Sukcesywne dostawy obuwia dla pracowników Lasów Państwowych
Zamawiający Skarb Państwa PGL LP Zespół Składnic Lasów Państwowych w Siedlcach (Siedlce, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Sukcesywne dostawy obuwia dla pracowników Lasów Państwowych”. Termin składania ofert minął 19 czerwca 2026, 12:00.
- Termin składania ofert
- 19 czerwca 2026, 12:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=295, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 maja 2026
Termin ofert: 17 czerwca 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
11 czerwca 2026
Nowy termin: 19 czerwca 2026 12:00Zmienia wersję 327181-2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
13 sierpnia 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresKupowane jest obuwie BHP i mundurowe dla leśników z podziałem na dwa oddzielne zadania, przy czym oferty można składać na jedno lub oba zadania jednocześnie. Każda oferta musi obejmować cały zakres danego zadania opisany w SWZ.
- 2
ZakresObuwie musi spełniać ściśle określone wymagania techniczne i wzorowe z załączników do SWZ, w tym zarządzeń Lasów Państwowych i rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska dotyczących mundurów leśnika.
- 3
ZakresZamawiający dopuszcza podwykonawstwo, ale wykonawca musi w ofercie wskazać zakres i ewentualne nazwy podwykonawców; bez tego podwykonawca można wprowadzić później tylko na warunkach umowy.
- 4
ZakresMaksymalne ilości asortymentu podane w kosztorysach są szacunkowe, a zasady ich ewentualnego ograniczenia lub zamiany określa załącznik nr 7 do SWZ.
- 5
RyzykoDostawy będą realizowane sukcesywnie przez 24 miesiące w miejscach wskazanych przez zamawiającego na terenie Polski, a transport i zabezpieczenie towaru leży po stronie wykonawcy na jego koszt i ryzyko.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Skarb Państwa PGL LP Zespół Składnic Lasów Państwowych w Siedlcach |
| NIP | 8210011215 |
| Adres | ul. Kazimierzowska 9, 08-110 Siedlce |
| Region (NUTS) | PL925 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sukcesywne dostawy obuwia dla pracowników Lasów Państwowych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 18000000 |
| Dodatkowe kody CPV | 18100000; 18110000-3 - Odzież branżowa |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 13.1. Przystępując do postępowania wykonawca jest obowiązany w terminie do dnia: 19.06.2026r. do godz. 12:00 (przed upływem terminu składania ofert) wnieść wadium w wysokości: Zadanie 1 – 17 200,00 zł Zadanie 2 – 7 000,00 zł 13.2. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, płatne przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku PKO BP nr rachunku: 09 1020 4476 0000 8702 0235 8737 z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu „MO.270.6.2026 Sukcesywne dostawy obuwia dla pracowników Lasów Państwowych”, zadanie nr….. (Wadium wnoszone w pieniądzu uważa się za wniesione skutecznie wówczas, gdy przed upływem terminu składania ofert nastąpi uznanie rachunku Zamawiającego) b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 13.3. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 13.2 lit. b – d, wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia, wraz z ofertą. 13.4. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania: a) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w Pzp; b) kwotę gwarancji/poręczenia; c) z treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 PZP; e) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); f) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Zamawiający: g) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 Pzp), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum). 13.5. Wszystkie dokumenty, potwierdzające wniesienie wadium muszą zawierać znak i/lub nazwę postępowania, którego dotyczą oraz prawidłową nazwę zamawiającego. 13.6. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-06-19 12:00 |
Informacje dodatkowe
- 1)wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy;
- 2)wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2023r. poz. 1124, 1285, 1723 i 1843) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy;
- 3)wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz.U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy.
- 7.6.Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych w punkcie 7.5.
- 7.7.W przypadku wykonawcy wykluczonego na podstawie przesłanek opisanych w punkcie 7.5. zamawiający odrzuca ofertę takiego wykonawcy.
- 7.8.Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1).
Na podstawie art. 5k ust. 1 w/w rozporządzenia Rady (UE) zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE oraz tytułu VII rozporządzenia (UE, Euratom) 2018/1046 na rzecz lub z udziałem:
a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;
b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub
c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu,
w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
- 11.1.Zamawiający żąda przedstawienia przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowany asortyment spełnia wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Przedmiotowe środki dowodowe muszą być dostarczone do upływu terminu składania ofert.
- 11.2.W celu potwierdzenia, że oferowany asortyment jest zgodny ze specyfikacjami technicznymi opisanymi w OPZ, Wykonawca jest obowiązany złożyć próbki oferowanego asortymentu będącego przedmiotem zamówienia – po 1 sztuce asortymentu z każdej pozycji wymienionej w załączniku nr 1a do SWZ w przypadku zadania nr 1 oraz po 1 sztuce asortymentu z każdej pozycji wymienionej w załączniku nr 1b do SWZ w przypadku zadania nr 2.
- 11.3.Próbki należy dostarczyć na adres : ZSLP w Siedlcach ul. Kazimierzowska 9, 08-110 Siedlce do Sekretariatu. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za dostarczenie próbek pod właściwy, wskazany powyżej adres do upływu terminu składania ofert . Ryzyko dostarczenia przesyłki pod niewłaściwy adres, do innej jednostki organizacyjnej Zamawiającego lub po upływie termin składnia ofert obciąża wyłącznie Wykonawcę. Próbki zostaną dostarczone na koszt i ryzyko Wykonawcy.
- 11.4.Każde opakowanie zbiorcze (karton) musi być zamknięte w sposób uniemożliwiający jego przypadkowe otwarcie oraz opisane w sposób trwały i czytelny, zawierający co najmniej:
• Pełną nazwę i adres Wykonawcy.
• Numer referencyjny postępowania: MO.270.6.2026
• Dopiski: „PRÓBKI – NIE OTWIERAĆ PRZED TERMINEM OTWARCIA OFERT” oraz „ZADANIE NR ...” (jeśli dotyczy).
• Spis zawartości znajdujący się wewnątrz (wykaz dostarczonych wzorów asortymentu). - 11.5.Próbki asortymentu złożone w postępowaniu zostaną zwrócone wyłącznie na wniosek Wykonawcy, złożony w terminie do 60 dni od dnia wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie gwarantuje zwrotu próbek po upływie tego terminu. W przypadku niezłożenia wniosku w wyznaczonym terminie próbki pozostaną w dyspozycji Zamawiającego bez prawa do ich zwrotu.
- 11.6.Zamawiający zastrzega możliwość uszkodzenia dostarczonego wzoru (np. poddanie próbie wytrzymałościowej) celem sprawdzenia zgodności z opisem przedmiotu zamówienia.
- 11.7.Jeżeli Wykonawca nie dostarczy przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, zamawiający wzywa do ich dostarczenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
- 11.8.Zamawiający informuje, ze pomimo przewidzenia wezwania, nie wezwie do dostarczenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
- 11.9.Zamawiający może żądać wyjaśnień dotyczących przedmiotowych środków dowodowych.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →