Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 388838-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kowala oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kosowie

Zamawiający Gmina Kowala (Kowala-Stępocina, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości…”. Termin składania ofert minął 9 lipca 2026, 10:00. Wadium: 50 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina KowalaKowala-Stępocina, Mazowieckie (powiat Radomski →)opublikowano 10 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 133 250 zł
Wadium
50 000 zł
Termin składania ofert
9 lipca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresWykonawca musi dostosować się do obowiązującego Regulaminu utrzymania czystości i porządku Gminy Kowala oraz ustawy o czystości w gminach, szczegółowe wymagania (w tym częstotliwość odbioru, rodzaje pojemników, sposoby zagospodarowania) są opisane w załączniku nr 9 do SWZ, który stanie się załącznikiem umowy.

  • 2

    ZakresZamówienie obejmuje jednocześnie obsługę gospodarstw domowych (segregowane i zmieszane) oraz PSZOK, co wymaga koordynacji dwóch różnych strumieni odpadów (domowe + selektywna zbiórka z punktu w Kosowie) w jednym kontrakcie.

  • 3

    RyzykoWadium: 50 000,00 zł.

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2024 r. wygrał Krzysztof Janas Usługi Ekologiczne "EKO-JAS" przy 3 ofertach.
  • W tej branży w województwie mazowieckim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 4,9 ofert, wobec 3,2 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Gmina Kowala

NIP

9482371307

Adres

ul. Marii Walewskiej 7, 26-624 Kowala-Stępocina

Region (NUTS)

PL921 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kowala oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kosowie

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90000000

Dodatkowe kody CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów; 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych; 90512000-9 - Usługi transportu odpadów; 90500000-2 - Usługi związane z odpadami; 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy zł i 00/100), 10.2 Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: Bank Spółdzielczy Oddział w Radomiu Nr 46 9147 0009 0020 4785 2000 0003 z adnotacją „Wadium – Znak sprawy: ZP.271.5.2026 – Nazwa zadania: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kowala oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kosowie” Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej – przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy: a) nazwę: dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib, b) kwotę wadium, c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: „od dnia …….– do dnia ………”, d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie Zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy Pzp. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy Pzp.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-07-09 10:00

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90000000-77
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 133 250 zł
Próbka: 36 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
508 728 zł3 114 832 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 606 104 zł
Źródło próbki
CPV 90000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
508 728 zł
Mediana
1 133 250 zł
Górny kwartyl
3 114 832 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2024wygrał(a): Krzysztof Janas Usługi Ekologiczne "EKO-JAS"6 mln zł3 ofertywynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 09.07.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Kowala prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kowala-Stępocina.
Tak. Wadium określono na 50 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90000000-7. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.