ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa odczynników i sprzętu laboratoryjnego dla Zakładu Mikrobiologii, Pracowni Spektrometrii Mas oraz na rzecz pracy statutowej

Zamawiający Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa odczynników i sprzętu laboratoryjnego dla Zakładu Mikrobiologii, Pracowni…”. Termin składania ofert minął 11 sierpnia 2026, 09:00.

Otwórz na TED
Termin składania ofert
11 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 604 052 zł
Konkurencyjność
~4,8 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników i sprzętu laboratoryjnego dla Zakładu Mikrobiologii, Pracowni Spektrometrii Mas oraz na rzecz pracy statutowej.

  • 2

    ZakresZamówienie jest podzielone na 9 części, obejmujących między innymi odczynniki do aparatu MALDI Biotyper, testy antybiotykowe, drobny sprzęt laboratoryjny, podłoża do posiewów, odczynniki do LC-MS/MS, materiały do izolacji DNA i krioprobówki.

  • 3

    ZakresDla części V zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych, w tym oświadczenia o dopuszczeniu do obrotu i stosowania, a także materiałów informacyjnych potwierdzających parametry techniczne, jakościowe i funkcjonalne.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 5 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 2 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy

NIP

5250008525

Adres

ul. Alpejska 42, 04-628 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa odczynników i sprzętu laboratoryjnego dla Zakładu Mikrobiologii, Pracowni Spektrometrii Mas oraz na rzecz pracy statutowej

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

Dodatkowe kody CPV

38437000-7 - Pipety i akcesoria laboratoryjne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 6 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, jeżeli,w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkure
  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo o którym mowa w art. 9 ust. 1 i
  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo określone w art. 228230a lub 250a Kodek
  • Art.108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o
  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo określone przeciwko obrotowi gospodarcz
  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o
  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo: 1) o którym mowa w art. 47 ustawy o sp
  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykona
  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz.VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo finansowania przestępstwa o charakterze
  • Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-11 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    ZASTOSOWANIE DLA WYROBÓW MEDYCZNYCH
    Oświadczenie potwierdzające, że zaoferowany przedmiot zamówienia dopuszczony jest do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem, spełnia wymagania polskich i europejskich norm, oznaczony jest znakiem CE, oraz posiada dokumenty wystawione przez uprawnione jednostki, wymagane polskimi przepisami prawa (np.: znak CE, Deklarację Zgodności, niezbędne świadectwa, atesty, certyfikaty), zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t. j. Dz. U. 2024 poz. 1620 oraz 2023 poz. 1938 z późn. zm) oraz z Rozporządzeniem UE w sprawie wyrobów medycznych 2017/745 (zwanym również jako: „rozporządzenie MDR”) które weszło w życie 26 maja 2021 r. zastępując dotychczas obowiązującą dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG (tzw. „dyrektywę MDD”) – oświadczenie składane zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SWZ.
    ZASTOSOWANIE DLA WYROBÓW NIE MEDYCZNYCH
    W przypadku, gdy opisany w SWZ przedmiot zamówienia nie został sklasyfikowany jako wyrób medyczny Zamawiający wymaga złożenia stosowanego oświadczenia – oświadczenie składane zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ.
  2. 2.
    MATERIAŁY INFORMACYJNE
    W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do SWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć materiały informacyjne dotyczące oferowanego asortymentu.
    Przez materiały informacyjne Zamawiający rozumie wszelkie dokumenty zawierające informacje o oferowanym produkcie, w szczególności umożliwiające weryfikację jego parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, niezależnie od ich nazwy lub formy (np. karty techniczne, karty katalogowe, specyfikacje, opisy producenta).
    Złożone materiały muszą w sposób jednoznaczny i kompletny potwierdzać spełnianie wszystkich wymaganych parametrów określonych w Załączniku nr 2 do SWZ oraz w pełni odpowiadać oferowanemu przedmiotowi zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
604 052 zł
Próbka: 167 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
274 082 zł1 296 225 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 022 144 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
274 082 zł
Mediana
604 052 zł
Górny kwartyl
1 296 225 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 11.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.