru, metali, tworzyw sztucznych, szkła, opakowań wielomateriałowych, bioodpadów, popiołów, niesegregowanych odpadów komunalnych, zużytego sprzętu, odpadów wielkogabarytowych, tekstyliów i odzieży.
- 3
ZakresRealizacja odbywa się przez cały okres umowy 01.01.2027–31.12.2029, a szczegółowy sposób wykonania określa SWZ i projekt umowy.
- 4
ZakresZebrane odpady mają trafić do wskazanych instalacji komunalnych: sortowni w Działdowie, kompostowni w Zakrzewie oraz składowiska odpadów w Zakrzewie dla wskazanych frakcji.
- 5
RyzykoWymagane jest wadium 90 000,00 zł, więc wykonawca musi uwzględnić koszt i formalności jego wniesienia przed złożeniem oferty.
Kontekst Atlasu
- W tej branży w województwie warmińsko-mazurskim konkurencja jest mniejsza niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 2,4 ofert, wobec 3,2 średnio w Polsce.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | EKOLOGICZNY ZWIĄZEK GMIN "DZIAŁDOWSZCZYZNA" W DZIAŁDOWIE |
| NIP | 5711474249 |
| Adres | ul. ul. Przemysłowa 61, 13-200 Działdowo |
| Region (NUTS) | PL621 – Warmińsko-mazurskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Odbieranie i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w obrębie sektora VIII Gminy Rybno i Gminy Grodziczno w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2029 r. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 90 000,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100); Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2. 2. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Pekao SA nr konta bankowego: 15 1240 5338 1111 0010 5643 8171 z adnotacją; „Odbiór odpadów komunalnych sektor VIII” UWAGA!!! Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-15 10:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.