Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2026-06-22 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania

Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Łódź, Łódzkie) prowadził postępowanie „Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania”. Termin składania ofert minął 17 lipca 2026, 13:00. Wadium: 1 500 000 zł.

Otwórz na TED
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 590 000 zł
Wadium
1 500 000 zł
Termin składania ofert
17 lipca 2026, 13:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    RyzykoZamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne do opisanych w SWZ, ale muszą spełniać identyczne lub lepsze parametry techniczne i zostać zaakceptowane na etapie realizacji.

  • 2

    ZakresAutobusy muszą być dostarczone z pełną dokumentacją (w tym instrukcje obsługi, katalogi części, specyfikacje oprogramowania) oraz z 10-letnimi licencjami na oprogramowanie warsztatowe, a ładowarki wymagają odbioru przez Urząd Dozoru Technicznego.

  • 3

    ZakresKupuje się 20 fabrycznie nowych, identycznych niskopodłogowych autobusów elektrycznych (wyprodukowanych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dostawą) oraz 10 dwustanowiskowych ładowarek plug-in z systemem telemetrycznym i montażem, a także wyposażenie warsztatowe za 300 000 zł netto, które zostanie uzgodnione po podpisaniu umowy. Zamówienie jest niepodzielne, nie można składać ofert częściowych.

  • 4

    ZakresWykonawca musi przeszkolić pracowników zamawiającego oraz dostarczyć narzędzia warsztatowe najpóźniej do dnia dostawy pierwszego autobusu.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,2 ofert na postępowanie przy 12 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

NIP

7250005628

Adres

ul. Tramwajowa 6, 90-132 Łódź

Region (NUTS)

PL711 – Łódzkie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

34144910-0 - Autobusy elektryczne

Dodatkowe kody CPV

34121400-5 - Autobusy niskopodłogowe; 31158100-9 - Ładowarki do baterii; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 32441000-6 - Sprzęt telemetryczny

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości stanowiącej równowartość 1 500 000,00 PLN. 2. Termin wniesienia wadium upływa w dniu 17.07.2026 r. o godz. 13:00. 3. Wykonawca wnosi wadium w jednej z poniższych form: 1) w pieniądzu (w PLN) przelewem na prowadzony w PLN rachunek bankowy Zamawiającego nr 35 1020 3352 0000 1502 0266 9232, 2) w gwarancjach bankowych, 3) w gwarancjach ubezpieczeniowych, 4) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2024 r. poz. 419). SZERZEJ - ROZDZ. XXV SWZ PN.: WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-17 13:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144910-0Autobusy elektryczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
590 000 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 951 zł1 386 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 142 106 zł
Źródło próbki
CPV 34144· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 951 zł
Mediana
590 000 zł
Górny kwartyl
1 386 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): SOLARIS BUS & COACH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ94,9 mln złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.07.2026, 13:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144910-0 - Autobusy elektryczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.