Dostawa wyrobów medycznych jednorazowego użytku - opatrunki
Zamawiający Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa wyrobów medycznych jednorazowego użytku - opatrunki”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 12:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 21 września 2026, 12:0017d 15h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 574 302 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2290, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
11 sierpnia 2026
Termin ofert: 21 września 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wyrobów medycznych jednorazowego użytku, czyli opatrunków, w 43 pozycjach asortymentowych.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje 43 części, a dla pakietów podano osobne minimalne wartości wymagane przy wykazaniu doświadczenia, od 760,00 do 600 000,00 zł brutto.
- 3
ZakresWykonawca musi wykazać co najmniej 2 dostawy opatrunków dla danego pakietu, wykonane w ostatnich trzech latach lub w okresie prowadzenia działalności.
- 4
Zakresdokumentach wskazano szeroki katalog podstaw wykluczenia oraz obowiązek złożenia dokumentów na wezwanie, w tym JEDZ, informacji z KRK, wykazu dostaw lub usług i oświadczenia o grupie kapitałowej.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2026 r. wygrał KIKGEL Sp. z o.o. przy 12 ofertach.
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 52% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 4,5 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY W POZNANIU |
| NIP | 7792033466 |
| Adres | Przybyszewskiego 49, 60-355 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa wyrobów medycznych jednorazowego użytku - opatrunki |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33141110-4 - Opatrunki |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- (Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należ
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 i 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o s
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe lub jeśli za te przestępstwa prawomocnie sk
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit c ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie. (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit g i pkt 2 us
- (Art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i f i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego,
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu po
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa
- (Art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykona
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-21 11:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Wzór oferty na dostawy
- 2.Certyfikat
- 3.Katalogi/Ulotki
- 4.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
- 5.Oświadczenie
- 6.katakogi producenta
- 7.Oświadczenie 2
- 8.Oświadczenie 3
- 9.Próbki, opisy lub fotografie
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego: - 1.Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia
- 2.Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej
- 3.Wykaz dostaw lub usług
- 4.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego
- 5.Jednolity europejski dokument zamówienia
Warunki udziału w postępowaniu:
Zdolność techniczna lub zawodowa
Wykonawca wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej dwie (2) dostawy wyrobów medycznych - opatrunków każda o wartości minimum PLN (brutto):
Pakiet nr 1 - 130 000,00
Pakiet nr 2 - 35 000,00
Pakiet nr 3 - 8 000,00
Pakiet nr 4 - 17 000,00
Pakiet nr 5 - 116 000,00
Pakiet nr 6 - 16 000,00
Pakiet nr 7 - 9 000,00
Pakiet nr 8 - 2 400,00
Pakiet nr 9 - 11 000,00
Pakiet nr 10 - 1 200,00
Pakiet nr 11 - 5 800,00
Pakiet nr 12 - 1 600,00
Pakiet nr 13 - 13 000,00
Pakiet nr 14 - 760,00
Pakiet nr 15 - 29 200,00
Pakiet nr 16 - 12 400,00
Pakiet nr 17 - 1 100,00
Pakiet nr 18 - 4 500,00
Pakiet nr 19 - 47 000,00
Pakiet nr 20 - 8 400,00
Pakiet nr 21 - 14 400,00
Pakiet nr 22 - 42 400,00
Pakiet nr 23 - 600 000,00
Pakiet nr 24 - 61 200,00
Pakiet nr 25 - 1 000,00
Pakiet nr 26 - 146 000,00
Pakiet nr 27 - 3 200,00
Pakiet nr 28 - 1 400,00
Pakiet nr 29 - 5 000,00
Pakiet nr 30 - 1 300,00
Pakiet nr 31 - 72 000,00
Pakiet nr 32 - 44 000,00
Pakiet nr 33 - 44 800,00
Pakiet nr 34 - 24 800,00
Pakiet nr 35 - 7 200,00
Pakiet nr 36 - 6 200,00
Pakiet nr 37 - 8 400,00
Pakiet nr 38 - 49 800,00
Pakiet nr 39 - 14 200,00
Pakiet nr 40 - 5 600,00
Pakiet nr 41 - 5 400,00
Pakiet nr 42 - 21 600,00
Pakiet nr 43 - 8 400,00
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.