Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2024-08-12 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Przedmiotem zamówienia jest „Rozbudowa stacji 400 kV Gdańsk Przyjaźń oraz stacji 400(220)/110 kV Żydowo Kierzkowo wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej oraz przystosowaniem stacji 400/220/110 kV Gdańsk I do przełączenia toru linii 400 kV Dunowo – Żydowo Kierzkowo – Gdańsk I i Piła Krzewina – Żydowo Kierzkowo na napięcie 400 kV.

Zamawiający Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest Rozbudowa stacji 400 kV Gdańsk Przyjaźń oraz stacji…”. Termin składania ofert minął 26 września 2024, 11:00. Wadium: 1 000 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka AkcyjnaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 12 sierpnia 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Wadium
1 000 000 zł
Termin składania ofert
26 września 2024, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy

Wspólny identyfikator postępowania obejmuje 9 publikacji (zamówienie grupowe lub centralne). Oś zawężono do 3 wpisów powiązanych z tym ogłoszeniem.

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna

Miejscowość

Warszawa

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Przedmiotem zamówienia jest „Rozbudowa stacji 400 kV Gdańsk Przyjaźń oraz stacji 400(220)/110 kV Żydowo Kierzkowo wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej oraz przystosowaniem stacji 400/220/110 kV Gdańsk I do przełączenia toru linii 400 kV Dunowo – Żydowo Kierzkowo – Gdańsk I i Piła Krzewina – Żydowo Kierzkowo na napięcie 400 kV.

Główny Kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Część nr LOT-0001

Przedmiotem zamówienia jest „Rozbudowa stacji 400 kV Gdańsk Przyjaźń oraz stacji 400(220)/110 kV Żydowo Kierzkowo wraz z instalacją urządzeń do kompensacji mocy biernej oraz przystosowaniem stacji 400/220/110 kV Gdańsk I do przełączenia toru linii 400 kV Dunowo – Żydowo Kierzkowo – Gdańsk I i Piła Krzewina – Żydowo Kierzkowo na napięcie 400 kV.

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

1e+06 PLN

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu prowadzenia postępowania znajdują się w Części I SWZ.
Główne warunki finansowe zostały określone w Części IV SWZ – Wzór umowy, dostępnej na stronie internetowej Zamawiającego https://przetargi.pse.pl.
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu oraz na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1.Oświadczenie w formie Jednolitego Dokumentu, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), dostępnym na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych: https://espd.uzp.gov.pl/
Oświadczenie w formie Jednolitego Dokumentu, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
W celu wypełnienia Jednolitego Dokumentu należy zapisać na dysku wzór dostępny na Platformie zakupowej Zamawiającego, a następnie, po wybraniu opcji „Jestem Wykonawcą”, zaimportować wzór i wypełnić zgodnie z instrukcjami w narzędziu.
Po sporządzeniu Jednolity Dokument powinien być podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formie określonej w Rozdz. IX SWZ oraz przesłany za pomocą Platformy zakupowej Zamawiającego.
Zamawiający wymaga by Wykonawca podczas wypełniania formularza Jednolitego Dokumentu w zakresie części IV (kryteria kwalifikacji) odznaczył pole α (alfa): Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji.
W takim przypadku pozostałe sekcje formularza będą nieaktywne – Wykonawca nie ma obowiązku ich wypełniania.
1a. Oświadczenie Wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przepisów sankcyjnych związanych z wojną w Ukrainie według Wzoru stanowiącego Załącznik nr 12 do Części III SWZ.
1b. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przepisów sankcyjnych związanych z wojną w Ukrainie zawarte w treści ZOBOWIĄZANIA INNEGO PODMIOTU DO ODDANIA DO DYSPOZYCJI WYKONAWCY ZASOBÓW NIEZBĘDNYCH DO WYKONANIA ZAMÓWIENIA stanowiącego Załącznik nr 2 do Części III SWZ – jeżeli dotyczy.

2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, Jednolity Dokument oraz Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1a. składa każdy z Wykonawców. Jednolite Dokumenty potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych odpowiednio w Rozdz. VI oraz VII Części I SWZ.

3. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z Jednolitym Dokumentem, także Jednolity Dokument oraz Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1b. podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu (określonych odpowiednio w Rozdz. VI oraz VII Części I SWZ) w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.

4. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.

5. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozdz. VIII Części I SWZ (rozporządzeniu w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy), składa się w formie elektronicznej, tj. przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

6. Przed złożeniem oferty Wykonawca zobowiązany jest do dokonania oględzin miejsca, na którym wykonywane będą prace stanowiące przedmiot złożonej oferty i zapoznać się z warunkami realizacji zamówienia, występującymi utrudnieniami. W przypadku niedokonania przez Wykonawcę wizji lokalnej, złożona oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy.

7. Zamawiający nie wyraża zgody na komunikowanie się Zamawiającego z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej – (art. 65 ust. 1, art. 66 i art. 69 ustawy Pzp).

8. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem:https://przetargi.pse.pl, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia.

9. Zamawiający przewiduje udzielenie jednorazowej Zaliczki na poczet wykonania Zamówienia w wysokości do 10% Wynagrodzenia.

10. Termin realizacji zamówienia: 36 miesięcy od daty zawarcia umowy.

11. Wykonawca jest związany ofertą 120 dni, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.

12. W chwili obecnej przedmiotowe zamówienie nie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Jednocześnie Zamawiający informuje, iż planuje ubiegać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację przedmiotu zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.