Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Dostawa maszyn budowlanych – postępowanie podzielone na 2 części
Zamawiający Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa maszyn budowlanych – postępowanie podzielone na 2 części”. Termin składania ofert minął 14 sierpnia 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 14 sierpnia 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 434 280 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=144, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
14 lipca 2026
Termin ofert: 14 sierpnia 2026 10:00 - Sprostowanie
10 sierpnia 2026
Nowy termin: 19 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 485089-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa maszyn budowlanych w 2 częściach: koparko-ładowarki oraz ładowarki teleskopowej, po jednej sztuce w każdej części.
- 2
ZakresZakres obejmuje dostawę sprzętu zgodnie z załącznikami 1a i 1b do SWZ oraz wzorem umowy, bez wskazania usług towarzyszących poza dostawą.
- 3
ZakresCzas realizacji wynosi 1 miesiąc, co wymaga szybkiej dostępności sprzętu po zawarciu umowy.
- 4
ZakresOferta musi być złożona w formie elektronicznej z kwalifikowanym podpisem, a dokument JEDZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
- 5
KryteriaPostępowanie prowadzone jest w przetargu nieograniczonym, a jedynym kryterium oceny ofert jest cena.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,6 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 13% miało jedną ofertę.
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 7 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 2 sprawach odwołanie oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. |
| NIP | 5272432041 |
| Adres | ul. Mszczonowska 4, 02-337 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa maszyn budowlanych – postępowanie podzielone na 2 części |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 43261000-0 - Koparki mechaniczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-14 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Podstawy wykluczenia z postępowania zostały określone w Rozdziale X i XI SWZ, a podmiotowe środki dowodowe składane celem potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z postępowania wskazane zostały w Rozdziale XII SWZ.
- 2.Dotyczy e-podpis (Sekcja 5.1.12): a) Oferta winna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w języku polskim, w formie zapewniającej pełną czytelność jej treści. Zamawiający nie dopuszcza przekazania elektronicznego odwzorowania oferty podpisanej w formie pisemnej, chyba że odwzorowanie to zostanie opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę umocowaną do złożenia tego oświadczenia. b) Jednolity dokument składany przez Wykonawcę, a także przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia, musi zostać złożony, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osoby uprawnione do reprezentacji podmiotu, którego dotyczy Jednolity dokument. Szczegółowe informacje w przedmiotowym zakresie określono w SWZ.
- 3.Zamawiający wskazuje, iż stosownie do treści art. 139 Ustawy, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu (procedura „odwrócona”).
- 4.Informacja dotycząca udziału wykonawców z państw trzecich została zawarta w Rozdziale XXIII SWZ.
Szczegółowy zapisy w przedmiotowym zakresie określa Wzór Umowy
- 1.Dotyczy Data początkowa (sekcja 5.1.3) - Wskazano oczekiwaną datę zawarcia umowy.
Termin realizacji Zamówienia wynosi: 1 miesiąc od daty zawarcia umowy. . - 2.Dotyczy sekcji 5.1.12 Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 11.11.2026 r.
- 3.Zamawiający żąda złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych:
- 1)w przypadku powoływania się na rozwiązania równoważne, o których mowa w Rozdziale III ust. 4 SWZ, Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych w postaci wypełnionej tabeli wskazanej w ust. 11 Formularza „Oferta”, zgodnego z treścią załącznika nr 7 do SWZ.
- 2)oświadczenia o pochodzeniu przedmiotu zamówienia zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ.
- 3)dotyczących parametrów oferowanych maszyn budowlanych:
a) dla części nr 1 - marka i model maszyny budowlanej, rok produkcji podwozia, , maksymalna głębokość kopania,
b) Dla części nr 2 - marka i model maszyny budowlanej, rok produkcji podwozia, maksymalna wysokość podnoszenia, - 4.Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych w postaci wypełnionej tabeli wskazanej w ust. 5 Formularza „Oferta”, zgodnego z treścią załącznika nr 7 do SWZ.
- 5.Przedmiotowe środki dowodowe należy złożyć wraz z ofertą.
- 6.Przedmiotowe środki dowodowe:
- 1)wskazane w ust. 1 pkt. 3) - nie podlegają uzupełnieniu,
- 2)wskazane w ust. 1 pkt. 1) – 2)– w przypadku gdy Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych wskazanych w ust. 1 pkt 1) – 2) lub jeśli złożone przedmiotowe środki dowodowe wskazane w ust. 1 pkt 1)- 2) okażą się niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.