Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2026/2027
Zamawiający Gmina Wieliczka (Wieliczka, Małopolskie) prowadził postępowanie „Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą…”. Termin składania ofert minął 6 sierpnia 2026, 11:00. Wadium: 20 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
- Wadium
- 20 000 zł
- Termin składania ofert
- 6 sierpnia 2026, 11:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=585, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
08 lipca 2026
Termin ofert: 6 sierpnia 2026 11:00 - Sprostowanie
31 lipca 2026
Nowy termin: 10 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 471156-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresUsługa trwa w roku szkolnym 2026/2027 od 01.09.2026 do 25.06.2027 i obejmuje średnio 189 dni roboczych, z realizacją zgodnie z kalendarzem roku szkolnego.
- 2
ZakresPrzewidziano opcję zwiększenia liczby przewożonych dzieci o maksymalnie 15 w transporcie zbiorowym i 5 w indywidualnym, więc zakres może się zwiększyć w trakcie umowy.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje też przewozy na zajęcia dodatkowe organizowane przez placówki, ale wyłącza dojazdy na zajęcia wspomagające, korekcyjne i rehabilitacyjne wybierane indywidualnie przez rodzica lub opiekuna.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał SABAK Krzysztof Sabak przy 6 ofertach.
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 50% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 3,4 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Wieliczka |
| Adres | ul. Powstania Warszawskiego 1, 32-020 Wieliczka |
| Region (NUTS) | PL214 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2026/2027 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 1 637 995 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-06 11:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast | 1.1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 uPzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 uPzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a) uPzp, art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b) uPzp, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu, art. 109 ust. 1 pkt 3 uPzp, dotyczącej skazania za przestępstwo lub ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa wyżej; 1.2) Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności, zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 uPzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności lub Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 uPzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, b) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 1.3). Dokument, o którym mowa w pkt 1.1) , powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w ust. 1.2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 1.4) Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 1.1), lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a) i b) oraz pkt 3 uPzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Punkt 1.3) stosuje się. Zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi załącznik nr 5 do SWZ 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o którym mówią art. 132 – 139 uPzp, oraz na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej „SWZ”. 2. Do niniejszego postępowania stosuje się przepisy właściwe dla zamówień o wartości powyżej progów unijnych o których mowa w art. 3 uPzp. 3. Do niniejszego postępowania stosuje się przepisy dotyczące usług. 4. Zgodnie z art. 139 uPzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Do nin. postępowania oraz zawartej w jego wyniku umowy, zastosowanie ma art. 5k rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zmienionego ROZPORZĄDZENIEM RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. 6. W związku z faktem, iż JEDZ nie przewiduje przesłanek wykluczenia określonych w art. 5k rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zmienionego ROZPORZĄDZENIEM RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. oraz zmienionego ROZPORZĄDZENIEM RADY (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. Zamawiający, oprócz JEDZ żąda złożenia wraz z ofertą oświadczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczącego przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp sporządzonego według wzoru stanowiącego załącznik nr 2.a. do SWZ. Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczącego przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 składane na podstawie art. 125 ust. 5 ustawy pzp sporządzonego według wzoru stanowiącego załącznik nr 2.b. do SWZ (w przypadku wystąpienia takiego podmiotu). 7. Informacje uzupełniające: Regulacje o których mowa w pkt 5 i 6. wymuszają na Zamawiającym konieczność ustalenia, czy wykonawcę ubiegającego się o udzielenie zamówienia publicznego na gruncie danego postępowania nie dotyczą sankcje i zakazy nimi statuowane, w szczególności zakaz udzielania zamówień publicznych i sankcja wykluczenia z udziału w postępowania (niezależnie / ponad / obok podstaw (okoliczności implikujących) wykluczenia regulowanych ustawą PZP), przy czym nie określają one mechanizmu weryfikacji / badania tej kwestii oraz wprost nie wiążą one przedmiotowych aspektów kontekstu sytuacji podmiotowej wykonawcy (tzn. kontekstu owych dodatkowych, regulowanych innymi niż ustawa PZP aktami prawnymi podstaw wykluczenia z postępowania) z dokumentami i oświadczeniami, których złożenia Zamawiający może zgodnie z regulacjami ustawy PZP wymagać / żądać od wykonawców stricte celem wykazania braku podstaw wykluczenia z postępowania. Wobec jednakże faktu, iż wskazane regulacje stanowią przepisy prawa powszechnie obowiązującego i bezpośrednio stosowanego, a więc mają zastosowanie erga omnes (w zakresie określonym ich dyspozycją) oraz mając na względzie konieczność weryfikacji statusu wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia (w kontekście determinowanym przywołanymi wyżej regulacjami rozporządzenia) – przy nieprzyznaniu (nie wyposażeniu) jednakowoż Zamawiającemu wprost dostosowanych do tego narządzi i instrumentów pozwalających na weryfikację tegoż w ramach standardowej procedury zamówieniowej regulowanej ustawą PZP, za uzasadnione zostało zastosowanie tym kontekście mechanizmu oświadczeniowego ze strony wykonawców uczestniczących w postępowaniu – obejmującego potwierdzenie, iż dany wykonawca nie stanowi podmiotu objętego sankcjami i zakazami statuowanymi rozporządzeniem, w związku z czym Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę oświadczenia sporządzonego zgodnie z załącznikiem 2.a. do SWZ. W przypadku bazowania przez Wykonawcę na zasobach / zdolnościach podmiotu trzeciego na etapie badania ofert wymagane będzie przedłożenie oświadczenia ze strony podmiotu trzeciego sporządzonego zgodnie z załącznikiem 2.b. do SWZ. W kontekście powyższego Zamawiający informuje, iż z racji bezwzględnego obowiązywania i bezpośredniego stosowania przedmiotowych regulacji prawnych (obok ustawy PZP i niezależnie od samych zapisów SWZ – przywołujących podstawy wykluczenia określone w art. 108 ustawy PZP) wykonawcy, wobec których istnieją okoliczności, o których mowa w artykule 5k ust. 1 rozporządzenia, podlegać będą wykluczeniu z udziału w niniejszym postępowaniu wprost na podstawie przedmiotowych szczególnych regulacji prawnych – niezależnie i obok podstaw wykluczenia statuowanych w art. 108 ustawy PZP oraz art. 7 ustawy ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, w związku z czym złożone przez nich oferty będą odrzucane jako oferty złożone przez wykonawców podlegających wykluczeniu z udziału w postępowaniu zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. a) uPzp. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.