Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-21 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Rozbudowa platformy składowania danych

Zamawiający Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Rozbudowa platformy składowania danych”. Termin składania ofert minął 21 sierpnia 2026, 11:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 615 375 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
21 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa, instalacja i konfiguracja klastra wirtualizacji z platformą do prac nad sztuczną inteligencją, podzielona na dwie części: sprzęt serwerowy i sprzęt sieciowy.

  • 2

    RyzykoIstotnym ograniczeniem jest zakaz oferowania rozwiązań ICT wskazanych w rekomendacji bezpieczeństwa lub pochodzących od dostawcy wysokiego ryzyka, bo oferta podlega wtedy odrzuceniu.

  • 3

    ZakresCzęść serwerowa obejmuje m.in. zintegrowaną szafę AI z serwerami GPU, serwery CPU, HCI i storage SDS(NVME), a część sieciowa przełączniki Ethernet do obliczeń AI, SDS i zarządzania.

Kontekst Atlasu

  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 39 orzeczeń KIO, w tym 6 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 3 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 5 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy

NIP

5210417157

Adres

ul. Kolska 12, 01-045 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Rozbudowa platformy składowania danych

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

Dodatkowe kody CPV

48822000-6 - Serwery komputerowe; 48421000-5 - Pakiety oprogramowania do zarządzania urządzeniami

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 1. Zamawiający wymaga od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: Dla Części nr 1: 1 000 000,00 PLN (słownie: jeden milion złotych); Dla Części nr 2: 25 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych). 2. Wadium należy wnieść przed terminem składania ofert (w szczególności: wadium w pieniądzu powinno znajdować się na rachunku Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert). 3. Wykonawca wnosi wadium w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądz, b) gwarancja bankowa, c) gwarancja ubezpieczeniowa, d) poręczenie udzielane przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2024 poz. 419) 4. Wadium w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek 91 1240 6247 1111 0011 4531 8096, w tytule przelewu należy wskazać numer postępowania, tj. „Dostawa, instalacja oraz konfiguracja klastra wirtualizacji wraz z platformą do prac nad sztuczną inteligencją, w podziale na dwie części”, lub znak postępowania, tj.: ZZOSE.2611.11.2026.170.MPU[CCN]. 5. Koszty prowizji bankowych z tytułu wpłaty wadium ponosi Wykonawca. 6. Wadium w formie gwarancji lub poręczenia należy przekazać w oryginale w postaci elektronicznej. 7. Gwarancje lub poręczenia muszą zobowiązywać gwaranta lub poręczyciela do zapłaty wadium na rzecz Zamawiającego na jego pierwsze, pisemne wezwanie, muszą być nieodwołalne i ważne co najmniej przez okres związania ofertą. Wadium powinno zabezpieczać uprawnienia Zamawiającego do zatrzymania wadium określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. 8. Zwrot lub zatrzymanie wadium nastąpi zgodnie z przepisami art. 98 ustawy Pzp.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-21 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
615 375 zł
Próbka: 63 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
332 250 zł2 219 453 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 887 203 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
332 250 zł
Mediana
615 375 zł
Górny kwartyl
2 219 453 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 21.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 - Serwery. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.