Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-07-10 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie Białe Błota - etap I część I

Zamawiający Gmina Białe Błota (Białe Błota, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie…”. Termin składania ofert minął 18 sierpnia 2026, 11:00. Wadium: 240 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
Wadium
240 000 zł
Termin składania ofert
18 sierpnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 18 sierpnia 2026 11:00
  2. Sprostowanie

    13 sierpnia 2026

    Nowy termin: 25 sierpnia 2026 11:00

    Zmienia wersję 477634-2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej systemu grawitacyjno-ciśnieniowego w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w gminie Białe Błota wraz ze studniami rewizyjnymi, studniami napowietrzająco-odpowietrzającymi, studniami rozprężnymi i przyłączami kanalizacyjnymi.

  • 2

    TerminTermin realizacji: 12 miesięcy.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 4

    ZakresZamówienie nie jest dzielone na części, a zakres robót obejmuje także przygotowanie terenu, roboty ziemne, usuwanie gleby i naprawę dróg po wykonaniu kanalizacji.

  • 5

    RyzykoWadium: 240 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2022 i 2023. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2023) wygrał WIMAR Sp. z o.o. przy 11 ofertach.
  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 6 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 5 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono. Dla skali: 138 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Krajowa Izba Odwoławcza

NIP

5262239325

Adres

ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie Białe Błota - etap I część I

Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Dodatkowe kody CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę; 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne; 45112500-0 - Usuwanie gleby; 45231000; 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej; 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg; 45340000

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

17. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM 17.1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 240 000,00 PLN (słownie złotych: dwieście czterdzieści tysięcy 00/100). 17.2. Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach, w zależności od wyboru Wykonawcy: a) pieniądzu, przelewem na rachunek bankowy: Gmina Białe Błota w Białych Błotach, ul. Szubińska 7, 86-005 Białe Błota Nr konta 45 8142 1020 0000 3098 5000 0004 z adnotacją: WADIUM – „Nr postępowania RZP.271.30.2026.RZP3" b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 17.3. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego i musi obejmować cały okres związania ofertą. Oryginał wadium, sporządzony w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Gwaranta, nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie do zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta. Jako Beneficjenta wadium wnoszonego w formie poręczeń lub gwarancji należy wskazać Zamawiającego, tj. Gmina Białe Błota w Białych Błotach, ul. Szubińska 7, 86-005 Białe Błota W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. 17.4. Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na wskazany w pkt. 17.2.a) IDW rachunek bankowy Zamawiającego, najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. 17.5. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ustawy Pzp. 17.6. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. oraz pkt 22. ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY 22.1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5 % ceny brutto podanej w ofercie w formach określonych w art. 450 ust. 1 ustawy Pzp. W przypadku wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie niepieniężnej jako Beneficjenta gwarancji należy wskazać: Gminę Białe Błota, ul. Szubińska 7, 86-005 Białe Błota. 22.2. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w formach przewidzianych w art. 450 ust.2 ustawy Pzp. 22.3. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 22.4. Dokument gwarancji (bankowej lub ubezpieczeniowej) musi reprezentować nieodwołalną i bezwarunkową gwarancję płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego 22.5. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu, należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego Nr konta 45 8142 1020 0000 3098 5000 0004 z adnotacją: „ZABEZPIECZENIE – spr. nr RZP.271.30.2026.RZP3” 22.6. W przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie innej niż w pieniądzu, przed podpisaniem umowy Wykonawca jest zobowiązany przedstawić do akceptacji Zamawiającemu treść dokumentu gwarancji (bankowej lub ubezpieczeniowej) lub poręczenia. 22.7. Zamawiający zwróci zabezpieczenie należytego wykonania umowy w terminie i na warunkach określonych w Tomie II SWZ. 22.8. Jeżeli okres na jaki ma zostać wniesione zabezpieczenie przekracza 5 lat, zabezpieczenie w pieniądzu wnosi się na cały ten okres, a zabezpieczenie w innej formie wnosi się na okres nie krótszy niż 5 lat, z jednoczesnym zobowiązaniem się Wykonawcy do przedłużenia zabezpieczenia lub wniesienia nowego zabezpieczenia na kolejne okresy.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-08-18 11:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2023wygrał(a): WIMAR Sp. z o.o.2,9 mln zł11 ofertwynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 18.08.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Białe Błota prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białe Błota.
Tak. Wadium określono na 240 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.