Zakup i sukcesywna dostawa sprzętu jednorazowego użytku część 3
Zamawiający Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Zakup i sukcesywna dostawa sprzętu jednorazowego użytku część 3”. Termin składania ofert upływa 11 września 2026, 11:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 11 września 2026, 11:007d 2h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,8 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
07 sierpnia 2026
Termin ofert: 11 września 2026 11:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywna dostawa sprzętu jednorazowego użytku część 3 dla Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA, z realizacją w jednej grupie 28 części na 24 miesięcy.
- 2
ZakresZakres obejmuje wiele asortymentów medycznych, między innymi zestawy do stentowania pęcherza płodu, akcesoria do zabiegów RIRS, asortyment laryngologiczny, probówki, dreny, cewniki i igły, a dla wybranych części podano wartości szacunkowe.
- 3
WarunkiZamawiający stosuje Instrument Zamówień Międzynarodowych i wyklucza wykonawcę z ChRL, jeżeli wyroby medyczne pochodzące z ChRL stanowią więcej niż 50% wartości zamówienia; wykonawca składa z ofertą stosowne oświadczenie.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o.
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 9,6 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 24% miało jedną ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Państwowy Instytut Medyczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji |
| NIP | 5214004558 |
| Adres | Wołoska 137, 02-507 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup i sukcesywna dostawa sprzętu jednorazowego użytku część 3 |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33171000-9 - Przyrządy do anestezji i resuscytacji; 33192500-7 - Probówki; 33141640-8 - Dreny; 33170000-2 - Aparatura do anestezji i resuscytacji; 33141320-9 - Igły medyczne; 33141200-2 - Cewniki; 33141300-3 |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- (Art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy Pzp, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należ
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46 i 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o s
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe lub jeśli za te przestępstwa prawomocnie sk
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit c ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 47 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie. (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit g i pkt 2 us
- (Art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b i f i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego,
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu po
- (Art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a i pkt 2 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa
- (Art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp) Zakres stosowania: z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykona
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-11 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Wzór oferty elektronicznej
- 2.Informacja wykonawcy o obowiązku podatkowym
- 3.Jednolity europejski dokument zamówienia
- 4.Oświadczenie wykonawcy dotyczące odrębnych przesłanek wykluczenia
- 5.Foldery
Wykaz dokumentów składanych na wezwanie zamawiającego: - 1.Oświadczenie wykonawcy w sprawie grupy kapitałowej
- 2.Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym
- 3.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego
- 4.Informacja z odpowiedniego rejestru lub inny równoważny dokument
Warunki udziału w postępowaniu:
Instrument Zamówień Międzynarodowych (IZM)
Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2025/1197 oraz opinią UZP z 28.07.2025 r., obowiązek wykluczenia wykonawców z Chińskiej Republiki Ludowej stosuje się, gdy łączna wartość zamówienia na wyroby medyczne (CPV 33100000-1-33199000-1) wynosi co najmniej 5 000 000 EUR netto - zgodnie z art. 30 ust. 1 i 2 Pzp wartość tę liczy się łącznie dla wszystkich części. Zamawiający oszacował, że łączna wartość planowanych w roku dostaw wyrobów medycznych objętych ww. kodami CPV przekroczy ten próg, w związku z czym stosuje środek IZM.
Zamawiający wykluczy wykonawcę z ChRL oraz odrzuci ofertę niezawierającą zapewnienia, że wyroby medyczne pochodzące z ChRL nie będą stanowić więcej niż 50% wartości zamówienia. Wykonawca składa wraz z ofertą stosowne oświadczenie.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.