Sukcesywna dostawa produktów leczniczych
Zamawiający Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc " Odrodzenie" im. Klary Jelskiej w Zakopanem (Zakopane, Małopolskie) prowadził postępowanie „Sukcesywna dostawa produktów leczniczych”. Termin składania ofert minął 10 lipca 2026, 10:00.
- Termin składania ofert
- 10 lipca 2026, 10:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 313 614 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3233, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
09 czerwca 2026
Termin ofert: 10 lipca 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresDostawy są podzielone na 6 oddzielnych części (lotów), z czego każda dotyczy innego pakietu lekowego lub jego dawki, co oznacza, że wykonawca może ubiegać się o jedną, kilka lub wszystkie części, ale każda z nich będzie rozliczana i oceniana osobno (wymagane oddzielne kalkulacje cenowe w załączniku nr 1 do SWZ).
- 2
ZakresWszystkie leki muszą być dostarczane do Apteki Szpitalnej Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc „Odrodzenie” w Zakopanem (ul. Gładkie 1), z zachowaniem sukcesywności (regularne dostawy przez 12 miesięcy) oraz z obowiązkiem oznakowania każdego opakowania (zewnętrznego i wewnętrznego) nazwą towaru, numerem serii i datą ważności (lub datą produkcji, jeśli ważność nie jest określona konkretnym terminem).
- 3
ZakresZamawiający zastrzega prawo do wezwania do uzupełnienia dokumentacji rejestracyjnej leków (poświadczonych kopii świadectw URPL) nawet po złożeniu oferty, brak ich złożenia lub niekompletność może skutkować wezwaniem do poprawy w wyznaczonym terminie, zgodnie z art. 107 ust. 2 Pzp.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał GSK SERVICES Sp. z o.o.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc " Odrodzenie" im. Klary Jelskiej w Zakopanem |
| Adres | ul. Gładkie 1, 34-500 Zakopane |
| Region (NUTS) | PL219 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sukcesywna dostawa produktów leczniczych |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- dotyczy art.109 ust.1 pkt.4 ustawy pzp , należy złożyć oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), podmiotowe środki dowodowe: Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
- dotyczy art.108 ust.1 pkt.6 ustawy pzp należy złożyć oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ)podmiotowe środki dowodowe:Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 pzp
- dotyczy art.109 ust.1 pkt.4 ustawy pzp należy złożyć oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ)podmiotowe środki dowodowe: Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
- dotyczy art.109 ust.1 pkt.4 ustawy pzp należy złożyć oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ)podmiotowe środki dowodowe: Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
- dotyczy art.108 ust.1 pkt.1 i 2 ustawy pzp należy złożyć oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), podmiotowe środki dowodowe:Informacja z Krajowego Rejestru Karnego
- dotyczy art.108 ust.1 pkt.1 i 2 ustawy pzp należy złożyć oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ)podmiotowe środki dowodowe:Informacja z Krajowego Rejestru Karnego
- dotyczy art.108 ust.1 pkt.1, art.108 ust.1 pkt.4 ustawy pzp, podstawy wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j.Dz. U. z 2024 r. p
- dotyczy art.108 ust.1 pkt.1 lit.h i pkt.2 ustawy pzp należy złożyć oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), podmiotowe środki dowodowe:Informacja z Krajowego Rejestru Karnego
- dotyczy art.108 ust.1 pkt.3 ustawy pzp należy złożyć oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ)podmiotowe środki dowodowe:Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 pzp
- dotyczy art.108 ust.1 pkt.3 ustawy pzp należy złożyc oświadczenie Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ)podmiotowe środki dowodowe:Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-07-10 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 06.01.2016, s.16). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. Sposób wypełnienia JEDZ określony w SWZ 4. Ofertę oraz oświadczenia i dokumenty składane z ofertą, sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (wszystkie dokumenty podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 5.PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE składane na wezwanie Zamawiającego: 5.1 w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu: 1) Oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust.1 pkt 5 pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej(wg wzoru zał.nr 5 do SWZ) 2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 p. z.p.,sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu,o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p. w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art.108 ust. 1 pkt 3-6 pzp( wg wzoru zał. nr 6 do SWZ); 4) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw
wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1,2 i 4 p.z.p. sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej: zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 3) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jegoaktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem. Zamiast
dokumentów, o których mowa w pkt 4) powyżej, składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt
1,2 i 4 pzp- wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 3) i 4), lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków wskazanych w SWZ, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Wymagania dotyczące terminu wystawienia dokumentów lub oświadczeń są analogiczne jak w pkt. 3) i 4). 5.2 Na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczących kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej: 1) - zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 612) lub równoważne zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej (lub odpowiednio na wytwarzanie/import) wydane przez właściwy organ kraju macierzystego wykonawcy.
INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA (SPÓŁKI CYWILNE/ KONSORCJA) 5.1Wykonawcy występujący wspólnie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie
zamówienia publicznego. Sposób składania przez w/w wykonawców oferty szczegółowo opisany w rozdziale XIII SWZ. - 7.Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zamawiający, określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej - szczegółowo określone w pkt. XIV SWZ. 8. Zgodnie z art. 13 RODO informujemy uprzejmie, iż Państwa dane osobowe są przetwarzane na podstawie obowiązujących przepisów przez Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc „Odrodzenie” im. Klary Jelskiej w Zakopanem, ul. Gładkie 1, 34-500 Zakopane, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000007565, wpisany przez Wojewodę Małopolskiego do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą pod numerem 000000006064, posiadający numer NIP 736-14-54-134, REGON 000295171, który jest „Administratorem” danych (tel.: 18 20 016 26, Inspektor Ochrony Danych Osobowych: iod@szpitalodrodzenie.pl). Państwa dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia przez Szpital przetargu/konkursu p.n.: „Sukcesywna dostawa produktów leczniczych ”, znak referencyjny: A.ZP-271-11/26oraz zawarcia po jego rozstrzygnięciu umów/umowy o charakterze cywilnoprawnym z
zastosowaniem obowiązujących przepisów prawa, przez okres niezbędny do przeprowadzenia przetargu/konkursu oraz do realizacji umów oraz do dochodzenia roszczeń na drodze cywilnej lub też obrony przed roszczeniami wynikającymi z prowadzonego przetargu/konkursu. Szczegółowe informacje w pkt.XXV SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.