Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Dostawa wyrobów medycznych
Zamawiający Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa wyrobów medycznych”. Termin składania ofert minął 27 sierpnia 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 27 sierpnia 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 057 663 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,8 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
27 lipca 2026
Termin ofert: 27 sierpnia 2026 10:00 - Sprostowanie
21 sierpnia 2026
Nowy termin: 2 września 2026 10:00Zmienia wersję 515694-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego w 4 częściach, obejmujących m.in. dzierżawę generatora PFA z elektrodami, system do implantacji zastawki trójdzielnej, stymulatory bezelektrodowe oraz stenty wieńcowe z cewnikami balonowymi.
- 2
ZakresZamawiający wymaga wraz z ofertą oświadczeń o dopuszczeniu do obrotu i stosowania zgodnie z prawem oraz materiałów informacyjnych potwierdzających parametry techniczne i funkcjonalne każdego oferowanego asortymentu.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje 24 miesiące realizacji i szczegółowe warunki rozliczenia wskazano w załącznikach 8a i 8b do SWZ.
- 4
ZakresPostępowanie obejmuje produkty medyczne oznaczane CE, a brak właściwych dokumentów lub materiałów informacyjnych może uniemożliwić ocenę zgodności oferty z SWZ.
- 5
Zakresofercie trzeba wskazać, dla której części i pozycji składane są dokumenty, co ma znaczenie przy dużej liczbie asortymentów i częściach.
Kontekst Atlasu
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO; w 2 sprawach odwołanie oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Państwowy Instytut Badawczy |
| NIP | 5250008525 |
| Adres | ul. Alpejska 42, 04-628 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa wyrobów medycznych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33182210-4 - Rozruszniki serca |
| Dodatkowe kody CPV | 33141200-2 - Cewniki; 33182220-7 - Zastawki serca; 33184500-8 - Endoprotezy naczyń wieńcowych |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 6 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, jeżeli,w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkure
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo o którym mowa w art. 9 ust. 1 i
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo określone w art. 228230a lub 250a Kodek
- Art.108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo określone przeciwko obrotowi gospodarcz
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo: 1) o którym mowa w art. 47 ustawy o sp
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykona
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz.VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo finansowania przestępstwa o charakterze
- Art. 108 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych szczegółowe informacje zawarte są w rozdz. VII i VIII SWZ; Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 pkt 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, którego skazano prawomocnie za przestępstwo o charakterze terrorystycznym, o którym
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-27 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Oświadczenie potwierdzające, że zaoferowany przedmiot zamówienia dopuszczony jest do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem, spełnia wymagania polskich i europejskich norm, oznaczony jest znakiem CE, oraz posiada dokumenty wystawione przez uprawnione jednostki, wymagane polskimi przepisami prawa (np.: znak CE, Deklarację Zgodności, niezbędne świadectwa, atesty, certyfikaty), zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t. j. Dz. U. 2024 poz. 1620 oraz 2023 poz. 1938 z późn. zm) oraz z Rozporządzeniem UE w sprawie wyrobów medycznych 2017/745 (zwanym również jako: „rozporządzenie MDR”) które weszło w życie 26 maja 2021 r. zastępując dotychczas obowiązującą dyrektywę Rady Europejskiej 93/42/EWG (tzw. „dyrektywę MDD”) - oświadczenie składane zgodnie z Załącznikiem nr 9 do SWZ.
- 2.W przypadku, gdy opisany w SWZ przedmiot zamówienia nie został sklasyfikowany jako wyrób medyczny Zamawiający wymaga złożenia stosowanego oświadczenia – oświadczenie składane zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ.
- 3.MATERIAŁY INFORMACYJNE
W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego w Załączniku nr 2 do SWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć materiały informacyjne dotyczące oferowanego asortymentu. Przez materiały informacyjne Zamawiający rozumie wszelkie dokumenty zawierające informacje o oferowanym produkcie, w szczególności umożliwiające weryfikację jego parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych, niezależnie od ich nazwy lub formy (np. karty techniczne, karty katalogowe, specyfikacje, opisy producenta). Złożone materiały muszą w sposób jednoznaczny i kompletny potwierdzać spełnianie wszystkich wymaganych parametrów określonych w Załączniku nr 2 do SWZ oraz w pełni odpowiadać oferowanemu przedmiotowi zamówienia. Materiały informacyjne muszą umożliwiać identyfikację oferowanego asortymentu poprzez wskazanie odpowiednio numeru części zamówienia oraz pozycji, której dotyczą. Obowiązek złożenia materiałów informacyjnych dotyczy każdej części oraz każdej pozycji, na którą składana jest oferta.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).