Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Przytok w roku 2026
Zamawiający Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przytok z siedzibą w Zielonej Górze (Zielona Góra, Lubuskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Przytok w roku 2026”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 16 966 582 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=81, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
04 listopada 2025
Termin ofert: 18 listopada 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
29 stycznia 2026
7 wykonawcówZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Zmiana umowyBieżące
21 lipca 2026
7 wykonawcówZmienia wersję 64935-2026
Zmiana umowy
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Przytok z siedzibą w Zielonej Górze |
| NIP | 9290117814 |
| Adres | ul. Kazimierza Wielkiego 24A, 65-950 Zielona Góra |
| Region (NUTS) | PL432 – Lubuskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Przytok w roku 2026 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 77200000-2 - Usługi leśnictwa |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-22+01:00 |
| Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-19+01:00 |
| Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-22+01:00 |
| Część LOT-0004 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-19+01:00 |
| Część LOT-0005 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-22+01:00 |
| Część LOT-0006 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-22+01:00 |
| Część LOT-0007 – Data wyboru wykonawcy | 2026-01-09+01:00 |
| Część LOT-0008 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-22+01:00 |
| Część LOT-0009 – Data wyboru wykonawcy | 2025-12-22+01:00 |
Informacje dodatkowe
I. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132 - 139 PZP, zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. PROCEDURY ODWRÓCONEJ, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP.
II. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ z zał.) stanowi dokumenty zamówienia.
III. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: Warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji finansowej, zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia, osób skierowanych do realizacji zamówienia oraz potencjału technicznego Wykonawcy oraz podmiotowe środki dowodowe, jakie na potwierdzenie ich spełnienia zobowiązany będzie złożyć Wykonawca na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126 ust. 1 PZP, zostały określone w dokumentach zamówienia. Wykaz wymaganych oświadczeń i podmiotowych środków dowodowych zawiera SWZ.
IV. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (zwanych dalej zamówieniami podobnymi), w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówień podstawowych. Zamówienia będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego postępowania oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości zamówienia. Zamówienia, o których mowa wyżej będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnych postępowań, w trybie zamówienia z wolnej ręki.
V. WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA. W Sekcjach ogłoszenia dotyczących Szacunkowej wartość zamówienia i poszczególnych części zamówienia (pakietów) wskazano wartości w zł netto (w zaokrągleniu do pełnych dziesiątek tys. zł), przy czym w kwotach tych uwzględniono tzw. opcję (+30%) oraz wartość zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (+50%).
VI. KOMUNIKACJA: Złożenie oferty oraz Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się będzie przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. Szczegółowe informacje w tym zakresie zawarte są w pkt 10 SWZ.
VII. DOKUMENTY SKŁADANE PRZEZ WYKONAWCÓW MAJĄCYCH SIEDZIBĘ POZA GRANICAMI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ: 1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. poz. 2415 z późn. zm.) – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 wskazanego rozporządzenia. Powyższy dokument, o którym mowa w § 4 ust. 1 pkt 1 wskazanego rozporządzenia, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. 2. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w § 4 ust. 1 wskazanego rozporządzenia, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis § 4 ust. 2 wskazanego rozporządzenia stosuje się, co oznacza, że tego rodzaju dokument również powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zawarty jest w SWZ.
VIII. Informacje podane w ogłoszeniu odnośnie wartości ofert i umów podane są w zł netto, powiększone o prawo opcji 30%.
IX. Pozostałe informacje zawiera SWZ.
- 1.W uzupełnieniu do informacji podanej w Sekcji 5.1.3. – umowa będzie realizowana od dnia jej zawarcia do dnia 31.12.2026 r. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi przed 02.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 02.01.2026 r.
- 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (zwanych dalej zamówieniami podobnymi), w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
- 3.W uzupełnieniu do Sekcji 5.1.5. - wskazana w ogłoszeniu wartość w zł netto jest wartością
szacunkową, uwzględniającą wartość tzw. opcji (+30%), o której mowa w Sekcji 5.1.1. oraz
wartość zamówień podobnych (+50%). Planowana wartość "podstawowej" części zamówienia
(bez opcji i bez zamówień podobnych) wynosi ok. 1,42 mln zł netto.
- 1.W uzupełnieniu do informacji podanej w Sekcji 5.1.3. – umowa będzie realizowana od dnia jej zawarcia do dnia 31.12.2026 r. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi przed 02.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 02.01.2026 r.
- 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (zwanych dalej zamówieniami podobnymi), w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
- 3.W uzupełnieniu do Sekcji 5.1.5. - wskazana w ogłoszeniu wartość w zł netto jest wartością szacunkową, uwzględniającą wartość tzw. opcji (+30%), o której mowa w Sekcji 5.1.1. oraz wartość zamówień podobnych (+50%). Planowana wartość "podstawowej" części zamówienia (bez opcji i bez zamówień podobnych) wynosi ok. 1,12 mln zł netto.
- 1.W uzupełnieniu do informacji podanej w Sekcji 5.1.3. – umowa będzie realizowana od dnia jej zawarcia do dnia 31.12.2026 r. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi przed 02.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 02.01.2026 r.
- 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (zwanych dalej zamówieniami podobnymi), w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
- 3.W uzupełnieniu do Sekcji 5.1.5. - wskazana w ogłoszeniu wartość w zł netto jest wartością szacunkową, uwzględniającą wartość tzw. opcji (+30%), o której mowa w Sekcji 5.1.1. oraz wartość zamówień podobnych (+50%). Planowana wartość "podstawowej" części zamówienia (bez opcji i bez zamówień podobnych) wynosi ok. 1,25 mln zł netto.
- 1.W uzupełnieniu do informacji podanej w Sekcji 5.1.3. – umowa będzie realizowana od dnia jej zawarcia do dnia 31.12.2026 r. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi przed 02.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 02.01.2026 r.
- 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (zwanych dalej zamówieniami podobnymi), w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
- 3.W uzupełnieniu do Sekcji 5.1.5. - wskazana w ogłoszeniu wartość w zł netto jest wartością szacunkową, uwzględniającą wartość tzw. opcji (+30%), o której mowa w Sekcji 5.1.1. oraz wartość zamówień podobnych (+50%). Planowana wartość "podstawowej" części zamówienia (bez opcji i bez zamówień podobnych) wynosi ok. 1,62 mln zł netto.
- 1.W uzupełnieniu do informacji podanej w Sekcji 5.1.3. – umowa będzie realizowana od dnia jej zawarcia do dnia 31.12.2026 r. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi przed 02.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 02.01.2026 r.
- 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (zwanych dalej zamówieniami podobnymi), w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
- 3.W uzupełnieniu do Sekcji 5.1.5. - wskazana w ogłoszeniu wartość w zł netto jest wartością szacunkową, uwzględniającą wartość tzw. opcji (+30%), o której mowa w Sekcji 5.1.1. oraz wartość zamówień podobnych (+50%). Planowana wartość "podstawowej" części zamówienia (bez opcji i bez zamówień podobnych) wynosi ok. 1,32 mln zł netto.
- 1.W uzupełnieniu do informacji podanej w Sekcji 5.1.3. – umowa będzie realizowana od dnia jej zawarcia do dnia 31.12.2026 r. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi przed 02.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 02.01.2026 r.
- 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (zwanych dalej zamówieniami podobnymi), w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
- 3.W uzupełnieniu do Sekcji 5.1.5. - wskazana w ogłoszeniu wartość w zł netto jest wartością szacunkową, uwzględniającą wartość tzw. opcji (+30%), o której mowa w Sekcji 5.1.1. oraz wartość zamówień podobnych (+50%). Planowana wartość "podstawowej" części zamówienia (bez opcji i bez zamówień podobnych) wynosi ok. 840 tys. zł netto (kwota zaokr. do pełnych dziesiątek tys. zł).
- 1.W uzupełnieniu do informacji podanej w Sekcji 5.1.3. – umowa będzie realizowana od dnia jej zawarcia do dnia 31.12.2026 r. Jeżeli zawarcie umowy nastąpi przed 02.01.2026 r., rozpoczęcie realizacji zamówienia nastąpi od dnia 02.01.2026 r.
- 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP (zwanych dalej zamówieniami podobnymi), w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
- 3.W uzupełnieniu do Sekcji 5.1.5. - wskazana w ogłoszeniu wartość w zł netto jest wartością szacunkową, uwzględniającą wartość tzw. opcji (+30%), o której mowa w Sekcji 5.1.1. oraz wartość zamówień podobnych (+50%). Planowana wartość "podstawowej" części zamówienia (bez opcji i bez zamówień podobnych) wynosi 50%). Planowana wartość "podstawowej" części zamówienia (bez opcji i bez zamówień podobnych) wynosi ok. 1,16 mln. zł netto.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.