Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-31 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa gazów medycznych wraz z załadunkiem i rozładunkiem gazów medycznych oraz dzierżawą butli

Zamawiający Szpital Wojewódzki w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Dostawa gazów medycznych wraz z załadunkiem i rozładunkiem gazów medycznych oraz…”. Termin składania ofert minął 13 sierpnia 2026, 09:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Szpital Wojewódzki w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 31 lipca 2026
Termin składania ofert
13 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 567 596 zł
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa gazów medycznych wraz z załadunkiem, rozładunkiem i dzierżawą butli w 7 częściach obejmujących m.in. mieszaninę podtlenku azotu i tlenu, tlen medyczny ciekły i sprężony, dwutlenek węgla medyczny, podtlenek azotu medyczny oraz azot ciekły.

  • 2

    ZakresPostępowanie obejmuje 7 zadań, a w opisie wskazano, że szczegółowe wymagania dla poszczególnych części są w załączniku nr 2 do SWZ i we wzorze umowy.

  • 3

    ZakresZamówienie trwa 12 miesięcy i jest realizowane w województwie wielkopolskim.

  • 4

    ZakresOferta dotyczy całego asortymentu w danym pakiecie, a zamawiający dopuszcza oferty częściowe na dowolną liczbę pakietów.

  • 5

    KryteriaJedynym kryterium oceny ofert jest cena.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2026) wygrał Air Products Sp. z o. o.
  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,9 oferty na postępowanie przy 158 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 54% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Szpital Wojewódzki w Poznaniu

NIP

7811618944

Adres

Szpital Wojewódzki w Poznaniu, 60-479 Poznań

Region (NUTS)

PL415 – Wielkopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa gazów medycznych wraz z załadunkiem i rozładunkiem gazów medycznych oraz dzierżawą butli

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

24111500-0 - Gazy medyczne

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-13 09:00

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

24111500-0Gazy medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
567 596 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
351 835 zł1 345 131 zł
Rozstęp międzykwartylowy
993 296 zł
Źródło próbki
CPV 24111500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
351 835 zł
Mediana
567 596 zł
Górny kwartyl
1 345 131 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026wygrał(a): Air Products Sp. z o. o.49 tys. złoferty b.d.wynik →
  2. 2024wygrał(a): Air Products Sp. z o. o.865 tys. zł1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 13.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Szpital Wojewódzki w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 24111500-0 - Gazy medyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.