Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Zakup urządzeń oraz sprzętu medycznego dla Zakładu Patomorfologii Katowickiego Centrum Onkologii
Zamawiający Katowickie Centrum Onkologii (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Zakup urządzeń oraz sprzętu medycznego dla Zakładu Patomorfologii Katowickiego Centrum…”. Termin składania ofert minął 20 sierpnia 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 20 sierpnia 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 927 150 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
31 października 2025
Termin ofert: 10 grudnia 2025 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
03 grudnia 2025
Nowy termin: 21 stycznia 2026 10:00Zmienia wersję 720202-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
14 stycznia 2026
Nowy termin: 25 lutego 2026 10:00Zmienia wersję 803531-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
17 lutego 2026
Nowy termin: 25 marca 2026 10:00Zmienia wersję 26069-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
17 marca 2026
Nowy termin: 14 kwietnia 2026 10:00Zmienia wersję 112951-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
13 kwietnia 2026
Nowy termin: 16 czerwca 2026 10:00Zmienia wersję 184408-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
14 kwietnia 2026
Zmienia wersję 249750-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
15 czerwca 2026
Nowy termin: 20 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 253332-2026
- Sprostowanie
19 sierpnia 2026
Nowy termin: 4 września 2026 10:00Zmienia wersję 406264-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
02 września 2026
Nowy termin: 11 września 2026 10:00Zmienia wersję 573083-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresKupowane są urządzenia do patomorfologii, w tym skaner histopatologiczny, procesor próżniowo-ciśnieniowy i stoły laboratoryjne, z obowiązkiem dostarczenia ich w 6 oddzielnych pakietach. Wykonawca może złożyć ofertę na jeden lub więcej pakietów.
- 2
ZakresZamówienie jest współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027, a zamawiający zastrzega prawo do unieważnienia postępowania, jeśli nie otrzyma środków publicznych na jego sfinansowanie.
- 3
ZakresUrządzenia będą dostarczane do Zakładu Patomorfologii Katowickiego Centrum Onkologii przy ul. Raciborskiej 26 w Katowicach.
- 4
ZakresCzas realizacji umowy wynosi 8 miesięcy od jej podpisania.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 14,3 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 33% miało jedną ofertę.
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 3 orzeczenia z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 2 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Katowickie Centrum Onkologii |
| NIP | 6342299376 |
| Adres | Raciborska 26, 40 – 074 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup urządzeń oraz sprzętu medycznego dla Zakładu Patomorfologii Katowickiego Centrum Onkologii |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33100000-1 - Urządzenia medyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 38520000-6 - Skanery; 39181000-4 - Stoły laboratoryjne; 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) gwarancjach bankowych, c) gwarancjach ubezpieczeniowych, d) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj.: Dz. U. 2025 r., poz. 98, z późn.zm.). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-20 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.