Wykonanie ortofotomap i inwentaryzacji terenowej obiektów
Zamawiający Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie (Szczecin, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Wykonanie ortofotomap i inwentaryzacji terenowej obiektów”. Termin składania ofert minął 30 lipca 2025, 10:00. Wadium: 100 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 100 zł
- Termin składania ofert
- 30 lipca 2025, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=705, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
01 lipca 2025
Termin ofert: 30 lipca 2025 10:00 - Sprostowanie
11 lipca 2025
Nowy termin: 8 sierpnia 2025 10:00Zmienia wersję 423235-2025
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie |
| Miejscowość | Szczecin |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Wykonanie ortofotomap i inwentaryzacji terenowej obiektów |
| Główny Kod CPV | 71355100-2 - Usługi fotogrametryczne |
| Część nr LOT-0001 | Cześć A - wykonanie ortofotomapy wraz z wektoryzacją linii brzegowej z uwzględnieniem ostróg dla obszaru od połączenia Odry Zachodniej z Ińskim Nurtem do Mostu Autostradowego A2 w Świecku wraz z Jeziorem Dąbie. |
| Część nr LOT-0002 | Cześć B - wykonanie ortofotomapy wraz z wektoryzacją linii brzegowej z uwzględnieniem ostróg dla obszaru od Mostu DK 36 w Ścinawie do Mostu DK 40 w Koźlu wraz z Wrocławskim Węzłem Wodnym. |
| Część nr LOT-0003 | Cześć C - inwentaryzacja obiektów wraz z budową baz danych GIS dla obszaru od połączenia Odry Zachodniej z Ińskim Nurtem do Mostu Autostradowego A2 w Świecku wraz z Jeziorem Dąbie zgodnie z wymogami IENC Encoding Guide. |
| Część nr LOT-0004 | Cześć D - inwentaryzacja obiektów wraz z budową baz danych GIS dla obszaru od Mostu DK 36 w Ścinawie do Mostu DK 40 w Koźlu wraz z Wrocławskim Węzłem Wodnym zgodnie z wymogami IENC Encoding Guide. |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości (odpowiednio do części na którą Wykonawca składa ofertę): 1) Część A – 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy 00/100 złotych); 2) Część B – 4.000,00 zł (słownie: cztery tysiące 00/100 złotych); 3) Część C – 7.000,00 zł (słownie: siedem tysięcy 00/100 złotych); 4) Część D – 8.000,00 zł (słownie: osiem tysięcy 00/100 złotych). - W przypadku składania oferty na większą liczbę Części Wykonawca powinien wnieść wadium w łącznej wartości wynikającej ze składania oferty na dane Części. 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy PZP. 3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299). 4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na rachunek bankowy w Narodowy Bank Polski O/O Szczecin nr rachunku 46 1010 1599 0526 8913 9130 0000 z dopiskiem "Wadium do postępowania Sz-351-002-COMEX2/2025 Część …". UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego. 5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia musi spełniać co najmniej poniższe wymagania: 1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące zatrzymanie wadium przez Wykonawcę określone w art. 98 ust. 6 ustawy PZP, bez potwierdzania tych okoliczności; 2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania gwarancji lub poręczenia nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5) w treści gwarancji lub poręczenia powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) beneficjentem gwarancji lub poręczenia jest: Skarb Państwa – Urząd Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, Plac Batorego 4, 70-207 Szczecin; 7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający wymaga aby gwarancja lub poręczenie obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu gwarancji lub poręczenia) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum); 8) nie może zawierać postanowień uzależniających jego dalsze obowiązywanie od zwrotu oryginału dokumentu gwarancyjnego do gwaranta; 9) musi zostać złożone w oryginale w postaci elektronicznej. 6. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli Wykonawca nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP. 7. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w art. 98 ust. 2 ustawy PZP, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w Dziale IX ustawy PZP. 8. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa ustawa PZP. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
1) podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy PZP.
2) art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy PZP, tj. w stosunku do których otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, których aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarli układ z wierzycielami, których działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajdują się oni w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
2. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
3. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w sytuacji, o której mowa
w art. 110 ust. 2, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 3 ustawy PZP.
4. Wykluczenie Wykonawcy następuje na okres wskazany w art. 111 ustawy PZP.
5. Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514 j.t.) z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZP wyklucza się również:
1) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę
na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającą o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3,
2) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym
w rozumieniu Ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124 ze zm.)
jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006
i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3,
3) Wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą
w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 Ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023r. poz. 120 ze zm. ) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3.
Ww. wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych w ust. 1 art. 7 ww. ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
6. Wykluczenie z postępowania następuje również na podstawie
- art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 229 z 31.7.2014), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 111 z 8.4.2022).
7. Zamawiający przypomina, że zgodnie z art. 5k ww. rozporządzenia zakazuje
się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych
lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych,
a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)
–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Oświadczenie Wykonawcy/ każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną/podmiotu udostępniającego zasoby – o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 229 z 31.7.2014), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 111 z 8.4.2022) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.
8. W przypadkach, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1-5 lub 7 ustawy PZP, Zamawiający może nie wykluczać Wykonawcy, jeżeli wykluczenie byłoby w sposób oczywisty nieproporcjonalne, w szczególności gdy kwota zaległych podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne jest niewielka albo sytuacja ekonomiczna lub finansowa Wykonawcy, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, jest wystarczająca do wykonania zamówienia.
9. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 lub art. 109 ust. 1 pkt 2-5 i 7-10 ustawy PZP, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki:
1) naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym poprzez zadośćuczynienie pieniężne;
2) wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub Zamawiającym;
3) podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności:
a) zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie Wykonawcy;
b) zreorganizował personel;
c) wdrożył system sprawozdawczości i kontroli;
d) utworzył struktury audyty wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów;
e) wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji lub standardów.
10. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w ust. 4, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w ust. 4, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę.
11. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
12. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez Wykonawcę podlegającego wykluczeniu z postępowania.
Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego, Wykonawca przedkłada:
a) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
b) Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
i) art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy,
ii) art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania
się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
iii) art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy, dotyczących zawarcia z innymi WYKONAWCAMI porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
iv) art. 108 ust. 1 pkt 6 Ustawy.
- zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ.
c) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust.1 pkt 5 Ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2024 r., poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ.
d) Aktualne na dzień złożenia informacje z Krajowego Rejestru Karnego
w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, i 2 a także art., 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP w zakresie dotyczącym orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzone nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ich złożeniem.
2) W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca przedkłada:
a) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy; wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do SWZ;
b) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami ; wzór wykazu stanowi Załącznik nr 7 do SWZ (dotyczy Części A oraz B).
5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania
lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja
albo dokument poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa:
- w ust. 4 pkt 1) lit. a) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju,
w którym WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
Uwaga: dokumenty powyżej powinny być wystawione nie wcześniej
niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
-w ust. 4 pkt 1) lit d) - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego
jak rejestr sądowy albo w przypadku braku takiego rejestru,
inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy
lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę
lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba,
której dotyczy informacja albo dokument w zakresie określonym
w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2, a także art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP.
Uwaga: dokumenty powyżej powinny być wystawione nie wcześniej
niż 6 miesięcy przed ich złożeniem.
UWAGA:
Zamawiający wskazuję na treść Rozdziału XIII SWZ ust. 23 zgodnie z którym dokumenty sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności przedmiotowych dokumentów pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić tłumaczenia na język polski pobranych przez Zamawiającego dokumentów.
Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1) W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego, Wykonawca przedkłada:
a) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
b) Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
i) art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy,
ii) art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania
się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
iii) art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy, dotyczących zawarcia z innymi WYKONAWCAMI porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
iv) art. 108 ust. 1 pkt 6 Ustawy.
- zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ.
c) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust.1 pkt 5 Ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2024 r., poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ.
d) Aktualne na dzień złożenia informacje z Krajowego Rejestru Karnego
w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, i 2 a także art., 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP w zakresie dotyczącym orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzone nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ich złożeniem.
2) W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca przedkłada:
a) wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy; wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do SWZ;
b) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości, kierowanie robotami budowlanymi wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami ; wzór wykazu stanowi Załącznik nr 7 do SWZ (dotyczy Części A oraz B).
5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania
lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja
albo dokument poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa:
- w ust. 4 pkt 1) lit. a) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju,
w którym WYKONAWCA ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
Uwaga: dokumenty powyżej powinny być wystawione nie wcześniej
niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
- w ust. 4 pkt 1) lit d) - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego
jak rejestr sądowy albo w przypadku braku takiego rejestru,
inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy
lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę
lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba,
której dotyczy informacja albo dokument w zakresie określonym
w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2, a także art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP.
Uwaga: dokumenty powyżej powinny być wystawione nie wcześniej
niż 6 miesięcy przed ich złożeniem.
UWAGA:
Zamawiający wskazuję na treść Rozdziału XIII SWZ ust. 23 zgodnie z którym dokumenty sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. W przypadku wskazania przez Wykonawcę dostępności przedmiotowych dokumentów pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić tłumaczenia na język polski pobranych przez Zamawiającego dokumentów.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →