Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni wraz z zaprojektowaniem i budową układu drogowego na zalądowionym obszarze
Zamawiający Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. (Gdynia, Pomorskie) prowadził postępowanie „Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni wraz z zaprojektowaniem i…”. Termin składania ofert minął 26 sierpnia 2026, 10:30. Wadium: 1 000 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 549 zł
- Wadium
- 1 000 000 zł
- Termin składania ofert
- 26 sierpnia 2026, 10:30Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
30 czerwca 2026
Termin ofert: 6 sierpnia 2026 10:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
17 lipca 2026
Nowy termin: 26 sierpnia 2026 10:30Zmienia wersję 448006-2026
- Sprostowanie
13 sierpnia 2026
Nowy termin: 10 września 2026 10:30Zmienia wersję 497621-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zalądowienie Basenu II w Gdyni, etap I, wraz z zaprojektowaniem i budową układu drogowego na zalądowionym obszarze w jednej części.
- 2
ZakresZakres obejmuje przesunięcie linii zabudowy trzech nabrzeży na łącznej długości około 168 m, zalądowienie części akwenu o powierzchni około 3 ha, przebudowę infrastruktury oraz wykonanie robót drogowych, energetycznych, wodno-kanalizacyjnych i oświetleniowych.
- 3
ZakresWykonawca ma także uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, jeżeli będzie wymagana, a zamówienie obejmuje również nadzór autorski nad realizacją robót.
- 4
WarunkiOferty muszą obejmować całość zamówienia, nie przewiduje się podziału na części, a wadium wynosi 1 000 000,00 zł i może być wniesione w pieniądzu, gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej albo poręczeniu.
Kontekst Atlasu
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 7 orzeczeń KIO, w tym 4 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 3 oddalono. Dla skali: 14 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. |
| REGON | 191920577 |
| Adres | ul. Rotterdamska 9, 81-337 Gdynia |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zalądowienie Basenu II, etap I (Nabrzeże Remontowe) w Gdyni wraz z zaprojektowaniem i budową układu drogowego na zalądowionym obszarze |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej |
| Dodatkowe kody CPV | 45241500-3 - Roboty budowlane w zakresie nabrzeży; 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne; 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne; 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych; 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego; 45241600-4 - Instalowanie oświetlenia portowego; 45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych; 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków; 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej; 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych; 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg; 45233128-2 - Roboty budowlane w zakresie rond; 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100). 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku z niżej wymienionych form: 1) pieniądzu – przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Pekao S.A. II Oddział w Gdyni 66 1240 3510 1111 0000 4318 9067 z opisem: „wadium – „Zalądowienie Basenu II w Porcie Gdynia, Etap I- Nabrzeże Remontowe”– numer sprawy MZ-227/SWZ-13/AP/MW/MS/2026” 2) gwarancji bankowej, 3) gwarancji ubezpieczeniowej, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. ze zm.). 3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i musi obejmować okres związania ofertą. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składnia ofert 5. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz Wykonawca wnosi w formie elektronicznej poprzez wczytanie na platformie LOGINTRADE oryginału dokumentu wadialnego, tj. opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia. Zamawiający dopuszcza złożenie wadium wnoszonego w formie gwarancji lub poręczenia w walucie obcej. Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty, w której oszacowano daną wartość, przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) obowiązujący w dniu wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (za datę wszczęcia postępowania Zamawiający uznaje datę publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej). Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, Zamawiający przyjmie średni kurs Narodowego Banku Polskiego (NBP) obowiązujący w dniu poprzedzającym wszczęcie postępowania. 6. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, gwarancja lub poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i powinna zawierać, w szczególności następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (instytucji udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedziby; 2) wskazanie przedmiotu niniejszego postępowania; 3) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/ poręczeniem; 4) kwotę gwarancji/poręczenia; 5) termin ważności gwarancji/poręczenia, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą; 6) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do nieodwołalnego i bezwarunkowego zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia w wysokości odpowiadającej kwocie wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż: a) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej; b) Wykonawca, którego ofertę wybrano: − odmówił podpisania Umowy w sprawie Zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; − nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania Umowy c) zawarcie Umowy w sprawie Zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana. 7) w treści gwarancji/poręczenia powinna zostać zamieszczona klauzula stanowiąca, że wszystkie spory odnoście gwarancji/poręczenia będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. Pełne informacje na temat zwrotu oraz zatrzymania wadium określono w Rozdz. XIV SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-26 10:30 |
Informacje dodatkowe
- 1.Oferta musi obejmować całość Zamówienia.
- 2.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych w rozumieniu art. 7 pkt 15) Ustawy.
- 3.Zamawiający przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit. c) Ustawy:
- 1)Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu Wykonawcy zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych lub usług w zakresie:
a) robót rozbiórkowych,
b) robót hydrotechnicznych,
c) sieci i instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych,
d) sieci i instalacji sanitarnych,
e) robót budowlanych,
f) robót ziemnych,
g) robót drogowych i zieleni,
h) prac projektowych
- stanowiących nie więcej niż 30% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te będą udzielane na zasadach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ. - 4.Przed sporządzeniem oferty Wykonawca powinien zapoznać się z informacją o terenie i Przedmiocie Zamówienia przekazaną przez Zamawiającego w materiałach przetargowych oraz może uczestniczyć w wizji lokalnej miejsca jego usytuowania, lokalnych uwarunkowań realizacyjnych robót stanowiących Przedmiot Zamówienia. Zamawiający informuje, że w dniu 16.07.2026 r. o godz.12.00. przeprowadzi wizję lokalną, która umożliwi Wykonawcom dokładne zaznajomienie się z miejscem prowadzenia robót i poznanie lokalnych uwarunkowań realizacyjnych. Miejsce spotkania: parking przy ulicy Waszyngtona 7. Uczestnictwo w wizji lokalnej jest nieobowiązkowe. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej, wszelkie pytania do Przedmiotu Zamówienia Wykonawcy mogą składać wyłącznie w formie wskazanej w Rozdziale XIII ust. 5 SWZ, jak i w terminach umożliwiających udzielenie odpowiedzi przez Zamawiającego zgodnie z przepisami Ustawy. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia dodatkowej wizji lokalnej w innym terminie na wniosek Wykonawcy, przy czym o ewentualnej dodatkowej wizji lokalnej Zamawiający poinformuje wszystkich Wykonawców na stronie postępowania.
Uwaga:
a) Wykonawcy, którzy chcą wziąć udział w wizji przekażą Zamawiającemu na 7 dni przed jej ustalonym terminem dane osób uczestniczących w wizji na formularzu stanowiącym załącznik nr 23 do SWZ,
b) od uczestników wizji lokalnej wymaga się posiadania odzieży BHP (kask, kamizelka, okulary, buty),
c) osoby biorące udział w wizji lokalnej muszą posiadać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument w celu potwierdzenia tożsamości. Brak możliwości potwierdzenia tożsamości uczestnika wizji lokalnej może skutkować odmową wpuszczenia na teren, na którym odbywa się wizja lokalna.
zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ: Projektowane Postanowienia Umowy
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.