Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 536910-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa 2 koparek gąsienicowych jednonaczyniowych

Zamawiający Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa 2 koparek gąsienicowych jednonaczyniowych”. Termin składania ofert minął 17 sierpnia 2026, 11:00. Wadium: 30 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.Warszawa, Mazowieckieopublikowano 7 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 434 280 zł
Wadium
30 000 zł
Termin składania ofert
17 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 2 koparek gąsienicowych jednonaczyniowych dla Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

  • 2

    ZakresZamówienie trwa 180 dni, a miejsce realizacji wskazano w województwie mazowieckim.

  • 3

    KryteriaPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a kryterium oceny ofert stanowi cena.

  • 4

    ZakresZamawiający wskazuje, że oferta i JEDZ muszą być złożone w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

  • 5

    RyzykoWykonawca wnosi wadium w wysokości 30.000,00 zł, a szczegółowe informacje o zabezpieczeniu znajdują się w Rozdziale XIII SWZ.

Kontekst Atlasu

  • Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,6 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 13% miało jedną ofertę.
  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 7 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 2 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

NIP

5272432041

Adres

ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa 2 koparek gąsienicowych jednonaczyniowych

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

43261000-0 - Koparki mechaniczne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 30.000,00 zł (słownie: trzydzieści tysięcy złotych 00/100). Szczegółowe informacje zawiera Rozdział XIII. SWZ.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-17 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Podstawy wykluczenia z postępowania zostały określone w Rozdziale X i XI SWZ, a podmiotowe środki dowodowe składane celem potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazane zostały w Rozdziale XII SWZ.
  2. 2.
    Dotyczy e-podpis (Sekcja 5.1.12): 1) Oferta winna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym z zastrzeżeniem treści Rozdziału VIII SWZ, w języku polskim, w formie zapewniającej pełną czytelność jej treści. Zamawiający nie dopuszcza przekazania elektronicznego odwzorowania oferty podpisanej w formie pisemnej, chyba że odwzorowanie to zostanie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę umocowaną do złożenia tego oświadczenia. 2) Jednolity dokument składany przez Wykonawcę, a także przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia oraz podmioty, na których zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca na zasadach określonych w art. 118 Ustawy, musi zostać złożony, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osoby uprawnione do reprezentacji podmiotu, którego dotyczy Jednolity dokument. Szczegółowe informacje w przedmiotowym zakresie określono w SWZ.
  3. 3.
    Zamawiający wskazuje, iż stosownie do treści art. 139 Ustawy, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu (procedura „odwrócona”).
  4. 4.
    Informacja dotycząca udziału wykonawców z państw trzecich została zawarta w Rozdziale XXIII SWZ.

Szczegółowe zapisy w przedmiotowym zakresie określa Wzór Umowy.

1. Dotyczy terminu, do którego oferta musi pozostać ważna (Sekcja 5.1.12): Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 14.11.2026r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

43261000-0Koparki mechaniczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
434 280 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
217 000 zł554 038 zł
Rozstęp międzykwartylowy
337 038 zł
Źródło próbki
CPV 43261000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
217 000 zł
Mediana
434 280 zł
Górny kwartyl
554 038 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 30 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 43261000-0 - Koparki mechaniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.