Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Zakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w użytkowaniu Zamawiającego
Zamawiający Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „Zakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w…”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 09:00. Wadium: 100 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 332 560 zł
- Wadium
- 100 000 zł
- Termin składania ofert
- 8 września 2026, 09:004d 12h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=731, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
05 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 09:00 - Sprostowanie
21 sierpnia 2026
Nowy termin: 15 września 2026 09:00Zmienia wersję 542319-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
02 września 2026
Nowy termin: 2 października 2026 09:00Zmienia wersję 579784-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresDostawy mają trafiać do zbiorników w Poznaniu, Wągrowcu i Lesznie, a zamówienia częściowe są składane odrębnie dla każdego miejsca dostawy w godzinach 6:00–16:00.
- 2
WarunkiWykonawca ma wykazać uprawnienia w zakresie obrotu paliwami objętymi zamówieniem, a do części 1 i 3 także odpowiedni wolumen dostaw energii liczonej w MWh do PPE nie dotyczy tego postępowania; postępowanie wymaga natomiast zgodności produktu z normami i dokumentami jakościowymi wskazanymi w SWZ.
- 3
ZakresZamawiający zastrzega ilość gwarantowaną na poziomie 80% ilości z punktu 1 oraz możliwość zmiany miejsca dostawy na warunkach ze wzoru umowy.
- 4
RyzykoWadium wynosi 100.000,00 zł, a okres zamówienia trwa 13 miesięcy.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał MAC-BENZ Maciej i Barbara Kłaczkiewicz s.j. przy 4 ofertach.
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 0,6 oferty na postępowanie przy 18 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 22% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. |
| NIP | 7781469734 |
| Adres | ul. Składowa 5, 61-897 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup oleju napędowego do spalinowych oraz bimodalnych pojazdów trakcyjnych, będących w użytkowaniu Zamawiającego |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09134100-8 - Olej napędowy |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca przystępujący do Postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 100.000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100). 2. Wymagania dotyczące wadium zostały określone w Rozdziale 15 SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-08 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.