Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →KPN/19/2026 „Kompleksowa dostawa i montaż mebli i wyposażenia w budynku Karkonoskiej Zielonej Szkoły”
Zamawiający Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze (Jelenia Góra, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „KPN/19/2026 Kompleksowa dostawa i montaż mebli i wyposażenia w budynku Karkonoskiej…”. Termin składania ofert minął 29 lipca 2026, 12:00. Wadium: 10 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 223 180 zł
- Wadium
- 10 000 zł
- Termin składania ofert
- 29 lipca 2026, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=673, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,3 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
25 czerwca 2026
Termin ofert: 29 lipca 2026 12:00 - Sprostowanie
28 lipca 2026
Nowy termin: 7 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 434928-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
04 sierpnia 2026
Nowy termin: 14 sierpnia 2026 12:00Zmienia wersję 520291-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
WarunkiKompleksowa dostawa i montaż mebli, wyposażenia kuchennego i AGD oraz telewizorów do budynku szkoły, z obowiązkiem użycia procedury odwróconej (najpierw ocena ofert, potem kwalifikacja wykonawcy).
- 2
ZakresWymóg złożenia Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) z ofertą, z możliwością wykorzystania dokumentu z innego postępowania, jeśli dane są aktualne.
- 3
ZakresWykonawca zagraniczny musi dostarczyć dodatkowe podmiotowe środki dowodowe zgodne z rozporządzeniem MRPiT.
- 4
ZakresZamawiający może unieważnić postępowanie na podstawie art. 257 ustawy Pzp.
- 5
ZakresRealizacja w Pałacu Sobieszów w Jeleniej Górze (działka nr 19, obręb Sobieszów) przez 3 miesiące.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze |
| NIP | 6112725303 |
| Adres | ul. Cieplicka 196, 58-570 Jelenia Góra |
| Region (NUTS) | PL515 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | KPN/19/2026 „Kompleksowa dostawa i montaż mebli i wyposażenia w budynku Karkonoskiej Zielonej Szkoły” |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 39150000-8 - Różne meble i wyposażenie |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą w danym Pakiecie. 2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wynosić będzie 5% ceny łącznej wynikającej ze złożonej oferty. 3. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia. 5. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 6. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy, we wszystkich formach przewidzianych w ust 3, powinno zabezpieczać roszczenia wynikające z niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy w taki sam sposób, co oznacza, iż zabezpieczenie wniesione w formie innej niż pieniądz nie może zabezpieczać roszczeń Zamawiającego w sposób mniej korzystny, niż jakby miało to miejsce w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie gwarancji/poręczenia powinno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Zamawiający nie dopuszcza możliwości uzależnienia wypłaty kwot z gwarancji/poręczenia od przedłożenia jakichkolwiek dodatkowych dokumentów bądź spełnienia jakichkolwiek warunków, poza oświadczeniem Zamawiającego, iż żądana kwota jest należna z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy. 7. Z dokumentu stwierdzającego wniesienie zabezpieczenia w formie innej niż w pieniądzu, musi wynikać, że zabezpieczenie dotyczy należytego wykonania umowy w sprawie zamówienia publicznego pn. KPN/19/2026 „Kompleksowa dostawa i montaż mebli i wyposażenia w budynku Karkonoskiej Zielonej Szkoły” 8. W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w art. 450 ust. 1 Pzp. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości. 9. Zamawiający zwróci zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-29 11:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.