Wykonanie serwisowania stacji radiolokacyjnych
Zamawiający 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie serwisowania stacji radiolokacyjnych”, wybierając ofertę wykonawcy Oferta nr 1 - Pit-radwar S.A. Cena wybranej oferty: 893 703 zł. Złożono 1 ofertę.
- Cena wybranej oferty
- 893 703 zł
- Liczba ofert
- 1 oferta
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=349, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
09 lutego 2026
Termin ofert: 18 lutego 2026 10:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
10 lutego 2026
Zmienia wersję 91762-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
17 lutego 2026
Nowy termin: 24 lutego 2026 10:30Zmienia wersję 95410-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
05 sierpnia 2026
1 oferta1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Oferta nr 1 - Pit-radwar S.A. (Warszawa).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 893 703,00 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | 12 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY |
| NIP | 9562288838 |
| Adres | ul. Okólna 37, 87-103 Toruń |
| Region (NUTS) | PL613 – Kujawsko-pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wykonanie serwisowania stacji radiolokacyjnych |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50600000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji materiałów dla bezpieczeństwa i obrony |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Inne – wielokrotne |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | OFERTA NR 1 - PIT-RADWAR S.A., Warszawa |
| Wartość wybranej oferty | 893 703 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 1 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-07-07+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę:
- 1.1.będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
- 1.1.1.udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
- 1.1.2.handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu Karnego,
- 1.1.3.o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia
25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub
w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054), - 1.1.4.finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego po-chodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
- 1.1.5.o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
- 1.1.6.powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9
ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769), - 1.1.7.przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
- 1.1.8.o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
- 1.2.jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1.1;
- 1.3.wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
- 1.4.wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
- 1.5.jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
- 1.6.jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. - 2.Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy, w okolicznościach o których mowa
w art. 109 ust. 1 pkt 4 i 7 ustawy PZP tj.: - 2.1.w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
- 2.2.który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nie-należycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady;
- 3.Na podstawie art. 108, ust. 2 z postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku zamówienia o wartości równej lub przekraczającej wyrażoną w złotych równowartość kwoty dla dostaw i usług 10 000 000,00 euro, wyklucza się wykonawcę, który udaremnia lub utrudnia stwierdzenie przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywa ich pochodzenie, w związku z brakiem możliwości ustalenia beneficjenta rzeczywistego, w rozumieniu art. 2 ust. 2 pkt. 1 ustawy z dnia 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, 1285,1723, 1843, z 2024 r. poz. 850, 1222, z 2025 r. poz. 146,172).
- 4.Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach
w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2022r., poz. 835) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się: - 4.1.Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych
w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy; - 4.2.Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy;
- 4.3.Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006
i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. - 5.Zgodnie z przepisami art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014 r.) - art. 5 k dodany do rozporządzenia Rady UE
nr 833/2014 na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 oraz w aktualnym brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23.10.2025 r., wyklucza się z postępowania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych na rzecz lub z udziałem: - 6.1.obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;
- 6.2.osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej podmiotu lub organu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub
- 6.3.osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Powyższa przesłanka wykluczenia odnosi się również do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotu udostępniającego zasoby oraz podwykonawcy. - 6.Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postepowania o udzielenie zamówienia.
- 7.Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 PZP.
- 1.Zamawiający nie przewiduje:
- zawarcia umowy ramowej;
- rozliczenia w walutach obcych;
- aukcji elektronicznej;
- zwrotu kosztów udziału w postępowaniu;
- złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych;
- możliwości udzielania zaliczek. - 2.Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy PZP wymaga, aby wszyscy pracownicy wykonujący czynności związane z realizacją usługi będącej przedmiotem zamówienia byli zatrudnienie przez wykonawców i podwykonawców na podstawie stosunku pracy.
- 3.Zamawiający, do udziału w postępowaniu zaprosi wykonawców, którzy spełniają łącznie dwie przesłanki: spełniają warunki udziału w postępowaniu; nie podlegają wykluczeniu.
- Zamawiający nie ogranicza liczby Wykonawców, których zaprosi do złożenia oferty.
- Zamawiający zaprosi wszystkich Wykonawców do udziału w dalszej części postępowania, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie do udziału w postepowaniu i wypełnili przesłanki, o których mowa w pkt 1.
Ponadto - 1.Wykonawca może złożyć tylko jeden wniosek.
- 2.Wniosek wraz z załącznikami / dokumentami winien być podpisany przez osobę (osoby) uprawnione do składania oświadczeń woli ze skutkiem zaciągania zobowiązań w imieniu Wykonawcy.
- 3.Wniosek oraz podmiotowe środki dowodowe składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem. W procesie składania wniosku, w tym podmiotowych środków dowodowych na platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny Wykonawca może złożyć bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu oraz dodatkowo dla całego pakietu dokumentów.
- 4.Wniosek powinien być sporządzony w języku polskim w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności. Wykonawca składa wniosek (w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .xls, .xlsx, .jpg, ) wraz z załącznikami za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/transakcja/1258613
- 5.W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego
z rozszerzeń: - 5.1..zip
- 5.2..7Z
- 6.Jeśli Wykonawca pakuje dokumenty np. w plik o rozszerzeniu .zip, zaleca się wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików.
- 7.Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poprzez oryginał należy rozumieć dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. Poświadczenie za zgodność
z oryginałem następuje w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. - 8.Wniosek powinien być:
a) sporządzony na podstawie załączników niniejszego ogłoszenia w języku polskim,
b) złożony przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tzn. za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/transakcja/1258613
c) podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. - 9.Zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jeżeli Wykonawca, nie później niż w terminie składania wniosków, w sposób niebudzący wątpliwości zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, załączając stosowne wyjaśnienia, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Na platformie w formularzu składania wniosku znajduje się miejsce wyznaczone do dołączenia części wniosku stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa.
- 10.W przypadku złożenia wniosku i składających się na niego dokumentów i oświadczeń przez osob(ę) niewymienion(ą)e w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) Wykonawcy, należy do wniosku dołączyć stosowne pełnomocnictwo opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
- 11.Wniosek musi zawierać następujące dokumenty i oświadczenia określone w Rozdziale IX „Podmiotowe środki dowodowe”.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →