Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-08-04 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Roboty budowlane polegające na wykonaniu zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektu Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach projektu: Adaptacja i modernizacja przestrzeni Teatru Wielkiego w Łodzi wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia FENX.07.01-IP.04-0013/24.

Zamawiający Teatr Wielki w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Roboty budowlane polegające na wykonaniu zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektu Teatru…”. Termin składania ofert minął 13 sierpnia 2026, 09:00. Wadium: 180 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Teatr Wielki w ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 4 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Wadium
180 000 zł
Termin składania ofert
13 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    RyzykoPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na zabezpieczeniu przeciwpożarowym obiektu Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach projektu adaptacji i modernizacji przestrzeni tego obiektu.

  • 2

    ZakresRealizacja robót jest przewidziana w terminie 20 miesięcy od dnia zawarcia umowy, a zamawiający dopuszcza ofertę po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, ale tego nie wymaga.

  • 3

    ZakresWykonawca musi posiadać przez cały okres trwania umowy aktualne zezwolenie na wykonywanie działalności polegającej na obrocie, transporcie, przechowywaniu, instalowaniu oraz obsłudze izotopowych czujek dymu, wydane przez Państwową Agencję Atomistyki.

  • 4

    ZakresZakres obejmuje także prace według dokumentacji projektowej, w tym specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót, przedmiar robót oraz inne informacje niezbędne do realizacji zamówienia.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Teatr Wielki w Łodzi

NIP

7240001793

Adres

pl. Dąbrowkiego, 90-249 Łódź

Region (NUTS)

PL711 – Łódzkie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Roboty budowlane polegające na wykonaniu zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektu Teatru Wielkiego w Łodzi w ramach projektu: Adaptacja i modernizacja przestrzeni Teatru Wielkiego w Łodzi wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia FENX.07.01-IP.04-0013/24.

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 180.000,00 zł (słownie: sto osiemdziesiąt tysięcy złotych 00/100) 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 uPzp. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 3.1. pieniądzu – przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany w Rozdziale 1, pkt 1 ppkt. 1.6. SWZ z zaznaczeniem „wadium DP/PN/08/2026”, 3.2. gwarancjach bankowych, 3.3. gwarancjach ubezpieczeniowych, 3.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. UWAGA: Zamawiający nie dopuszcza wniesienia wadium w formie innej niż jedna z wyżej wymienionych. 4. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 3.2.–3.4., Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej. 5. W przypadku wnoszenia wadium przelewem na rachunek bankowy, o jego skutecznym wniesieniu decydować będzie chwila uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 6. Zwrot wadium nastąpi na zasadach określonych w art. 98 uPzp.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-13 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 112 ust. 1 uPzp, dotyczące

1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie formułuje szczegółowych wymogów w tym zakresie; 1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - warunek szczegółowo określony w pkt. 2; 1.3. sytuacji finansowej lub ekonomicznej: warunek szczegółowo określony w pkt. 3; 1.4. zdolności technicznej lub zawodowej: warunek szczegółowo określony w pkt. 4. 2. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek określony w art. 114 uPzp, jeżeli Wykonawca będzie posiadał przez cały okres trwania umowy aktualne zezwolenie na wykonywanie działalności polegającej na: obrocie, transporcie, przechowywaniu, instalowaniu oraz obsłudze izotopowych czujek dymu, wydane przez Państwową Agencję Atomistyki. Kwalifikacje zawodowe osób, o których mowa powyżej obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, zwanych dalej obywatele państw członkowskich, mogą być sprawowane na podstawie uprawnień nabytych w tych państwach, jeśli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2023 r. poz. 334), z wyjątkiem zasad wynikających z art. 20a ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach architektów, inżynierów budownictwa i urbanistów (Dz. U. z 2023 r. poz. 551). Zgodnie ze wskazanym przepisem, obywatel państwa członkowskiego posiadający kwalifikacje zawodowe architekta lub inżyniera budownictwa, który prowadzi zgodnie z prawem działalność w zakresie tego zawodu w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim, ma prawo do tymczasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu odpowiednio architekta, inżyniera budownictwa lub urbanisty na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwanego „świadczeniem usług transgranicznych”, bez konieczności uznawania kwalifikacji zawodowych. 3. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek określony w art. 115 ust. 1 uPzp, jeżeli Wykonawca posiada środki finansowe lub zdolność kredytową umożliwiającą realizację przedmiotowego zamówienia w wysokości co najmniej 1.800.000,00 zł (słownie: jeden milion osiemset tysięcy złotych 00/100). 4. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek określony w art. 116 ust. 1 uPzp, jeżeli: 4.1. w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, Wykonawca wykonał zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył: co najmniej dwie roboty budowlane, które polegały na wykonaniu remontu, przebudowy lub budowy nowej instalacji systemu sygnalizacji pożaru i/lub dźwiękowego systemu ostrzegawczego, w budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej minimum 5000 m2, na kwotę netto nie mniejszą niż 850.000,00 zł (słownie: osiemset pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) każda z nich lub jedną robotę budowlaną, która polegała na wykonaniu remontu, przebudowy lub budowy nowej instalacji systemu sygnalizacji pożaru i/lub dźwiękowego systemu ostrzegawczego, w budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej minimum 5000 m2, na kwotę netto nie mniejszą niż 1.500.000,00 zł (słownie: jeden milion pięćset tysięcy zł 00/100). 4.2. Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował co najmniej: a) jedną osobą w charakterze kierownika robót w branży instalacyjnej, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami bez ograniczeń w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, posiadającą doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy/robót przy co najmniej dwóch robotach polegających na remoncie/przebudowie/wykonaniu nowej instalacji systemu sygnalizacji pożaru lub dźwiękowego systemu ostrzegawczego, b) jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika robót instalacyjnych przy realizacji niniejszego zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego, do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacje sanitarne, posiadającą doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownika budowy/robót przy co najmniej dwóch robotach polegających na remoncie / przebudowie / wykonaniu nowej instalacji systemu wentylacji wraz z klapami przeciwpożarowymi. Wymaganie dodatkowe: i. jedna z ww. osób, powinna wykazać się co najmniej 18-miesięczną praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków. Jeżeli żadna z ww. osób nie będzie miała praktyki przy zabytkach Zamawiający dopuszcza, dodatkową osobę, posiadającą uprawnienia budowlane określone przepisami Prawa budowlanego, do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, która odbyła co najmniej 18 miesięczna praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomości wpisaną do rejestru zabytków. ii. Osoby, o których mowa wyżej winny posiadać biegła znajomość języka polskiego. Wykonawca na własny koszt zapewni tłumacza języka polskiego, który zapewni stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, a także zapewni tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż ze względu na złożony zakres przedmiotu zamówienia tłumacz ten winien być biegłym bezbłędnym i jednoznacznym w tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych. iii. Zamawiający dopuszcza przedstawienie jednej osoby do pełnienia więcej niż jednej z funkcji wymienionych powyżej. Uwaga: w przypadku wykazywania warunku przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum, spółka cywilna) Zamawiający dopuszcza łączne spełnianie warunku. UWAGA: za budynek użyteczności publicznej zamawiający uznaje, zgodnie z załącznikiem do ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku prawo budowlane, nieruchomości w kategorii obiektów budowlanych od IX do XVII. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w: 1.1. art. 108 ust. 1 uPzp, 1.2. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 1.3. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w aktualnym brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 roku. 2. Dodatkowo Zamawiający wykluczy Wykonawcę: 2.1. który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt. 3, chyba, że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności – podstawa wykluczenia określona w art. 109 ust. 1 pkt 1 uPzp 2.2. w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury – podstawa wykluczenia określona w art. 109 ust. 1 pkt 4 uPzp. Opis sposobu złożenia oferty oraz wykaz dokumentów jakie należy złożyć wraz z ofertą, a także wykaz podmiotowych środków dowodowych określają postanowienia SWZ. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 180.000,00 zł. Wykonawca związany jest złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 10 listopada 2026 roku Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. Zadanie realizowane jest w ramach Projektu nr FENX.07.01­IP.04­­0013/24 pn.: Adaptacja i modernizacja przestrzeni Teatru Wielkiego w Łodzi wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 20212027 Obszar i Rozwój infrastruktury. (zabytkowej i nie zabytkowej), Priorytet FENX.07 Kultura. Działanie FENX.07.01 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej. Rozpoczęcie realizacji zadania nastąpi wraz z zawarciem umowy. Zamawiający przewiduje realizację robót w terminie 20 (dwadzieścia) miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy. Zamawiający przewiduje możliwość, ale nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 13.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Teatr Wielki w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Tak. Wadium określono na 180 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.