Przebudowa i rozbudowa budynku Zakładu Patomorfologii Klinicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w formule zaprojektuj i wybuduj
Zamawiający Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Przebudowa i rozbudowa budynku Zakładu Patomorfologii Klinicznej wraz z zagospodarowaniem…”. Termin składania ofert minął 14 listopada 2024, 10:00. Wadium: 1 000 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
- Wadium
- 1 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 14 listopada 2024, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
12 września 2024
Termin ofert: 17 października 2024 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
23 września 2024
Nowy termin: 21 października 2024 10:00Zmienia wersję 549482-2024
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
14 października 2024
Nowy termin: 8 listopada 2024 10:00Zmienia wersję 568825-2024
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
22 października 2024
Nowy termin: 14 listopada 2024 10:00Zmienia wersję 620037-2024
- Wynik: wybrano wykonawcę
03 kwietnia 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu |
| Miejscowość | Poznań |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Przebudowa i rozbudowa budynku Zakładu Patomorfologii Klinicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w formule zaprojektuj i wybuduj |
| Główny Kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Część nr LOT-0001 | Przebudowa i rozbudowa budynku Zakładu Patomorfologii Klinicznej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną w formule zaprojektuj i wybuduj |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1e+06 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
IB. Warunki udziału w postępowaniu zostały szczegółowo opisane w punkcie 18 SWZ.
II. INFORMACJA O PODMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH, POTWIERDZAJĄCYCH SPEŁNIANIE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU I BRAK PODSTAW WYKLUCZENIA, ORAZ PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH znajduje się w punkcie 19 SWZ
III. Do oferty każdy Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej JEDZ), sporządzone zgodnie ze wzorem zawartym w załączniku nr 4 do SWZ. Jednolity dokument (JEDZ), sporządza się, pod rygorem nieważności, w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Do oferty każdy Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania związanych z sankcjami na Federację Rosyjską, o którym mowa w punkcie 19.1 ppkt 2 SWZ
IV. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa dokumenty zgodnie z 19.5 SWZ.
V. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykluczony zostanie wykonawca
o jakim mowa w:
a) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 (Dz. Urz. UE nr L 111
z 8.4.2022, str. 1);
b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2023 r., poz. 1497).
VI. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: 1 000 000,00 zł (jeden milion złotych)
2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy:
1) W pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: BH w Warszawie O/Poznań,
35 1030 1247 0000 0000 4772 4198. Tytułem: Wadium nr sprawy PN-77/24.
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 299).
3. Wadium w formie poręczeń lub gwarancji:
1) wnoszone jest w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 2 ppkt 2–4, wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej.
2) powinno być wystawione na Zamawiającego.
3) koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność
za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 Ustawy. Wadium to musi być bezwarunkowe, realizowane na pierwsze żądanie Zamawiającego.
4. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć
na wskazany w pkt. 2. ppkt 1) rachunek bankowy Zamawiającego, najpóźniej przed upływem terminu składania ofert.
5. W tytule przelewu, a także treści poręczenia lub gwarancji Wykonawca winien umieścić nazwę przedmiotu zamówienia, którego dotyczy wadium.
VII. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.
VIII. Zamawiający wymaga wniesienia przed podpisaniem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto podanej w ofercie za zamówienie podstawowe. Szczegółowo opisane w pkt. 34 SWZ i projekcie umowy.
IX. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie obowiązkowej wizji lokalnej zgodnie z punktem 27 SWZ.
X. Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.