Wdrożenie systemu zdalnego monitoringu przepływów wody i ścieków – II Etap wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania (w tym zdalny odczyt)
Zamawiający Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni (Gdynia, Pomorskie) prowadził postępowanie „Wdrożenie systemu zdalnego monitoringu przepływów wody i ścieków – II Etap wdrożenie…”. Termin składania ofert minął 14 lipca 2026, 10:00. Planowany budżet: 35 201 109 zł. Wadium: 500 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 35 201 109 zł
- Wadium
- 500 000 zł
- Termin składania ofert
- 14 lipca 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=262, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
15 maja 2026
Termin ofert: 24 czerwca 2026 08:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
15 czerwca 2026
Nowy termin: 14 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 333449-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 20.09.2026 – 30.09.2029.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Całkowita cena oferty.
- 3
ZakresPrzedmiot zamówienia: Wdrożenie systemu zdalnego monitoringu przepływów wody i ścieków – II Etap wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania (w tym zdalny odczyt).
- 4
RyzykoWadium: 500 000,00 zł.
- 5
ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 35 201 109,00 zł.
Kontekst Atlasu
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 3 orzeczenia KIO; w 2 sprawach odwołanie uwzględniono. Dla skali: 17 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni |
| NIP | 5860104434 |
| Adres | 81-311 Gdynia |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wdrożenie systemu zdalnego monitoringu przepływów wody i ścieków – II Etap wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania (w tym zdalny odczyt) |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 48610000-7 - Systemy baz danych |
| Dodatkowe kody CPV | 48219300-9 - Pakiety oprogramowania administracyjnego; 48614000-5 - System pozyskiwania danych; 38421100-3 - Wodomierze; 38820000-9 - Urządzenia zdalnie sterowane; 51210000-7 - Usługi instalowania urządzeń pomiarowych; 30210000-4 - Maszyny do przetwarzania danych (sprzęt); 65500000-8 - Odczyty liczników; 80500000-9 - Usługi szkoleniowe |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 35 201 109 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: 500 000,00 zł (słownie złotych: pięćset tysięcy złotych 00/100) przed upływem terminu składania ofert. 2. Wadium może być wniesione, według wyboru wykonawcy, w jednej lub w kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 3. Wniesione wadium musi obejmować okres związania ofertą. Z treści gwarancji/poręczenia winno wynikać bezwarunkowe, na każde pisemne żądanie zgłoszone przez zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek 89103011200000000034067001 w Banku Handlowym S.A. w Warszawie (w tytule należy wpisać nr postępowania), najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. 5. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej, jako ostateczny termin składania ofert). Zamawiający zaleca, aby dokument potwierdzający dokonanie przelewu został załączony do oferty. 6. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia należy przekazać za pośrednictwem Platformy Zamawiającemu w oryginale, w postaci elektronicznej podpisanej przez wystawcę. 7. Oferta Wykonawcy, który nie wniósł wadium, lub wniósł w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 zostanie odrzucona. 8. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku określone zostały w art. 98 ustawy Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-14 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →