Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-16 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

202/PN/2026 Dostawa roztworu do dializy otrzewnowej dla dzieci wraz z dzierżawą cyklerów do ADO i dostawą wyrobów używanych do dializy otrzewnowej u dzieci dla UCK

Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „202/PN/2026 Dostawa roztworu do dializy otrzewnowej dla dzieci wraz z dzierżawą cyklerów…”. Termin składania ofert minął 18 sierpnia 2026, 09:30.

Otwórz na TED
Zamawiający: Uniwersyteckie Centrum KliniczneGdańsk, Pomorskieopublikowano 16 lipca 2026
Termin składania ofert
18 sierpnia 2026, 09:30
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 705 602 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa roztworu do dializy otrzewnowej dla dzieci wraz z dzierżawą 10 cyklerów do ADO i dostawą wyrobów używanych do dializy otrzewnowej u dzieci.

  • 2

    ZakresZamówienie obejmuje jeden pakiet, ponieważ zamawiający nie dopuszcza podziału na części z uwagi na wymóg kompatybilności wyrobów medycznych z dzierżawionymi cyklerami.

  • 3

    ZakresZakres i asortyment są opisane w załącznikach 3, 4 i 5 do SWZ, a czas realizacji wynosi 24 miesiące.

  • 4

    ZakresWykonawca podlega weryfikacji pod kątem wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4 i art. 108 ust. 1 pkt 6 oraz składa JEDZ wraz z ofertą.

Kontekst Atlasu

  • Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 3,5 oferty na postępowanie przy 269 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 58% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 11 orzeczeń KIO, w tym 6 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

NIP

9570730409

Adres

ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk

Region (NUTS)

PL633 – Pomorskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

202/PN/2026 Dostawa roztworu do dializy otrzewnowej dla dzieci wraz z dzierżawą cyklerów do ADO i dostawą wyrobów używanych do dializy otrzewnowej u dzieci dla UCK

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33692800-5 - Roztwory do dializy

Dodatkowe kody CPV

33140000-3 - Materiały medyczne; 33100000-1 - Urządzenia medyczne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • Dotyczy wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
  • Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
  • Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w pr
  • Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i 2 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej ocenio
  • Dotyczy wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
  • Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
  • Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp oraz postaw wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz.U. z 2025 r. p
  • Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-18 09:30

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://uck-gdansk.ezamawiajacy.pl/pn/UCK-GDANSK/demand/305522/notice/public/details 2. Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert oraz warunków udziału w postępowaniu został określony w dokumentacji postępowania. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Zgodnie z art. 65 ust.1 pkt. 4) Zamawiający odstępuje od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej, jeżeli Zamawiający wymaga przedstawienia próbek, których nie można przekazać przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.. 5. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zastosowana zostanie tzw. „odwrócona kolejność oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę, w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. Brak podstaw do wykluczenia o którym mowa w art. 108 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP zostanie wstępnie zweryfikowany na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514). - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 5k dodanego do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014) na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. 7. Wykaz podmiotowych środków dowodowych zawiera rozdział IX SWZ. Wykonawca może, w miejsce podmiotowych środków dowodowych wymaganych w Rozdziale IX pkt 5 lit. a–d SWZ, z wyjątkiem dokumentów dotyczących przesłanki wykluczenia, o której mowa w: - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp; - art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; - art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014, str. 1); złożyć certyfikat wydany w ramach systemu certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. 8. Dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą zostały wskazane w Rozdziale XIV SWZ. 9. Wszelkie nieuregulowane w niniejszym SWZ czynności, uprawnienia, obowiązki Wykonawców i Zamawiającego, których ustawa nie nakazała zawierać Zamawiającemu w SWZ, a które mogą przyczynić się do właściwego przebiegu postępowania, reguluje ustawa PZP. 10. Zamawiający przewiduje dokonanie zmian umowy w toku jej realizacji w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 455 ustawy PZP. 11. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy zgodnie z Załącznikiem nr 10a, 10b, 10c do SWZ. 12. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w przedmiotowym postępowaniu. Szczegółowe informacje Rozdział XXII SWZ . 13. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w Rozdziale X SWZ. 14. Opis sposobu przygotowania i złożenia oferty został wskazany w Rozdziale XIV SWZ. 15. Szczegóły opis dotyczący składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Zamawiający umieścił w SWZ. 16. Klauzula informacyjna dotycząca Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) - szczegółowy opis w ust. XXVI SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33692800-5Roztwory do dializy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
705 602 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
447 255 zł5 288 175 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 840 920 zł
Źródło próbki
CPV 33692· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
447 255 zł
Mediana
705 602 zł
Górny kwartyl
5 288 175 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 18.08.2026, 09:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33692800-5 - Roztwory do dializy. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.