Usługa na przygotowanie posiłków dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, z lokalizacją przy ul. Poznańskiej 79 i ul. Toruńskiej 7.
Zamawiający Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu (Kalisz, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa na przygotowanie posiłków dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im.…”, wybierając ofertę wykonawcy Catermed sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 20 203 876 zł. Złożono 5 ofert.
- Cena wybranej oferty
- 20 203 876 zł
- Liczba ofert
- 5 ofert
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=488, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,7 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
25 marca 2026
Termin ofert: 28 kwietnia 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
27 kwietnia 2026
Nowy termin: 19 maja 2026 10:00Zmienia wersję 207058-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 maja 2026
Nowy termin: 25 maja 2026 08:00Zmienia wersję 285866-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
30 lipca 2026
5 ofert1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Catermed sp. z o.o. (Łódź).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 20 203 876,00 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu |
| Adres | ul. Poznańska 79, 62-800 Kalisz |
| Region (NUTS) | PL416 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usługa na przygotowanie posiłków dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, z lokalizacją przy ul. Poznańskiej 79 i ul. Toruńskiej 7. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków |
| Dodatkowe kody CPV | 55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków; 55322000-3 - Usługi gotowania posiłków |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 2 287 584 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Catermed sp. z o.o., Łódź (NIP: 6772164383) |
| Wartość wybranej oferty | 20 203 876 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 5 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-06-12+02:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się z zastrzeżeniem artykułu 110 ustęp 2 ustawy, wykonawcę | 1.1. będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w artykuł 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w artykuł 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w artykuł 228–230a, artykuł 250a Kodeksu karnego, w artykuł 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie (Dz. U. z 2020 roku pozycja 1133 oraz z 2021 roku pozycja 2054) lub w artykuł 54 ustęp 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 roku pozycja 523, 1292, 1559 i 2054), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w artykuł 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego po-chodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w artykule 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w artykule 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) pracy małoletnich cudzoziemców powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w artykuł 9 ustęp 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 roku o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. pozycja 769), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w artykuł 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w artykuł 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w artykule 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w artykuł 9 ustęp 1 i 3 lub artykuł 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 roku o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 1.2. jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo - akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w punkt 1.1. 1.3. wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 1.4. wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 1.5. jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności, jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 1.6. jeżeli, w przypadkach, o których mowa w artykuł 85 ustęp 1 ustawy, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia; 2. Na podstawie artykuł 7 ustęp 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się: 2.1. Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w artykuł 1 punkty 3 ustawy 2.2. Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. pozycja 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 roku, o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w artykuł 1 punkty 3 ustawy 2.3. Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu artykuł 3 ustęp 1 punkty 37 ustawy z dnia 29 września 1994 roku o rachunkowości (Dz. U. z 2021 roku pozycja 217, 2105 i 2106), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 roku, o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w artykuł 1 punkty 3 ustawy 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który należy do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w artykuł 5k ustęp 1 rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz jeżeli, którykolwiek z jego podwykonawców, dostawców i podmiotów, na których zdolności wykonawca polega - w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia - nie należy do żadnej z powyższych kategorii podmiotów. 4. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawcę, który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w artykuł 108 ustęp 1 punkty 3 ustawy chyba, że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności. 5. W przypadkach, o których mowa w ustęp 4, zamawiający może nie wykluczać wykonawcy, jeżeli wykluczenie byłoby w sposób oczywisty nieproporcjonalne, w szczególności, gdy kwota zaległych podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne jest niewielka. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który nie spełnia warunków udziału w postępowaniu dotyczących: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej - zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną co najmniej 5 000 000,00 PLN (słownie: pięć milionów złotych 00/100); 4. zdolności technicznej lub zawodowej zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli: wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonawca wykonał lub wykonuje usługi odpowiadające swoim rodzajem usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia (świadczenie w zakresie całodziennego żywienia zbiorowego prowadzonego w miejscach zbiorowego żywienia typu zamkniętego (żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, domy pomocy społecznej itp.) o wartości usług łącznie minimum 8 000 000,00 PLN brutto, w tym co najmniej jedna usługa (zawarta umowa) o wartości nie niższej niż 1 000 000, 00 PLN brutto. W przypadku usług wykonywanych, będących w trakcie realizacji - zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wartość usługi zrealizowanej na dzień składania ofert opiewa na kwoty określone powyżej. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.