Dostawa soczewek, zestawów i akcesoriów wraz z użyczeniem aparatu do operacji ocznych
Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach (Mysłowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Dostawa soczewek, zestawów i akcesoriów wraz z użyczeniem aparatu do operacji ocznych”. Termin składania ofert minął 10 sierpnia 2026, 08:00.
- Termin składania ofert
- 10 sierpnia 2026, 08:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 699 640 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
07 lipca 2026
Termin ofert: 10 sierpnia 2026 08:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa soczewek, zestawów i akcesoriów wraz z użyczeniem aparatu do operacji ocznych dla szpitala w Mysłowicach, w jednej części obejmującej całe zamówienie.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje także udostępnienie aparatu do zabiegów okulistycznych, więc wykonawca dostarcza nie tylko materiały, ale i sprzęt towarzyszący w modelu użyczenia.
Kontekst Atlasu
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 71% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 1,6 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
- Lokalny rynek tej branży: w województwie śląskim postępowania przyciągały średnio 5,5 ofert, w całym kraju 4,6.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach |
| NIP | 2220685722 |
| Adres | ul. Bytomska 41, 41-400 Mysłowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa soczewek, zestawów i akcesoriów wraz z użyczeniem aparatu do operacji ocznych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33141116-6 - Zestawy opatrunkowe |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-10 08:00 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).