ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Realizacja działań mających na celu regenerację murawy galmanowej w 2026 r.

Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadził postępowanie „Realizacja działań mających na celu regenerację murawy galmanowej w 2026 r”. Termin składania ofert minął 2 lipca 2026, 09:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 15 czerwca 2026
Termin składania ofert
2 lipca 2026, 09:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 425 030 zł
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 2 lipca 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    14 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresRegeneracja murawy galmanowej na 1 ha przez koszenie, usuwanie biomasy (ok. 12 m3) i niepożądanych roślin, w tym specjalistyczne koszenie Molinia caerulea, z obowiązkiem zatrudnienia pracowników na umowę o pracę do prac fizycznych. Zamawiający może unieważnić postępowanie, jeśli nie otrzyma pełnego finansowania.

  • 2

    ZakresSzczegółowy zakres, terminy pośrednie i lokalizacja działań są opisane w Załączniku nr 9 do SWZ, Opis Przedmiotu Zamówienia.

  • 3

    ZakresWykonawca musi dołączyć JEDZ dla siebie i ewentualnych podwykonawców oraz potwierdzenie dysponowania ich zasobami, jeśli na nich polega.

  • 4

    ZakresOferta musi zostać złożona wyłącznie w formie elektronicznej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie

NIP

6762387006

Adres

ul. Mogilska, 31-542 Kraków

Region (NUTS)

PL213 – Małopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Realizacja działań mających na celu regenerację murawy galmanowej w 2026 r.

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego

Dodatkowe kody CPV

77314000-4 - Usługi utrzymania gruntów; 77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, ( w zakresie zarządzania aktywami wykonawcy przez likwidatora lub sąd ) Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, za
  • Dotyczy w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 6.: Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust.1 , doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do t
  • Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp ( w zakresie zawieszenia prowadzonej działalności ) Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzyci
  • Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp : Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający może wykluczyć wykonawcę: stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawie
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c i pkt 2 ustawy Pzp. 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g i 2 ustawy Pzp. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o
  • Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania
  • art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych :Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający wykluczy wykonawcę: jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szc
  • Dotyczy: art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b, f, h i pkt 2 ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, f) powierzenia wykonywania pracy mał
  • Dotyczy: art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d, g i pkt 2 ustawy Pzp 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę: 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karneg
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-02 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PoleWartość
Finansowanie ze środków UE

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90700000-4Usługi środowiska naturalnego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
425 030 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
112 415 zł3 177 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 065 150 zł
Źródło próbki
CPV 90700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
112 415 zł
Mediana
425 030 zł
Górny kwartyl
3 177 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.07.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90700000-4 - Usługi środowiska naturalnego. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.