Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-08-03 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

ZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowanych w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.

Zamawiający Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „ZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w…”. Termin składania ofert minął 31 sierpnia 2026, 08:55. Wadium: 140 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia DzieckaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 3 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Wadium
140 000 zł
Termin składania ofert
31 sierpnia 2026, 08:55
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" w formule zaprojektuj i wybuduj, o szacunkowej wartości 13 902 439 zł.

  • 2

    ZakresZamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń, ekspertyz, opinii i uzgodnień oraz wykonanie robót budowlanych, rozbiórkowych, modernizacyjnych, montażowych, instalacyjnych i wykończeniowych.

  • 3

    ZakresZamawiający nie dopuszcza ofert częściowych i wskazuje, że przedsięwzięcie stanowi jedno kompleksowe zadanie inwestycyjne; w opisie pojawia się możliwość udziału konsorcjum albo podwykonawców.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 7,7 ofert na postępowanie przy 154 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 4 orzeczenia KIO; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"

NIP

9521143675

Adres

Al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

ZP/CZD/082/26 Budowa budynku do realizacji krótkich pobytów i porad ambulatoryjnych w Instytucie "Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka" w trybie „zaprojektuj i wybuduj” realizowanych w ramach programu „Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko na lata 2021-2027, priorytet FENX.06 Zdrowie działanie FENX.06.01 System Ochrony Zdrowia”.

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Dodatkowe kody CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego; 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych; 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne; 45331000-6; 45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe; 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych; 39100000-3 - Meble

Szacunkowa wartość zamówienia

13 902 439 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Wymagania dotyczące wadium. Zamawiający wymaga wniesienia wadium, które należy wnieść przed terminem składania ofert w kwocie 140 000,00 zł (sto czterdzieści tysięcy złotych), w jednej lub kilku formach: 1) pieniądzu nr konta 70 1140 1010 0000 4356 9500 1001 z dopiskiem nr postępowania ZP/CZD/082/26; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz.U. 2025 poz. 98). W przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż pieniądz, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej w formacie umożliwiającym Zamawiającemu odczyt dokumentu (Zamawiający nie dopuszcza złożenia dokumentu wadium np. w formacie xml). Uwaga: Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Treść gwarancji powinna zawierać stosowne zapisy dla skuteczności prawidłowego zabezpieczenia oferty uwzględniając postać dokumentu elektronicznego i fakt istnienia wielu oryginałów takiej postaci, w tym zapisy dotyczące warunków wygaśnięcia i zwrotu (zwolnienia) gwarancji w postaci dokumentu elektronicznego.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-31 08:55

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 31.08.2026, 08:55. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 140 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.