Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 446538-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

KU.241/pn42_2026/KKW - Wykonanie robót torowych dla zadania pn. „1.75 Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Władysława Łokietka oraz na pl. Świętego Macieja we Wrocławiu”

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. działająca jako pełnomocnik Gminy Wrocław (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „KU.241/pn42_2026/KKW - Wykonanie robót torowych dla zadania pn. 1.75 Modernizacja…”. Termin składania ofert minął 6 sierpnia 2026, 10:00. Wadium: 100 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
100 000 zł
Termin składania ofert
6 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)

    30 czerwca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 10:00
    Zobacz treść tej wersji (archiwum) →
  2. SprostowanieBieżące

    28 lipca 2026

    Nowy termin: 6 sierpnia 2026 10:00

    Zmienia wersję 446538-2026

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót torowych dla modernizacji torowiska tramwajowego w ul. Władysława Łokietka oraz na pl. Świętego Macieja we Wrocławiu w zakresie jednego zadania o wartości robót przewidzianej na 84 dni.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje roboty związane z liniami tramwajowymi oraz roboty w zakresie nawierzchni ulic, a dokumentacja wskazuje wykonanie zgodnie ze wzorem umowy, wytycznymi zamawiającego, dokumentacją projektową i STWiORB.

  • 3

    TerminTermin realizacji: 84 dni.

  • 4

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 5

    ZakresPrzedmiot zamówienia: KU.241/pn42_2026/KKW - Wykonanie robót torowych dla zadania pn. „1.75 Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Władysława Łokietka oraz na pl. Świętego Macieja we Wrocławiu.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał CONE AMG Sp. z o.o.
  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 2,9 ofert na postępowanie przy 16 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. we Wrocławiu

NIP

8961004279

Adres

ul. Bolesława Prusa 75-79, 50-316 Wrocław

Region (NUTS)

PL514 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

KU.241/pn42_2026/KKW - Wykonanie robót torowych dla zadania pn. „1.75 Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Władysława Łokietka oraz na pl. Świętego Macieja we Wrocławiu”

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45234126-5 - Roboty związane z liniami tramwajowymi

Dodatkowe kody CPV

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: 100.000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), do upływu terminu składania ofert. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku formach określonych w art. 97 ust. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. Szczegółowe wymagania dotyczące wnoszenia wadium zostały określone w pkt 14 Specyfikacji Warunków Zamówienia. Dodatkowo, Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, zobowiązany będzie przed zawarciem umowy do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej zamówienia (ceny brutto), a określonej w § 5 ust. 1 Wzoru umowy, zgodnie z brzmieniem art. 449-453 ustawy Pzp. Zapisy dot. zabezpieczenia należytego wykonania umowy znajdują się w § 14 Wzoru umowy.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-06 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Postępowanie prowadzone jest przez Gminę Wrocław z siedzibą we Wrocławiu, pl. Nowy Targ 1-8, reprezentowaną na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta Wrocławia nr 36/II/Z/25 z dnia 24 września 2025 r. przez: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we Wrocławiu.
Całość dokumentacji zamówienia została zamieszczona na Platformie Przetargowej Zamawiającego: https://mpk-wroclaw.logintrade.net/rejestracja/ustawowe/html.
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się także Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W celu wstępnego wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, każdy Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Dodatkowo Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wprowadzonego na mocy art. 1 pkt 23) rozporządzenia Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie nie udzieli zamówienia lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. W celu weryfikacji powyższego, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą oświadczenia, którego wzór stanowi Załącznik nr 5a do SWZ (ewent. 5b - jeżeli dotyczy).
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE

Informacje na temat rozliczeń między Wykonawcą a Zamawiającym zostały określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz Wzorze Umowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): CONE AMG Sp. z o.o.219 tys. złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 06.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. działająca jako pełnomocnik Gminy Wrocław prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Tak. Wadium określono na 100 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45234126-5 - Roboty związane z liniami tramwajowymi. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.