Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Sukcesywne świadczenie usług cateringowych na rzecz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (dalej: Zamawiający) wraz z pełną obsługą kelnerską oraz dostawą asortymentu do punktów sprzedażowych
Zamawiający Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (Zabrze, Śląskie) prowadził postępowanie „Sukcesywne świadczenie usług cateringowych na rzecz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu…”. Termin składania ofert minął 30 lipca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 30 lipca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 210 501 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=571, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
24 czerwca 2026
Termin ofert: 30 lipca 2026 10:00 - Sprostowanie
25 czerwca 2026
Zmienia wersję 428629-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresUsługa realizowana jest wyłącznie na terenie Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (woj. śląskie).
- 2
ZakresCatering z obsługą kelnerską i dostawą asortymentu do punktów sprzedażowych w muzeum, z obowiązkiem realizacji przez 48 miesięcy. Wymagane jest złożenie oferty na podstawie dwóch oddzielnych formularzy asortymentowo-cenowych: dla imprez/wydarzeń oraz dla punktów sprzedażowych.
- 3
WarunkiDo oferty należy dołączyć oświadczenie o braku podstaw wykluczenia zgodnie z art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 3 ustawy PZP.
- 4
RyzykoWykonawca musi wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 3% ceny ofertowej, w formie pieniężnej lub niepieniężnej (wymaga akceptacji projektu dokumentu przez zamawiającego).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu |
| NIP | 6482768167 |
| Adres | ul. Georgiusa Agricoli 2, 41-800 Zabrze Zabrze |
| Region (NUTS) | PL229 – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sukcesywne świadczenie usług cateringowych na rzecz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu (dalej: Zamawiający) wraz z pełną obsługą kelnerską oraz dostawą asortymentu do punktów sprzedażowych |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków |
| Dodatkowe kody CPV | 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków; 55320000-9 - Usługi podawania posiłków; 55310000-6 - Restauracyjne usługi kelnerskie |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 8 021 242 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości w wysokości 3% ceny całkowitej podanej w ofercie. 2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 3. Zabezpieczenie może być wnoszone, według wyboru Wykonawcy, w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w formach, o których mowa w art. 450 ust. 2 ustawy. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w formie niepieniężnej, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedłożył przed zawarciem umowy projekt dokumentu zabezpieczenia celem akceptacji jego treści. 5. W przypadku zabezpieczenia należytego wykonania umowy wnoszonego w pieniądzu, należy je wpłacić przelewem na konto: 37 2490 0005 0000 4600 8061 5490 6. Zamawiający zwróci zabezpieczenie należytego wykonania umowy w terminie i na warunkach określonych w ustawie oraz w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (załącznik nr 3 do SWZ). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-30 10:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | W przedmiotowym postępowaniu komunikacja Wykonawców z Zamawiającym odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj. platformy przetargowej | https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl/pn/muzeumgornictwa/demand/298686/notice/public/details: zamowienia@muzeumgornictwa.pl. 1.1. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę (wyłącznie poprzez Platformę przetargową) – zobowiązany jest zapoznać się z instrukcjami użytkowników Platformy przetargowej dostępnymi pod adresem https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl,oraz zaakceptować regulamin korzystania z Platformy przetargowej dostępny pod adresem https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl, 1.2. Złożenie oferty poprzez Platformę przetargową oznacza akceptację regulaminu, o którym mowa powyżej. 1.3. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy przetargowej – wskazane są na stronie internetowej Platformy przetargowej pod adresem: https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl/ 1.4. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy przetargowej – wskazane są na stronie internetowej Platformy przetargowej pod adresem: https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl 1.5. Sposoby złożenia oferty za pośrednictwem Platformy przetargowej oraz potwierdzenia złożenia oferty, zostały opisane w Instrukcjach użytkowników Platformy przetargowej. 1.6. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy, zwane dalej „zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby”, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 307), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Pozostałe informacje dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zawiera rozdz. XIII SWZ. 2. Wraz z ofertą należny złożyć: 2.1. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w rozdziale XIX SWZ, składanym na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (w skrócie JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016 r., str. 16). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ. Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym wyżej mowa, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 2.2. Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (z późn.zm.) 2.3. Pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z pełnomocnictwem w postaci papierowej, może dokonać mocodawca lub notariusz. 2.4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile Wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 ustawy). Zobowiązanie lub inny podmiotowy środek dowodowy w opisywanym zakresie, przekazuje się w postaci elektronicznej, i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy zobowiązanie (inny podmiotowy środek dowodowy) zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. 2.5. Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust.4 ustawy – „(…) z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy.” – o ile dotyczy (odnosi się do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia). 3. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona (przed wyborem najkorzystniejszej oferty), w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania wskazanych w SWZ, na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia): 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym: a) w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, b) w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz.U. z 2024 poz. 1616 z późn.zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514); f) z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1), z późn.zm. Uwaga: W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia i dokumenty w zakresie pkt 3 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 4. Dokumenty składane przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium RP określa § 4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23.12.2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Szczegóły zawiera ust. 11 rozdz. XIX SWZ. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 ustawy Pzp. 6. Zamawiający w ramach zamówienia nie przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy. 7. Informacje na temat wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia zostały opisane w rozdziale XVII SWZ. 8. Zamawiający informuje, iż przewiduje możliwość odbycia przez Wykonawców fakultatywnej wizji lokalnej (szczegóły w rozdz. III SWZ). Wizja ma charakter fakultatywny. Bezpośredni link do postępowania: https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl/pn/muzeumgornictwa/demand/298686/notice/public/details 9. Zamawiający nie skorzystał z dopuszczenia, o którym mowa w art. 16b ust. 1 pkt 1 – 5 ustawy (szczegóły rozdz. XIX ust. 12 SWZ). 10. Oferta musi obejmować całość zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.Uzasadnienie braku podziału na części zawiera Rozdział IV SWZ. 1 Szczegółowe zasady rozliczeń i fakturowania określa Opis Przedmiotu Zamówienia (Załącznik nr 3 do niniejszej umowy), w szczególności: a.rozliczenia miesięczne usług świadczonych w punktach sprzedażowych – faktura do 10 dnia miesiąca, b.rozliczenia jednostkowe usług cateringowych w ramach wydarzeń i eventów – faktura do 5 dni roboczych od zakończenia wydarzenia. Ze względu na ograniczoną liczbę znaku szczegóły we wzorze umowy - bezpośredni link do postępowania https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl/pn/muzeumgornictwa/demand/298686/notice/public/details 1. Wartośc szacunkowa podana w ogłoszeniu uwzględnia największy możliwy zakres tego zamówienia z uwzględnieniem opcji. 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem Platformy przetargowej https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl, bezpośredni link do postępowania: https://muzeumgornictwa.ezamawiajacy.pl/pn/muzeumgornictwa/demand/298686/notice/public/details 3. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia”/„nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.