Dostawa 20 sztuk zeroemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej, przegubowych, zasilanych energią elektryczną
Zamawiający Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Dostawa 20 sztuk zeroemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej, przegubowych, zasilanych…”. Termin składania ofert upływa 18 września 2026, 12:30. Wadium: 1 500 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 500 000 zł
- Wadium
- 1 500 000 zł
- Termin składania ofert
- 18 września 2026, 12:3017d 0h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=909, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
23 kwietnia 2026
Termin ofert: 2 czerwca 2026 12:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
27 maja 2026
Nowy termin: 2 lipca 2026 12:30Zmienia wersję 279339-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
24 czerwca 2026
Nowy termin: 21 lipca 2026 12:30Zmienia wersję 359346-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
20 lipca 2026
Nowy termin: 12 sierpnia 2026 12:30Zmienia wersję 428976-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
11 sierpnia 2026
Nowy termin: 18 września 2026 12:30Zmienia wersję 499078-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 20 sztuk zeroemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej, przegubowych, zasilanych energią elektryczną, wraz z 20 sztukami dedykowanych urządzeń ładujących.
- 2
TerminTermin realizacji wynosi 12 miesięcy, a miejscem realizacji jest PL213, Małopolskie.
- 3
ZakresZakres obejmuje fabrycznie nowe autobusy niskopodłogowe z wyposażeniem elektronicznym, oprogramowaniem, dokumentacją i szkoleniami.
- 4
RyzykoWadium wynosi 1 500 000,00 zł, a zamawiający przewiduje płatność z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Solaris Bus & Coach sp. z o.o. przy 2 ofertach.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 3 orzeczenia KIO; w 1 sprawie odwołanie oddalono. Dla skali: 100 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa 20 sztuk zeroemisyjnych autobusów komunikacji miejskiej, przegubowych, zasilanych energią elektryczną |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 34121100-2 - Autobusy transportu publicznego |
| Dodatkowe kody CPV | 34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe; 34144910-0 - Autobusy elektryczne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: 1 500 000,00 zł (słownie: jeden milion pięćset tysięcy złotych 00/100) |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-18 12:30 |
Informacje dodatkowe
- 1.Do oferty wykonawca dołącza oświadczenia potwierdzające na dzień składania ofert brak podstaw do wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu, tymczasowo zastępujące wymagane podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenie dotyczące odpowiednio wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/ podmiotu udostępniającego zasoby składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16).
- 2.Ponadto Wykonawca składa:
- 2.1.oświadczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
- 2.2.oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby (jeśli dotyczy) dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
- 3.Zamawiający przed wyborem oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 10 dni, wymaganych podmiotowych środków dowodowych określonych w SWZ, potwierdzających brak podstaw do wykluczenia określonych w pkt 2.1.6 niniejszego ogłoszenia.
Zamawiający przewiduje dokonywanie płatności wynikającej z dokumentu finansowego z wykazaną kwotą podatku VAT poprzez zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności (tzw. „split payment”). Zamawiający zapłaci wynagrodzenie przelewem na wskazany w umowie rachunek bankowy Wykonawcy w terminie do 30 dni od daty doręczenia Zamawiającemu wystawionego prawidłowo i zgodnie z umową dokumentu finansowego.
Zamawiający planuje ubiegać się o dofinansowanie do zakupu 20 fabrycznie nowych niskopodłogowych przegubowych autobusów elektrycznych wraz z ładowarkami, będących przedmiotem niniejszego postępowania, poprzez udział w prowadzonym przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych naborze wniosków o dofinansowanie dla Działania FENX.03.01 Transport miejski – autobusy i trolejbusy (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021 - 2027), POSTĘPOWANIE NR FENX.03.01-IP.02-001/26. Aktualny termin składania wniosków o dofinansowanie upływa z dniem 30.04.2026 r. Zgodnie z opublikowanym Harmonogramem postępowania w zakresie wyboru projektów do dofinansowania zatwierdzenie listy ocenionych projektów przewidziane jest na listopad 2026r. a podpisanie umów o dofinansowanie na grudzień 2026 r./ styczeń 2027 r. Zamawiający unieważni niniejsze postępowanie, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Ze względu na poufny charakter informacji wskazanych w załączniku nr 21 do SWZ (dotyczące parametrów systemów informatycznych użytkowanych przez Zamawiającego), Zamawiający nie udostępnia wskazanego załącznika na stronie postępowania zgodnie z art. 133 ust. 3 ustawy Pzp.
Załącznik nr 21 do SWZ udostępniony będzie na wniosek Wykonawcy złożony przed upływem terminu składania ofert przez Platformę zakupową na zasadach określonych w SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).