Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-20 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Przebudowa linii tramwajowej na ul. Legionów i ul. Zielonej wraz z infrastrukturą zasilającą i przystankową oraz modernizacją sieci wodociągowej

Zamawiający Miasto Łódź - Miejskie Centrum Inwestycji w imieniu i na rzecz którego działają Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Przebudowa linii tramwajowej na ul. Legionów i ul. Zielonej wraz z infrastrukturą…”. Termin składania ofert minął 21 sierpnia 2026, 11:30. Wadium: 2 441 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Wadium
2 441 000 zł
Termin składania ofert
21 sierpnia 2026, 11:30
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie przebudowy linii tramwajowej na ul. Legionów i ul. Zielonej oraz modernizacja sieci wodociągowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

  • 2

    ZakresZakres obejmuje sześć zadań, w tym modernizację układu torowego, drogowego, zasilania, przystanków, zieleni oraz sieci wodociągowej z przyłączami.

  • 3

    ZakresZamówienie wymaga też pełnienia nadzoru autorskiego, a część robót dotyczy wielu branż i prac odtworzeniowych.

  • 4

    ZakresPrzewidziano zamówienia podobne do 50 procent wartości dla zadań 1-4 oraz dodatkowe roboty i prace projektowe dla zadań 5-6.

  • 5

    RyzykoZamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane roboty fizyczne, a zabezpieczenie należytego wykonania umowy wynosi 5 procent ceny brutto.

Kontekst Atlasu

  • Warto wiedzieć przed przygotowaniem oferty: 30% postępowań tego zamawiającego z ostatnich 3 lat zakończyło się unieważnieniem (średnia w kraju: 14%).
  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 6 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 6 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 3 oddalono. Dla skali: 115 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miasto Łódź - Miejskie Centrum Inwestycji w imieniu i na rzecz którego działają Łódzkie Inwestycje sp. z o.o.

NIP

7252132934

Adres

ul. Piotrkowska 175, 90-447 Łódź

Region (NUTS)

PL711 – Łódzkie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Przebudowa linii tramwajowej na ul. Legionów i ul. Zielonej wraz z infrastrukturą zasilającą i przystankową oraz modernizacją sieci wodociągowej

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

WADIUM: 1. Każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 2.441.000,00 PLN (słownie: dwa miliony czterysta czterdzieści jeden tysięcy złotych 00/100). 1.1. W przypadku zatrzymania wadium zgodnie z ustawą Pzp, Pełnomocnik Zamawiających Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. zobowiązuje się do przekazania Zamawiającym wadium zgodnie z poniższym podziałem: - dla Zamawiającego MCI (Zadania 1-4) – 2 335 000,00 PLN (słownie: dwa miliony trzysta trzydzieści pięć tysięcy złotych 00/100), - dla Zamawiającego ZWiK (Zadania 5-6) – 106 000,00 PLN (słownie: sto sześć tysięcy złotych 00/100). 1.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. 2. Wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 2.1. pieniądzu; 2.2. gwarancjach bankowych; 2.3. gwarancjach ubezpieczeniowych; 2.4. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Miejsce i sposób wniesienia wadium: 3.1. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na wskazany przez Pełnomocnika Zamawiającego – Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. rachunek bankowy prowadzony w BNP Paribas Bank Polska S.A. w PLN: 38 1600 0003 1730 1234 3000 0009. 3.2. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w punkcie 2.2-2.4 niniejszego Rozdziału, Wykonawca przekazuje Pełnomocnikowi Zamawiającego oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej, w sposób określony w Rozdziale 7 dotyczącym komunikacji. 3.3. Beneficjentami gwarancji / poręczenia są: 1) Miasto Łódź – Miejskie Centrum Inwestycji, ul. Piotrkowska 175, 90-447 Łódź, NIP 7252132934, REGON 364429563, 2) „Zakład Wodociągów i Kanalizacji” sp. z o.o., ul. Wierzbowa 52, 90-133 Łódź, NIP 7251801126, REGON 472836141. 4. Na dokumencie potwierdzającym wniesienie wadium powinna być zawarta informacja w postaci zapisu „Dotyczy: Przebudowa linii tramwajowej na ul. Legionów i ul. Zielonej wraz z infrastrukturą zasilającą i przystankową oraz modernizacją sieci wodociągowej”. 5. Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale 10 SWZ ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY: 1. Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5% ceny brutto, odrębnie dla Zadań 1-4 i dla Zadań 5-6, zgodnie z zasadami określonymi w § 16 załącznika nr 10 do SWZ – Projektu umowy. 2. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy przed podpisaniem umowy. 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku z następujących form: 3.1. pieniądzu; 3.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3.3. gwarancjach bankowych; 3.4. gwarancjach ubezpieczeniowych; 3.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaci oddzielnie dla każdego z zadań przelewem na rachunek: 4.1. Miasta Łódź – Miejskiego Centrum Inwestycji, prowadzony w Banku PEKAO S.A., nr konta 76 1240 1037 1111 0011 0925 1836 – w zakresie Zadań 1-4, 4.2. „Zakładu Wodociągów i Kanalizacji” sp. z o.o. prowadzony przez BNP Paribas Bank Polska S.A. w PLN: 63 1600 1143 1847 6912 8000 0014 – w zakresie Zadań 5-6. 5. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 5. Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale 10 SWZ.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-21 11:30

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 21.08.2026, 11:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Łódź - Miejskie Centrum Inwestycji w imieniu i na rzecz którego działają Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Tak. Wadium określono na 2 441 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 - Roboty budowlane. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.