Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych dla linii 110kV relacji Leśniów – Przylep, Przylep – Krośnieńska, Łużycka – Braniborska
Zamawiający ENEA Operator sp. z o.o. (Poznań, Wielkopolskie) prowadził postępowanie „Opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych dla linii 110kV relacji Leśniów –…”. Termin składania ofert minął 26 sierpnia 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 26 sierpnia 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7075, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
22 lipca 2026
Termin ofert: 26 sierpnia 2026 10:00 - Sprostowanie
24 sierpnia 2026
Nowy termin: 2 września 2026 10:00Zmienia wersję 508279-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
31 sierpnia 2026
Nowy termin: 11 września 2026 10:00Zmienia wersję 584146-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych dla przebudowy linii 110 kV Leśniów, Przylep, Przylep, Krośnieńska, Łużycka, Braniborska w zakresie umożliwienia pracy przy temperaturze przewodów fazowych +80°C.
- 2
Zakrescelu realizacji prac wykonawca musi uzyskać wszystkie wymagane opinie, uzgodnienia, zgody, decyzje, pozwolenia i zgłoszenia przewidziane przepisami.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje jedną część i ma czas trwania 100 miesięcy, co wskazuje na bardzo długi horyzont realizacji i eksploatacji kontraktu.
- 4
ZakresZakres obejmuje zarówno prace projektowe, jak i roboty budowlane oraz czynności techniczne i formalne niezbędne do realizacji zgodnie z PFU i standardami sieci dystrybucyjnej Enea Operator.
- 5
KryteriaCena jest jedynym kryterium oceny ofert.
Kontekst Atlasu
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 5,8 ofert na postępowanie przy 197 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 10 orzeczeń KIO; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 5 oddalono. Dla skali: 359 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | ENEA Operator sp. z o.o. |
| NIP | 7822377160 |
| Adres | ul. Strzeszyńska 58, 60-479 Poznań |
| Region (NUTS) | PL415 – Wielkopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji i wykonanie robót budowlanych dla linii 110kV relacji Leśniów – Przylep, Przylep – Krośnieńska, Łużycka – Braniborska |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę; 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby; 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane; 45222000-9; 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji; 45230000-8; 45231000-5; 45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli; 45233000-9; 45236000-0 - Wyrównywanie terenu; 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych; 45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych; 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych; 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne; 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych; 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie; 45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących; 45450000-6; 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej; 45510000-5 - Wynajem dźwigów wraz z obsługą operatorską; 45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską; 71000000-8; 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne; 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego; 71300000-1 - Usługi inżynieryjne; 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne; 71340000-3 - Zintegrowane usługi inżynieryjne; 71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne; 71351000-3; 71353000-7 - Usługi badania wierzchniej warstwy gleby; 71354000-4 - Usługi sporządzania map; 71355000-1 - Usługi pomiarowe; 71356000-8 - Usługi techniczne; 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu; 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego; 71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu; 71500000-3 - Usługi związane z budownictwem; 71510000-6 - Usługi badania terenu; 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego; 71530000-2 - Doradcze usługi budowlane; 71540000-5 - Usługi zarządzania budową; 45113000-2 - Roboty na placu budowy; 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-26 10:00 |
Informacje dodatkowe
Zgodnie z projektem umowy, stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia, opublikowanym na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b910be9e-d26a-49a9-a697-b7870383e435
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.