Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.
Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →Budowa instalacji spalania biomasy o mocy 10 MW w Koszalinie, ul. Mieszka I 20A, Kotłownia DPM
Zamawiający Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie (Koszalin, Zachodniopomorskie) prowadził postępowanie „Budowa instalacji spalania biomasy o mocy 10 MW w Koszalinie, ul. Mieszka I 20A,…”. Termin składania ofert minął 15 lipca 2026, 10:00. Wadium: 800 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 800 000 zł
- Termin składania ofert
- 15 lipca 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
9 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
03 czerwca 2026
Termin ofert: 14 lipca 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
10 czerwca 2026
Nowy termin: 15 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 381812-2026
- Sprostowanie
24 czerwca 2026
Nowy termin: 16 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 395953-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
03 lipca 2026
Nowy termin: 20 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 430185-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
13 lipca 2026
Nowy termin: 22 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 456858-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
17 lipca 2026
Nowy termin: 28 lipca 2026 10:00Zmienia wersję 481049-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
24 lipca 2026
Nowy termin: 3 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 497383-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
30 lipca 2026
Nowy termin: 7 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 514216-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
05 sierpnia 2026
Nowy termin: 12 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 527775-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem jest kompleksowa budowa od podstaw instalacji do spalania biomasy (kocioł + infrastruktura towarzysząca) o mocy 10 MW wraz z pełnym projektem, uzyskaniem pozwoleń i uruchomieniem, wykonawca musi samodzielnie zaprojektować, zbudować i oddać gotowy obiekt do eksploatacji, w tym uzyskać pozwolenie na budowę w imieniu zamawiającego (nie tylko wykonać roboty).
- 2
ZakresInstalacja powstaje na terenie istniejącej Ciepłowni DPM przy ul. Mieszka I 20A w Koszalinie, zakres obejmuje też roboty ziemne, rozbiórkowe, budowę rurociągów, dróg dojazdowych, izolacje, instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne, a także prace wykończeniowe (płytki, malowanie, ochrona antykorozyjna).
- 3
ZakresZadanie jest podzielone na dwa etapy: najpierw projektowanie (z przedmiarami, kosztorysem inwestorskim, projektem budowlanym i wykonawczym we wszystkich branżach: architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacyjnej, w tym cieplnej, elektrycznej, technologicznej i teletechnicznej), a dopiero potem roboty budowlane i uruchomienie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie |
| Adres | ul. Łużycka 25A, 75-111 Koszalin |
| Region (NUTS) | PL426 – Zachodniopomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Budowa instalacji spalania biomasy o mocy 10 MW w Koszalinie, ul. Mieszka I 20A, Kotłownia DPM |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45251200-3 - Roboty budowlane w zakresie ciepłowni |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 800.000,00 PLN (słownie: osiemset tysięcy złotych i 00/100). 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 Ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: 21 1160 2202 0000 0000 6175 0529 w Banku Millennium z adnotacją „Wadium – Numer referencyjny: 01/PN/NW/NL/2026 - Budowa instalacji spalania biomasy o mocy 10 MW w Koszalinie, ul. Mieszka I 20A, Kotłownia DPM”. Dane do przelewu z zagranicy – informacja dla Wykonawcy zagranicznego: Kod BIC (SWIFT): BIGBPLPWXXX, Nr IBAN: PL 21 1160 2202 0000 0000 6175 0529. 4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. 5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej – przed upływem terminu składania ofert. 6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy: a) nazwę: dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib, b) kwotę wadium, c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: „od dnia …….– do dnia ………”, d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach Ustawy. 7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 Ustawy Pzp. 8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 Ustawy Pzp. 9. UWAGA: W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną i wnoszących wadium w formie gwarancji lub poręczenia, konieczne jest wymienienie w treści dokumentu wadialnego wszystkich wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, a co najmniej zasygnalizowanie, że strona stosunku działa także w imieniu i na rzecz uczestników jako wykonawców – po to, aby gwarant mógł prawidłowo zidentyfikować, kto jest wykonawcą w Postępowaniu. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-15 10:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →